Amazon Prime Video

admin 2 marca, 2020

Amazon Prime Video – czy to nowość?

Amazon Prime Video jako jeden z wielu serwisów do oglądania filmów i seriali online traci na popularności na tle konkurencyjnych platform. Wpływ na to ma przede wszystkim okres funkcjonowania na rynku, silniejsza konkurencja, funkcjonalność serwisu i wiele innych. Wiele osób na forach internetowych twierdzi, że Prime Video jest na dobrej drodze, aby tę popularność w najbliższym czasie uzyskać. Jakimi środkami chce to zrobić?

Kolejny serwis VOD na polskim rynku

Polak od takich serwisów do oglądania filmów i seriali oczekuje nie tylko bogatej oferty i niskiej ceny usług, ale przede wszystkim wsparcia w postaci polskich napisów czy lektora. Co lepsze, w ostatnim czasie wielka sieć komórkowa T-mobile włączyła serwis ten do swojej oferty, co z pewnością podniosło prestiż platformy Amazona. Standardowo z oferty można korzystać za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji na urządzenia mobilne. Z Prime Video każdy użytkownik może oglądać aż na trzech urządzeniach jednocześnie. Dodatkowym atutem jest możliwość korzystania z serwisu w trybie offline, czyli wtedy, jeśli nie masz dostępu do Internetu. Wystarczy pobrać pozycję, którą chciałbyś obejrzeć, po po pobraniu możesz oglądać kiedy i gdzie tylko chcesz.

Oryginalne produkcje filmów i seriali online

Katalog Prime Video jest zarówno bardzo obszerny jak i prosty w obsłudze. Całość podzielona jest na dwie podstawowe kategorie: filmy i seriale. Każdy z tych kategorii ma swoje podkategorie, które także są nazwane i opisane w przyjazny dla odbiorcy sposób. Istnieje także lista odtwarzanie, do której sukcesywnie możemy dodawać tytuły, które nas interesują i przyszłości chcielibyśmy je obejrzeć. Przerwa w odtwarzaniu danej pozycji nie sprawia widzowi większego problemu. Serwis zapamiętuje moment zatrzymania, przez co łatwiejszy jest powrót do momentu, w którym zaprzestałeś oglądanie. Wielu z opiniotwórców sądzi, że zdecydowanie seriale mają bogatszą ofertę od filmów. Z pewnością znajdziecie tam tytuły powtarzające się, jak i takie, których nie znajdziesz w innym serwisie VOD. Przykładem takich unikatów są seriale Amazon Original np. Carnival Row. Amazon ma także oryginalne filmy, które pewnie większości z Was są nieznane (Suspiria, Beautiful Boy).

Subskrypcja nie taka straszna w Amazon Prime Video

Przez pierwsze pół roku użytkowania miesięczny abonament za usługę Prime Video wynosi 2,99 euro, co w przeliczeniu daje około 14 zł. Jest to dużo tańsza opcja niż Apple TV+. Po upływie okresu 6 miesięcy, cena diametralnie wzrasta do 5,99 euro za miesiąc. Oczywiście, twórcy serwisu dają nam tę możliwość przetestowania jak działa platforma. Przez 7 dni każdy z nas może testować serwis do woli, przeglądając jego zawartość wzdłuż i wszerz. Jak wcześniej wspomniałem, T-mobile współpracuje z Amazonem w tej kwestii. Nie może być inaczej aniżeli możliwość tańszego abonamentu dla klientów tej różowej sieci komórkowej.

Kategorie
Udostępniono0
Komentowanie wyłączone.
×
Życzymy miłego seansu!