Apple TV+

admin 27 lutego, 2020

Co to jest Apple TV?

Jeszcze 20 lat temu nikt z nas nie pomyślałby o takiej popularności platform VOD do oglądania filmów czy seriali online jak Netflix, Zalukaj czy HBO. A w przeciągu ostatnich kilku miesięcy nikt nie wpadłby na pomysł stworzenia zewnętrznej telewizji. Oczywiście światowa potęga Apple TV zdecydowała się na odważny krok do przodu i wprowadziła na rynek coś nowego. W ostatnich czasach pojęcie telewizji zasadniczo zmieniło swoje znaczenie. Kiedyś telewizja była kojarzona z czymś ponad stan, z czymś tylko dla wyższych warstw. Żeby mieć dostęp do kanałów telewizyjnych, trzeba było się ostro pofatygować.

Teraz wiele firm wychodzi nam naprzeciw bombardując nas ofertami i propozycjami. Popularność telewizji z roku na rok zaczęła wzrastać, aż do takiego stopnia, że zmieniła swój zasadniczy cel. Kiedyś wymagano od nas specjalnych dekoderów, dzisiaj niestety to komputer czy telefon jest uosobieniem telewizji. Czy jednak tak być musi? Apple TV pokazuje nam, że możemy połączyć kwestie komputera i dekodera w jednym.

apple tv plus - Apple TV+

Telewizja bez granic

Apple TV to zewnętrzy moduł telewizyjny, który powstał na wzór popularnego Smart TV. Ta opcja jest nam dobrze znana, ponieważ dzisiaj prawie każdy telewizor w sklepie posiada tę funkcjonalność. Apple TV możemy podłączyć do każdego telewizora za pomocą kabla HDMI. Firma Apple dostarcza nam wiele dodatkowych usług, do których bezwzględnie konieczne jest połączenie z Internetem. Baza urządzenia to niewielka skrzynka (coś na wzór dekodera), której podłączenie do TV umożliwia korzystanie z dodatkowych funkcji. Oprócz niej wystarczy tylko Internet, pilot sterujący i kilka kabli. Następnie z konfiguracją nowego urządzenia powinno pójść już gładko, gdyż moduł jest bardzo intuicyjny.

Platforma VOD Apple TV+

Sama telewizja z modemem to nie wszystko, co firma Apple ma nam do zaoferowania. Ci, którzy nie posiadają sprzętów Apple’a niestety nie mają okazji przekonać się o cechach najnowszej platformy do oglądania filmów i seriali online. Znajdziemy tutaj takie seriale jak See, czy The Morning Show. Rozwiązania z konkurencyjnych platform nie zostały przeniesione do tego serwisu, co stanowi duży minus dla tej platformy. Jeśli kiedyś już oglądałeś pozycje na Netflixie czy HBO GO to sam doskonale wiesz, że odcinki przełączają się same. W tym przypadku o kontynuację serialu musisz zadbać sobie sam. Ponadto twórcy nie przewidzieli potrzeby widza dotyczącej pomijania czołówki serialu. Nie zawsze chcemy tyle czekać i wolelibyśmy szybko pozbyć się zbędnych treści z ekranu.

Produkcje Apple TV+

W Apple TV+ możesz zobaczyć tylko to, co samo Apple wyprodukuje. Jeśli jednak oczekujesz czegoś spoza tej bazy, musisz sobie zapłacić. Masz dostęp do AppleTV+ i marzysz o wieczorze z filmem Disneya? Przykro mi, ale w ramach tego pakietu tego nie jest to do zrealizowania. No chyba, że … zapłacisz. Jeśli już zdecydujesz się na obejrzenie np. serialu Servant to szansa na dostęp do polskich napisów lub lektora jest znikoma. Warto przetestować tę nowość na rynku, aby mieć pełny ogląd sytuacji. Nie wiem jednak na ile ta ocena będzie pozytywna. Moje odczucia co do tej platformy VOD są mieszane i zdecydowanie wolę zostać przy starych, sprawdzonych serwisach z filmami i serialami online. Szkoda tylko, że jeszcze nie ma tutaj króla nad królami, czyli, filmu Król Lew.

 

Kategorie
Udostępniono0
Komentowanie wyłączone.
×
Życzymy miłego seansu!