25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG

ONLINE HD 776 Wyświetleń

  • Watch traileryoutube.com
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Sep. 18, 2020PolandPG
Twoja ocena: 0
7 1 głos
what going on?

Opis

Gdzie oglądać cały film 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy online?

Przedstawiamy Wam długo wyczekiwany film. 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy to film biograficzny opowiadający o losach Tomasza Komendy. To mężczyzna, który spędził 25 lat w więzieniu i jest oskarżony o gwałt i zabójstwo nastolatki. Po 18 latach został uniewinniony i zwolniony z więzienia, ale straconego życia nie odda. Ciężko nawet o odszkodowanie. Wyobrażacie sobie siedzieć 18 lat w więzieniu za niewinność? Świat przez te lata zmienił się zupełnie.  Twórcy próbują odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytanie, czyli jak uwięziono niewinnego człowieka? Nie tylko oni chcą odpowiedzieć na to pytanie. Ciekaw jestem co na to sam skazany. Obawiam się, że może mieć podobne podejście jak w filmie Jak Najdalej Stąd. Ale to tylko moje zdanie.

Scenariusz Andrzeja Gołda skupia się przede wszystkim na rodzinie Tomka Komendy. Oczywiście nie pomija ludzi, którzy przyczynili się do tej tragedii. Widzimy bezdusznych oficerów, którzy nie interesują się ludźmi. Boją się, że mogą stracić stołek, awanse, które doprowadziły do ​​zakończenia tej sprawy. Gołda wyraźnie pokazuje w swoim tekście, że wolność człowieka została zamieniona na wyższe stanowiska w pracy. Niestety ale tak się dzieje od lat i nikt o tym nie wspomina. Kiedy Holoubek pokazuje to wszystko na ekranie, widz złości się na tak wielką niesprawiedliwość. Ale powiem szczerze, że na tym świecie nie ma sprawiedliwości.

Co dalej z życiem naszego bohatera?

Prawdziwa historia niesłusznie skazanego mężczyzny, który czekał osiemnaście lat na wolność i sprawiedliwość. Jedyne, na co mógł liczyć, to rodzina, która nigdy nie wątpiła w jego niewinność. Debiut reżyserski Jana Holoubka pokazuje ostro całą sprawę. Cała Polska zna tę historię szczegółowo, a mimo to Janowi Holoubkowi udało się nakręcić film, który wbija w krzesło. Ja oglądając 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy miałem ciarki na ciele. Sprawa jest pokazana idealnie.  I nie odpuszcza przez długi czas. Słyszałem już wiele opinii o tym filmie i wśród nich nie było żadnej złej.

Najwyraźniej obraz wywarł także wrażenie na jury koszalińskiej gali, która przyznała twórcom cztery jantary. Ale to nie koniec nagród. Nagrody dostała także wspaniała ekipa, która przyczyniła się do nakręcenia tej produkcji. Jana Holoubek dostał nagrodę za najlepszego reżysera, Andrzej Gołda za scenariusz. Natomiast Piotr Trojan za męską rolę i Bartłomiej Kaczmarek za zdjęcia.Film otrzymał także nagrodę publiczności. Jak widać chyba nie tylko mi się tak podoba. Wymiar sprawiedliwości w Polsce jest pełen niedoskonałości i błędów, o których wie chyba każdy obywatel. Są to jednak historie, które przydarzyły się komuś tam. Wielu z nas nie przeżyło tego na własnej skórze. Wiemy to bo opowiedział nam znajomy, że to przytrafiło się jego znajomemu. Dlatego podchodzimy do nich bez większych emocji.

Niesamowita ale i smutna historia, czyli Sprawa Tomka Komendy

Niewinny człowiek spędził 18 lat w więzieniu tylko dlatego, że wymiar sprawiedliwości potrzebował kozła ofiarnego. Nie mając twardych dowodów na zniekształcanie rzeczywistości i wymuszenie przyznania się do winy, postawiono Tomaszowi Komendę zarzuty i skazano go za gwałt i morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Sprawa była tak głośna, że ​​słyszeli o niej nawet osadzeni, a osoby o skłonnościach pedofilskich nie mają łatwego życia wśród osadzonych. To powinniście wiedzieć z wielu filmów czy seriali kryminalnych. Zresztą według mnie pedofile powinni zostać skazani na najgorsze kary, a czas w więzieniu powinni zapamiętać do końca życia.

Ta historia nigdy nie powinna się wydarzyć, a jednak jest prawdziwa od początku do końca. Wszyscy śledziliśmy losy Tomasza Komendy, który został niesłusznie skazany za przestępstwo, którego nie popełnił. Został uniewinniony przez Sąd Najwyższy dopiero w maju 2018 roku. Wydaje się, że Tomek wróci do normalności dopiero za kilka lat. Wiele się zmieniło w teraźniejszym świecie. Nowa technologia, inny sposób i styl życia. Ciężko mu się będzie przestawić, ale wierzę, że da radę.  W swoim debiucie filmowym Jan Holoubek nie skupia się na wymiarze sprawiedliwości, ale na osadzonym. Pokazuje tragedię, przez którą przechodzi komandos i jego rodzina, próbując z całych sił walczyć z aparatem władzy. Jest to walka nierówna i teoretycznie niemożliwa. Jednak pamiętajcie, zawsze warto wierzyć. Tomek wyszedł po 18 latach i będzie walczył o swoje. Wiadomo, że żadne odszkodowanie nie przywróci mu tych straconych lat ale chociaż w jakimś małym stopniu zrekompensuje.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Oryginalny tytuł 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Ranking TMDb 6.4 3,451 głosów

Reżyser

Jan Holoubek
Reżyser

Obsada

Piotr Trojan is Tomasz Komenda
Tomasz Komenda
Agata Kulesza isTeresa Klemańska
Teresa Klemańska
Dariusz Chojnacki isRemigiusz Korejwo
Remigiusz Korejwo
Mikołaj Chroboczek isProkurator Sobieski
Prokurator Sobieski
Łukasz Lewandowski isProkurator Tomankiewicz
Prokurator Tomankiewicz
Adam Nawojczyk isProkurator Kostrzyna
Prokurator Kostrzyna
Udostępniono6
10 Komentarzy
Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja
Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, szybka i darmowa rejestracja, oglądanie w dobrej jakości, czego chcieć więcej
Laura Piotrowska
Jakość lepsza niż na innych portalach, ale Film średnio mi się podobał
Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana
Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super! Film mistrzostwo!
Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji jakie ostatnio widziałam!
Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerowała Wam tego filmu
Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu
Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

(Nie)znajomi 2019
Tajemnicze początki
Małe kobietki
Hotel Mumbaj
Cóż za piękny dzień
Vice 2018
Oficer i szpieg (J’accuse) 2019
Rocketman
Capone 2020
Trzy kroki od siebie
O psie, który wrócił do domu
Dzięki Bogu
×
Życzymy miłego seansu!