Apollo 11 - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Apollo 11

Apollo 11

Not Rated
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

No to lądujemy na księżycu

Trudno sobie wyobrazić, że był to rok 1969. Kiedy to człowiek po raz pierwszy stanął na Księżycu i że nasza ostatnia misja do naszego księżyca miała miejsce w 1972 roku. Od tego czasu nikt nie podjął się tego zadania ponownie. Oglądaj cały film Apollo 11 online CDA. Wyobraź sobie, jak wiele technologii zmieniło się i poprawiło w ciągu ostatnich 50 lat. Mimo to najnowsze informację o księżycu pochodzą od astronautów NASA, czyli Eugene’a Cernana i Harrisona Schmitta.

Możecie obejrzeć też inny dokumentalny film. Obejrzyj Gra o tron: Ostatnia Warta lektor CDA. Todd Douglas Miller, który redagował i wyreżyserował cały film Apollo 11 opowiada całą historię w czasie teraźniejszym. Pomijaja wywiady z historykami i klipy z wiadomościami, które można zobaczyć w filmach na ten temat. Filmowiec uzyskał dostęp do wcześniej niewidocznych materiałów archiwalnych i wcześniej niespotykanych nagrań dźwiękowych. Zsynchronizował je, aby stworzyć piękny dokument na temat tej misji. To bardziej dokumentalny film o tym wszystkim ale trzyma w napięciu.

Pamiętacie te misję?

Impuls dla Ameryki, by wydać miliardy na dotarcie do księżyca, powraca nieco dalej niż legendarna misja Apollo 11 z 1969 roku, a nawet poprzedza cały projekt Apollo. Iskrą, która rozpaliła ten ogień, było rosyjskie wystrzelenie maleńkiego satelity Sputnik w październiku 1957 r. Kontrolowali niebo, a zimnowojenna obawa, że ​​mogą również dotrzeć na Księżyc najpierw i twierdzą, że nowe terytorium zaczęło się szerzyć. Amerykanin musi być pierwszym człowiekiem, który postawi stopę na księżycu. Naród był niewzruszony i tak zaczął się wyścig kosmiczny.

Jednak Apollo nie był początkiem tej przygody. Amerykańska ścieżka do księżyca rozpoczęła się od projektów Gemini i Merkurego. Musieliście być w stanie uciec przed ziemską atmosferą i skutecznie okrążyć Ziemię, zanim moglibyście nawet marzyć o wyruszeniu na księżyc. Proste, rysowane liniowo animacje w filmie, przypominające grafikę komputerową z 2001 roku wyjaśniają, co zrobią różne statki kosmiczne w odpowiednim dla nich czasie.

Gdzie oglądać cały film Apollo 11 lektor CDA?

Walter Cronkite jest słyszany, ale nie jest widoczny. Jego głos nie ma większej wagi niż głosy spikerów NASA, nadzorców i techników mówiących w słuchawkach. Najbardziej ekscytujące chwile to oczywiście start i lądowanie. Także odejście od powierzchni księżyca i zejście przez ziemską atmosferę. Te sceny są przekazywane głównie w nieprzerwanych obrazach, pochodzących ze stałego punktu widzenia takiego jak strzał przez okno kapsuły podczas ponownego wejścia, które pokazuje płomienie prażące osłonę cieplną statku kosmicznego. Film jest intuicyjnie złożony, lubi wielki gest i często jest zabawny. Będąc już pod wrażeniem na średnim ekranie, mogę tylko sobie wyobrazić, jak dobrze będzie grał na dużym ekranie.

W informacyjnym nowym dokumencie Apollo: Missions to the Moon albo inaczej Apollo 11, National Geographic poświęca jednak mało czasu na kontekst misji Apollo lub jego genezy w amerykańskiej historii, woląc skupić się bardziej na każdej misji. Ale te obrazy są nie tylko wyjątkowe ze względu na ich wyrazistość, skalę i osobowość okresu. Są wyjątkowe, ponieważ kiedy stało się jasne, że dokument rozpadł się jako komercyjne wydanie.

NASA przejęła i skierowała kamery na techników, ekipę budowlaną i widzów, przechwytując przyziemny, ale istotny kontekst wokół wyczynów astronautów. Widzimy ujęcia koła startowego ustawionego na szczycie gigantycznej platformy z kołami gąsienicowymi, mężczyzn w twardych hełmach wspinających się na rusztowanie, które sięga setek stóp w powietrzu, widzów ustawiających się na pobliskim parkingu domu towarowego oglądaj historię: wszystko, co pomijają podręczniki.

Apollo 11
Apollo 11
Apollo 11
Apollo 11
Apollo 11
Apollo 11
Apollo 11
Apollo 11
Apollo 11
Apollo 11
Oryginalny tytuł Apollo: Missions to the Moon
Ranking IMDb 7.9 15 głosów
Ranking TMDb 8 2 głosów

Reżyser

Reżyser

Obsada

Udostępniono2

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Marianne i Leonard: Słowa miłości
I młodzi pozostaną
Rosyjska Piątka
Ostatnia góra 2019
Andrés Iniesta, The Unexpected Hero
Sekretna miłość 2020
Tylko Nie Mów Nikomu
Diego Maradona
Najświętsze serce
Hakowanie świata 2019
Made in Senegal
Maddy 2020