What's happening?

Asymetria (2020) - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG

ONLINE HD 14526 Wyświetleń Report Error

  • Watch traileryoutube.com
Asymetria (2020)

Asymetria (2020)

Nov. 13, 2020Poland109 Min.PG
Twoja ocena: 0
6.3 4 głosy

Gdzie oglądać cały film Asymetria (2020) online?

Cały film Asymetria online nie jest kontynuacją symetrii. Chociaż łatwo znaleźć podobieństwo w filmach Konrada Niewolskiego. Tym bardziej w jego najsłynniejszym filmie. Po raz kolejny mówi o relatywizmie dobra i zła. Jednak o ile w 2003 roku wykazał się dyscypliną narracyjną i nie zapomniał o historii, tym razem ucieka od traktatu społeczno-filozoficznego i kontynuuje swoją historię. Moim zdaniem to trochę minus tego wszystkiego ale i tak jest dobrze. Nie jest w stanie zainteresować widza i opowiedzieć mu coś więcej o fabule filmu. Ciągle przechodzi od jednego wątku do drugiego i nie jest w stanie przez to ogarnąć ciekawych rzeczy. To trochę jak w filmie Zamiana z księżniczką 2 od Netflix. Dzieje się tam dokładnie to samo, chociaż gatunek filmowy jest zupełnie inny.

Symetria Niewolskiego była wielkim wydarzeniem w polskim kinie. Film przedstawia historię studenta geografii (Arkadiusz Detmer), który zostaje aresztowany i oskarżony o brutalny atak na starszą kobietę. Aby przeżyć, dołącza do grona więźniów i przechodzi znaczącą przemianę. Niewolski, który spędził pół roku w więzieniu za nielegalne posiadanie broni, bardzo żywo pokazał ponurą rzeczywistość więzienną i panującą wręcz przemoc i hierarchię. Zresztą jak oglądaliście takie seriale jak Skazany na śmierć, czy Orange is the New Black to powinniście już to wiedzieć. Jego twórczość otrzymała m.in. Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To zdecydowanie historia, która przetrwała próbę czasu i jest to świetny czas, aby wrócić. Dlatego tak wiele osób czekało na ten film.

Czy ten film ma coś wspólnego z Symetrią?

asymetria cały film online cda hd

Asymetria nie ma głównego bohatera. W mieście trwa wojna między Zborkiem (Andrzej Andrzejewski) a Kamilem. Niewolski pokazuje nam trzy ramy czasowe, w których losy naszych bohaterów mogłyby potoczyć się inaczej. To bardzo ciekawy zabieg, który dodaje tego czegoś do filmu online. Punktem zapalnym jest tu jedna noc, podczas której Kamil chce pokazać kto tu rządzi. Oczywiście miejscowemu kupcowi, porywając jego siostrę Weronikę (Paulina Szostak). Piotr (Mikołaj Roznerski) staje w jego obronie, a wynik tej bitwy określi życie wielu ludzi. Widz otrzymuje wersję, w której bohater udaje się uniknąć porwania, a następnie musi zmierzyć się z władzą sądowniczą, która traktuje go jako przestępcę. Dlatego ten film właśnie nosi tytuł Asymetria online

Niewolski, w stylu Wojciecha Smarzowskiego, wkracza w naszą rzeczywistość i krytykuje działanie rządu i państwa. Z jednej strony dwaj chłopcy okradają nieprzytomnego człowieka bez mrugnięcia okiem, z drugiej sędzia (Piotr Fronczewski) spiera się o istotę demokracji. Chwilę później okazuje się, że ma na sumieniu poważną zbrodnię. Zdecydowanie podciągnąłbym ten film pod thriller. Chociaż według wielu portali i oficjalnego opisu filmu to jest kryminał. Z tym się nie mogę pogodzić.

Film Asymetria zrobiła ogromne wrażenie na krytykach

cały film asymetria 2020 online zalukaj cda hd

Na pierwszym planie „Asymetrii” widnieje świat przestępczy i rywalizacja dwóch gangów, które działają obok siebie. To tak jak mafia pruszkowska z wołomińską. Niewolski pokazuje to środowisko trochę inaczej niż Patryk Vega. Oczywiście tu jest mniej spektakularnie, brakuje wątków komediowych, mniej brutalności, mniej przekleństw i scen erotycznych. Sceny walki nie są zbyt wyraźne, można nawet odnieść wrażenie, że próbował zatuszować pewne wady. Aczkolwiek zdecydowanie lepiej ogląda się ten film, niż brutalne filmy Vegi typu Pętla. To chyba oczywista rzecz i nie znam osoby, która twierdzi inaczej. 

Niewolski zaprosił do współpracy wiele znakomitych i cenionych nazwisk, m.in. Piotra Fronczewskiego, Jana Frycza, Olgierda Łukaszewicza, Grażynę Wolszczak, Grażynę Szapołowską i Edytę Olszówkę. Jak widzicie obsada jest bardzo ciekawa i podnosi poziom całego filmu. Popek, którym chwalił się reżyser, również pojawia się w zaledwie dwóch scenach, prawdopodobnie nakręconych tego samego dnia. Podejrzewam, że był to tylko zabieg marketingowy, aby przyciągnąć więcej widzów. Zresztą czego się nie robi dla dużej oglądalności. Damian Janikowski, również pojawia się gdzieś w tle. Nastał taki czas w świecie filmu, że producenci chętnie angażują gwiazdy, które są obecnie na topie ale nie mają nic wspólnego z aktorstwem.

Asymetria (2020)
Oryginalny tytuł Asymetria
Ranking IMDb 3.5 26 głosów
Ranking TMDb 4.5 2 głosów
Udostępniono76

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Sicario 2: Soldado
Piła: Dziedzictwo
The Informer 2019
Szybcy i Wściekli 7
Na noże (Knives out)
Bodyguard Zawodowiec
Power 2020
Zabójczy rejs
Pitbull. Ostatni pies
Contratiempo
Czarny Mercedes
Psych 2: Lassie Come Home