Bohemian Rhapsody - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

135 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
7.4 22 głosy
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Bohemian Rhapsody online?

Farrokh Bulsara nie wydawał się przeznaczony na wielkość. Nikt nie pokładał w nim nadziei. Farrokh urodził się na Zanzibarze dla rodziców Indo-Parsi, którzy praktykowali Zoroastrianizm. Po tym, jak jego rodzice wyemigrowali z Afryki do Anglii w późnych latach młodzieńczych, pod koniec lat 60. dryfował po peryferiach londyńskiej sceny. „Paki” ludzie szydzili z obrzydzenia, myśląc, że jest Pakistańczykiem. Wystające zęby Farrokha zarabiały więcej. Jego nieśmiałe, zniewieściałe maniery uczyniły go łatwym celem. Bohemian Rhapsody to naprawdę świetny film.

Ale Farrokh miał tajną broń: jego głos. Pewnej nocy w 1970 roku, gdy zespół nazwany Smile ogląda swojego głównego wokalistę, młody imigrant oferuje swoje usługi. Gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor szydzą. Potem śpiewa. I dostaje pracę. I przyjmuje nową nazwę sceniczną: Freddie Mercury. Reszta, jak mówią, jest historią. A historia królowej, która odwija ​​się od 1970 do 1985 roku, jest tak dramatyczna, jak i tragiczna. Zwłaszcza jeśli chodzi o nienasycone pragnienie miłości Freddiego Mercury’ego, które pochłonęło jego życie.

Freddi, oj Freddi

Choć namiętności Freddiego Mercury’ego w kierunkach autodestrukcyjnych, nie można zaprzeczyć jego talentowi, popędowi i intensywności. Cechy te napędzają wzrost Queen, napędzając grupę przez wiele przeszkód. Chociaż członkowie Queen doświadczają czasami napięć, zazwyczaj wykazują głęboką lojalność. Freddie w końcu zdaje sobie sprawę, że jego manipulujący osobisty menedżer, Paul Prenter, próbował podzielić go od zespołu. Więc Freddie strzela do Paula i próbuje naprawić szkody, które Freddie uświadamia sobie, że zrobił z pozostałymi trzema członkami Queen (wspomnianym wcześniej Brianem Mayem i Rogerem Taylorem, a także basistą Johnem Deaconem).

Innym niezwykle ważnym związkiem w życiu Freddiego jest Mary Austin, którą poznaje na początku swojej kariery. Zakochują się, a Freddie pisze dla niej piosenkę „Love of My Life”. Proponuje i wsuwa obrączkę na palec, choć nigdy prawnie nie zawiązuje węzła (chociaż ten punkt nigdy nie jest tak naprawdę wyjaśniony w samym filmie). Freddie mówi jej, że kiedy występuje, „jestem osobą, do której zawsze miałem być. Nie boję się niczego”. Potem dodaje: „Jedynym innym razem czuję, że jestem z tobą. Jesteś miłością mojego życia”. Oglądaj Bohemian Rhapsody online CDA PL.

Nawet gdy atrakcyjność Freddiego dla mężczyzn staje się coraz bardziej widoczna, obaj nadal mają więź uczucia i zaangażowania. Freddie w końcu mówi komuś: „Mary zna mnie w sposób, w jaki nikt inny nigdy nie będzie”. Freddie ma skomplikowany, bolesny związek z ojcem. Starszy mężczyzna zwięźle mówi młodemu Freddiemu: „Dobre myśli. Dobre słowa. Dobre uczynki. To jest to, do czego powinieneś dążyć”. Teen Freddie wyśmiewa powagę swojego ojca. Ale 15 lat później, kiedy Freddie zaprasza swoich rodziców do obejrzenia jego występu na żywo w telewizji, Freddie powtarza te słowa: „Dobre myśli. Dobre słowa. Dobre uczynki. Tak jak mnie nauczyłeś, tato”. Po zakończeniu filmu Freddie i jego ojciec są w stanie wyrazić miłość do siebie nawzajem, czego brakowało w całym ich związku.

Jak zwykle trochę duchowieństwa w Bohemian Rhapsody

Ojciec Freddiego zarysowuje historię ludu Parsi dla Maryi, mówiąc, że uciekli z Persji (dzisiejszego Iranu) do Indii, aby uniknąć prześladowań muzułmańskich. Słyszymy jedno odniesienie do zaratusztrianizmu. Freddie sarkastycznie używa zwrotów „mów krwawymi językami”, a „prawda cię wyzwoli”. Narzekając na rasistowski film, który został zakazany przez MTV w Stanach Zjednoczonych, ktoś kwestionuje: „To Ameryka: są purytanami publicznie, zboczeńcy prywatnie”. Freddie żartuje Paulowi, że powinien zapraszać kapłanów na dziką imprezę. Paul mówi o wyzwaniach związanych z dorastaniem „queer” jako irlandzki katolik.

Freddie i Mary zakochują się. Scena, w której zapina koszulę, może sugerować, że właśnie uprawiali seks. W kolejnej chwili po śmierci Mary jest owinięta kocem, a Freddie bez koszuli na kanapie. (W tym momencie pojawiają się członkowie zespołu, co zmusza Mary do podciągnięcia koca, żeby się zakryć.) Para całuje się namiętnie, a Freddie pokazuje ją na jednej scenie (choć w większości są ubrani). Ale od tego czasu Freddie coraz bardziej kręci się ku mężczyznom. On i kierowca ciężarówki wymieniają się wzrokiem. Menedżer Freddiego, Paul, pociąga go i ostatecznie dzieli się z nim namiętnym pocałunkiem. (Paul wyraźnie chce iść dalej, ale z filmu nie wynika, czy to się kiedykolwiek zdarzy).

Czy faktycznie był BI?

Choć wydaje się niezdecydowany, by na początku zaakceptować pociąg do tej samej płci, Freddie w końcu to robi – przynajmniej na osobności. Na początku Paul znajduje mężczyzn, z którymi Freddie mógłby spać. (Następnego ranka widzimy jednego takiego partnera w bieliźnie na kanapie hotelowej). Widzimy też Freddiego wchodzącego do baru dla gejów. Rzuca coraz bardziej ekstrawaganckie imprezy, w których najczęściej biorą udział geje (z których dwóch całuje się w tle jednej sceny). Sugeruje to, że Freddie jest coraz bardziej lekkomyślny w swojej rozwiązłości. Na imprezach mężczyźni chwytają się nawzajem i handlują pożądliwymi spojrzeniami. Dalsze zachowania seksualne są sugerowane, ale nie są graficznie pokazane w tym filmie PG-13.

Inni członkowie Queen są pokazywani z fawningowymi żeńskimi fanami, ale ich sugerowane wybryki seksualne nie mają zbyt wiele czasu na ekranie. Rzeczywiście, inni członkowie zespołu są zmęczeni bachantami Freddiego. Freddie ze swojej strony jest często bez koszuli i ma tendencję do ubierania się w kobiece stroje. Pomimo swojej rozwiązłości, która stała się już tematem ekspertyz tabloidów, Freddie nie przyzna się publicznie do homoseksualizmu – nawet wtedy, gdy reporterka agresywnie próbuje go ujawnić na konferencji prasowej.

Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Oryginalny tytuł Bohemian Rhapsody
Ranking IMDb 8.1 337,078 głosów
Ranking TMDb 8.1 7,377 głosów

Reżyser

Claire Frayn
Reżyser

Obsada

Rami Malek isFreddie Mercury
Freddie Mercury
Gwilym Lee isBrian May
Brian May
Ben Hardy isRoger Taylor
Roger Taylor
Joseph Mazzello isJohn Deacon
John Deacon
Lucy Boynton isMary Austin
Mary Austin
Aidan Gillen isJohn Reid
John Reid
Allen Leech isPaul Prenter
Paul Prenter
Tom Hollander isJim Beach
Jim Beach
Mike Myers isRay Foster
Ray Foster
Aaron McCusker isJim Hutton
Jim Hutton
Udostępniono338

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Bloodshot 2020
Platforma (El hoyo)
Maria, królowa Szkotów
Greyhound 2020
Nie ma nas w domu
The Big Ugly
Faworyta 2018
Kartoteka 64
Król 2019
Proceder
Sala samobójców. Hejter
Tommaso
×
Życzymy miłego seansu!