Ból i blask - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Ból i blask

Ból i blask

108 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Pain and Glory czyli Ból i blask

To proces, który w końcu przydarza się niemal wszystkim punkom. Poza kolczastym grzebieniem włosów, który wciąż sugeruje buntownicze spojrzenie dumnego koguta z „dooryard”, niewiele jest dziś o wyglądzie Pedro Almodóvara. Bohatera, który odzwierciedla korzenie dyrektora złego chłopca. W „Ból i blask” częstym współpracownikiem Antonio Banderas jest to, co kołysze. Oglądaj cały film Ból i blask online CDA. To co natychmiast sygnalizuje publiczności, że udręczony filmowiec, którego gra, był zainspirowany. Przynajmniej częściowo, przez człowieka, który rozpoczął karierę w „Labyrinth of Passion” i „Prawo pożądania” ponad trzy dekady wcześniej.

Zarówno postać, jak i jego twórca złagodniały w tym czasie. Podczas którego hiszpańskie społeczeństwo złagodziło swoją postawę wobec kontrkultury, której głos dał. Film miał swoją premierę w Hiszpanii na dwa miesiące przed premierą w w Cannes. Sony Pictures Classics wyda go 4 października w Stanach Zjednoczonych. Tam, gdzie inni artyści rebeliantów podnoszą głos, by zachować aktualność. Almodóvar spokojnie porusza się w innym kierunki. Tak jak ak zwierza się bez ironii,  że cierpi na szum w uszach. Wyobraź sobie taką gwiazdę rocka. Także całą litanię innych dolegliwości, od chronicznego bólu pleców po bóle głowy, ataki paniki, i niepokój.

Gdzie oglądać cały film Ból i black online CDA?

Początkowo jedynym rozdziałem życia Salvadora, który wydaje się powrócić, jest duszny dramat „Sabor” („Smak”). Film, który doprowadził go do upadku z głównym aktorem Alberto Crespo. Czyli niechlujnym i zabawnym Asierem Etxeandią. Aktor uzależniony od heroiny. Kiedy lokalny teatr zaprasza Salvadora do wzięcia udziału w Q&A na pokaz repertuarowy „Sabor”, postanawia wyśledzić Alberto i zaprosić go do siebie. Stwierdza, że ​​człowiek zarabia na życie w teatrze i wciąż „goni smoka”, aby utrzymać kreatywne soki (lub przynajmniej uzależnienie). Z kaprysu – i z powodów ujawnionych z czasem. Salvador prosi o przebój, i nagle ten miękko mówiący, w średnim wieku artysta po raz pierwszy w życiu zostaje naciągnięty na ciężkie narkotyki.

Cały film Ból i Blask lektor PL. Wkrótce Salvador cały czas próbuje heroiny. Kupując ją na ulicy. Wyrzuca ją za każdym razem, gdy pojawia się jego ból. Wykorzystuje ją do kontemplacji kolejnego trudnego rozdziału z wcześniejszego życia, kiedy wczesny romans rozpadł się po tym, jak jego partner stał się nałogowiec. Podczas gdy relacja Salvadora z Alberto ponownie odradza się z ich dawnymi ranami z żarłocznym humorem, Alberto staje się ciekawy możliwości nowego projektu Salvador Mallo po tylu latach i czy może on stanowić kreatywny punkt wyjścia dla walczących aktor również.

Ale jeśli „Pain and Glory” jest meta w błędzie, nigdy nie będzie w pełni „Adaptacja”. Zamiast tego, film krąży w intrydze psychologicznego przymusu Salvadora. Śledzi go z powrotem do dzieciństwa z cudownymi retrospekcjami przeplatanymi przez fabułę . To tutaj młody Salvador przeżywa osobliwe dzieciństwo w parafialnej wiosce Walencji w latach 60. XX wieku, gdzie jego oszczędny ojciec zakłada dom rodzinny w ciasnej białej jaskini wraz z innymi migrantami z klasy robotniczej.

Bardzo ciekawy film, niezła obsada

Jego matka (Penélope Cruz) zapewnia łagodne przewodnictwo dla swojego utalentowanego syna. Obserwuje z podziwem, jak jego postawa książkowa i umiejętności literackie nabierają kształtu. Później kulą się, gdy odwraca się przeciwko kościołowi. Sekwencje te ujawniają swoją funkcję tylko z czasem, tworząc znakomity finał ujawnienia w końcowych momentach filmu. Do tego czasu dostarczają więcej szczegółów do fabuły niż jakikolwiek lektor, wyjaśniając ewolucję seksualności Salwadoru i cień religijnej winy, która wciąż wisi nad nim w teraźniejszości.

To ciekawy pakiet patosu i patrzenia na pępek. Pakiet, który mógłby łatwo przekształcić się w pobłażanie sobie, gdyby Almodóvar nie utrzymywał narracji nucącej. Gdzie obejrzeć film Ból i Blask online CDA PL? Stawką jest to, że Salvador zmaga się ze swoją przeszłością i czy może zmierzyć się z nią w nowej pracy, jest kwestią tego, czy w ogóle jest w stanie stworzyć nową pracę. „Bez filmowania moje życie nie ma sensu”, mówi w pewnym momencie, a napięcie filmu wynika z tego, czy oddaje się w tę ciemną pustkę.

Od samego początku filmy Almodóvara były bardzo osobiste, rozszerzając ogromną empatię dla homoseksualistów, transwestytów i w pełni wymiarowych postaci kobiecych. Jednak dopiero oglądając „Ból i blask”, zdajemy sobie sprawę, że pomimo wszechogarniającego humanizmu, za który tak słusznie adoruje się reżyser, on w jakiś sposób ukrył przed sobą tę samą hojność. Teraz, po tych wszystkich latach, Almodóvar odważnie odsuwa zasłonę, aby ujawnić swoje własne niepewności, ucieleśnione w charakterze twórczo zablokowanego reżysera Salvadora Mallo (Banderas).

Ból i blask
Ból i blask
Ból i blask
Ból i blask
Ból i blask
Ból i blask
Oryginalny tytuł Dolor y gloria
Ranking IMDb 7.8 3,891 głosów
Ranking TMDb 7.6 213 głosów

Reżyser

Obsada

Antonio Banderas isSalvador Mallo
Salvador Mallo
Asier Etxeandia isAlberto Crespo
Alberto Crespo
Nora Navas isMercedes
Mercedes
Penélope Cruz isJacinta (Mother)
Jacinta (Mother)
Julieta Serrano isOld Jacinta (Mother)
Old Jacinta (Mother)
Pedro Casablanc isDr. Galindo
Dr. Galindo
Rosalía isRosita
Rosita
Asier Flores isYoung Salvador
Young Salvador
Udostępniono22

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Pięćdziesiąt twarzy Greya
Powrót 2018
Dogonić marzenia 2019
Kler
Koty (Cats) 2019
Irlandczyk 2019
Słodki koniec dnia
Kłamstwo doskonałe 2019
Deerskin
Kartoteka 64
Moja gwiazda: Teen Spirit
Przykładny obywatel 2019