What's happening?

Brudna gra - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Brudna gra

Brudna gra

Aug. 30, 2019UK112 Min.R
Twoja ocena: 0
2 1 głos

Reżyser

Gavin Hood
Reżyser

Obsada

Keira Knightley isKatharine Gun
Katharine Gun
Matthew Goode isPeter Beaumont
Peter Beaumont
Matt Smith isMartin Bright
Martin Bright
Ralph Fiennes isBen Emmerson
Ben Emmerson
Indira Varma isShami Chakrabarti
Shami Chakrabarti
Rhys Ifans isEd Vulliamy
Ed Vulliamy
Tamsin Greig isElizabeth Wilmshurst
Elizabeth Wilmshurst
Conleth Hill isRoger Alton
Roger Alton
Hattie Morahan isYvonne Ridley
Yvonne Ridley

Gdzie oglądać cały film Brudna Gra online?

Jest coś interesująco twardego i szczerego w tym powolnym nagraniu reżysera i współautora Gavina Hooda. Jest to dramat szpiegowski, który sprytnie mówi o tendencji brytyjskiego establishmentu do złośliwości pod presją. Mówi o spisku i problemach związanych z prawną obroną przed oskarżeniem o zdradę. Co ważne mówi też o rodzaju młodych, bezbronnych ludzi. Oficjalne sekrety pokazują, że dramaty szpiegowskie z prawdziwego życia często nie są thrillerami akcji, takimi jak Bond, Bourne czy Homeland. Teraz są czymś bardziej przypominającym politykę biurową na poziomie nuklearnym. Dlatego film Brudna gra pokazuje trochę inne spojrzenie na gatunek thrillerów. Ma w sobie coś z romansu, czasami widzę sceny z filmu Judy.

W jaki sposób Gun nie może udostępnić tej notatki z zagrożeniem dla milionów istnień ludzkich, głównie Brytyjczyków, Amerykanów i Iraku? Gun wie, że jeśli opublikuje to będzie ścigana zgodnie z brytyjską oficjalną ustawą o tajemnicach z 1989 roku. Boi się też, że status imigracyjny jej muzułmańskiego męża Yasara byłby zagrożony. Yasar jest Kurdem, a Kurdowie byli najbardziej znanymi ofiarami Saddama, więc to nie tak, że jest lojalna wobec reżimu Baasistowskiego. Jest tak wiele powodów, aby nie kopiować notatki. Jesteście ciekawy, czy Katharine zdobędzie odwagę i upubliczni tę informację? Czy może porzuci to wszystko i będzie żyła spokojnie swoim życiem? Pamiętajcie, że to nie jest film o kotach typu Cats.

Też lubicie grać nieczysto?

Opiera się na prawdziwym przypadku Katharine Gun, tłumaczki pracującej dla brytyjskich służb bezpieczeństwa w jednostce nadzoru GCHQ w Cheltenham. W 2003 roku zdziwiła się, że otrzymała wiadomość e-mail z wyraźną informacją o obciążających danych osobowych w życiu przedstawicieli ONZ z małych krajów. Po to aby mogli zostać szantażowani do głosowania za wojną w Iraku. Gun wydrukowała ten e-mail i podał go przyjacielowi antywojennemu, który ostatecznie stworzył podstawę sensacyjnego artykułu. Takie zagrywki są bardzo niebezpieczne i mogą wpłynąć na każdego. Posiadanie takich informacji przez zwykłe osoby kończy się zazwyczaj ich śmiercią. 

Życie zawodowe w gazecie jest idealnie reprezentowane. Rhys Ifans gra znanego reportera Eda Vulliamy’ego jako krytyk rządu. Matt Smith gra Martina Brighta, który napisał oryginalną historię, a Hanako Footman wciela się w młodą dziennikarkę Nicole Mowbray. Dziennikarkę, której chaotyczny, niewinny błąd w transkrypcji wiadomości e-mail, zastępując amerykańską pisownię brytyjską, spowodował, że historia została początkowo skreślona przez internetowych spiskowców. Conleth Hill gra redaktora Rogera Altona, który pomimo swojej prorządowej linii, wychodzi z tego dość dobrze. To jego szczera żądza dobrej historii powoduje, że publikuje. A Wy odważylibyście się opublikować taki artykuł, jeżeli później moglibyście nawet przez to stracić życie?

Brudna gra
Brudna gra
Brudna gra
Brudna gra
Brudna gra
Brudna gra
Brudna gra
Brudna gra
Brudna gra
Brudna gra
Oryginalny tytuł Official Secrets
Ranking IMDb 7.3 26,735 głosów
Ranking TMDb 7.3 57 głosów
Udostępniono5

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Mia i biały lew
Palmer (2021)
Nic nie ginie
Dogonić marzenia 2019
Żelazny most
Let’s Dance 2019
Sully
Śledztwo Spensera
Sybilla 2019
Nomadland
Słodziak (Honey Boy) 2019
2067