Ciemno, prawie noc - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Ciemno, prawie noc

Ciemno, prawie noc

Zostało mało czasu, by przerwać krąg zła114 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Ciemno, prawie noc online?

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Ciemno, prawie noc to wspaniała historia.

Powrót do miasta dzieciństwa staje się więc dojmującym powrotem do dramatów własnej rodziny. Samobójstwa zafascynowanej wałbrzyskimi legendami starszej siostry Ewy, nietypowej relacji z wciąż nieobecnym ojcem i wreszcie przedwczesnej śmierci obojga rodziców. Osobiste rozliczenie z rodzinnymi tajemnicami. Przekazywaną z pokolenia na pokolenie traumą i niejasnościami powojennego okresu przesiedleń, wypędzeń i ucieczek pozwala Alicji odkryć nową własną tożsamość.

Oparta na cudownej książce

Reporterka Alicja Tabor po latach nieobecności wraca do Wałbrzycha, miasta, w którym się wychowywała. Nic nie jest tu tak, jak być powinno. Od kilku miesięcy znikają dzieci, zwierzęta są mordowane, a mieszkańców opanowuje mesjanistyczno-narodowe szaleństwo. Z niejasnych powodów coraz więcej osób gromadzi się wokół samozwańczego przywódcy miasta, Jerzego Łabędzia. Czyli naśladowcy zmarłego proroka Jana Kołka, któremu, jak twierdzi, ukazała się przed laty wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Alicja pracuje nad reportażem o trójce zaginionych dzieci. Szybko jednak okazuje się, że wraz z wyjaśnieniem tajemnicy zniknięcia Andżeliki, Kalinki i Patryka reporterka odkrywa nieznane, bolesne karty z własnej przeszłości.

Ciemno, prawie noc  ta zbitka słów prześladowała mnie, nie dawała o sobie zapomnieć. Gdy narodziły się z niej zalążki opowieści, przeraził mnie ich mrok?. Można śmiało stwierdzić, że najlepsze tytuły i ebooki to tylko tutaj . Jedna z najgłośniejszych polskich powieści ostatnich kilkunastu lat. Wyróżniona Nagrodą Literacką NIKE i przeniesiona na wielki ekran przez Borysa Lankosza z Magdaleną Cielecką w roli głównej.

Ciemno, prawie noc
Ciemno, prawie noc
Ciemno, prawie noc
Oryginalny tytuł Ciemno, prawie noc
Ranking IMDb 4.6 345 głosów
Ranking TMDb 2.9 5 głosów

Reżyser

Obsada

Magdalena Cielecka isAlicja Tabor
Alicja Tabor
Marcin Dorociński isMarcin Schwartz
Marcin Schwartz
Dorota Kolak isMaria Waszkiewicz
Maria Waszkiewicz
Eliza Rycembel isEwa 17 years
Ewa 17 years
Piotr Fronczewski isMarian Waszkiewicz
Marian Waszkiewicz
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Tajemnica anioła
Mroczne miejsce
Trauma 2019
Ukryta gra 2019
Koniara (Horse Girl)
Więzień labiryntu
The Lodge 2019
Sybilla 2019
Pierwsza Noc Oczyszczenia
Glass
Survive the Night 2020
Sługi wojny