Diego Maradona - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Diego Maradona

Diego Maradona

120 Min.PG
Twoja ocena: 0
2.8 6 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Legenda piłki nożnej

Diego Maradona. W świecie futbolu nie ma dwóch nazwisk, które miałyby tyle radości, ile gniewu, tyle samo cudu i tyle bagażu. W rzeczywistości niewiele nazwisk w historii świata mogłoby się z nimi równać. I, jak wyraźnie widać w najnowszym tytułowym dziele filmowym Asifa Kapadii, były to dwie odrębne jednostki. Jeśli użycie obu nazw w tytule filmu ci tego nie mówi. Kontynuując jednoznaczne poszukiwania Amy Winehouse (zdobywczyni Oscara) i Ayrtona Senny. To powyższy cytat z wieloletniego osobistego trenera Diego, Fernando Signorini. Bez wątpienia będzie to wspaniały film.

I choć nie mogę ci wystarczająco podkreślić, jak ważne jest obejrzenie tego filmu w całości, a najlepiej w kinie. To jest kilka razy w życiu, że kiedykolwiek zobaczysz i poczujesz piłkę nożną w tak intuicyjny sposób, że 19-wyrazowa wiadomość trafia do rdzenia filmu. Mówi o niezrównanym pięknie piłkarza, zarówno z piłką u jego stóp, jak i aparatem na twarzy. Postawiłem Maradonę w 1984 r. Przeciwko każdemu z wielkich hollywoodzkich gwiazd i brzydotę, która w nim panowała. Oglądaj cały film Diego Maradona online CDA lektor PL.

Jego historia, podobnie jak wszystkie wspaniałe historie, jest pełna niesamowitej oryginalności i ponadczasowych obrazów cierpienia. Zajmuje się bóstwem Diego i wadliwą ludzkością Maradony oraz niewyraźnymi liniami między nimi. I to jest wspaniałe.

Biograficzny Film o legendzie

Ale to także dokument, a to jest absolutnie fundamentalne dla jego wielkości. Ponieważ, jak pokazał „Cel”, intensywność piłki nożnej jest, być może bardziej niż jakikolwiek inny sport, niezwykle trudna do powtórzenia. Połącz to zjawisko z faktem, że Maradona ze swoimi doskonale zwiniętymi lokami, zmienną sylwetką. Zdrobnieniem i hipnotyzującą kontrolą nad piłką jest niepowtarzalny pod każdym względem, a ty masz przepis na fabularyzowaną katastrofę.

Co sprawia, że ​​uważasz się za niezrównany cud sportu. Ponieważ, jak pokazały dwa ostatnie biopisy Freddiego Mercury’ego i Eltona Johna, niezwykle łatwo jest odtworzyć taki talent, bez względu na to, czy śpiewasz, czy nie. Dzięki CGI i odrobinie brawury możesz odtworzyć siłę Live Aid. Nigdy nie można było w podobny sposób odtworzyć scen w Stadio San Paolo i wokół niego w 1987 r., Ani nieziemskich wyczynów Maradony w tym fatalnym ćwierćfinale z Anglią na Mistrzostwach Świata ’86.

Widzimy jego dzieciństwo w slumsach Villa Fiorito. Także widzimy jego kontrakt z Argentinos Juniors w wieku 15 lat. Kiedy przeniósł całą swoją rodzinę do mieszkania, które dostał i został żywicielem. Widzimy jego fatalną karierę w Barcelonie na początku lat 80. Kilka sezonów niezbyt udanego występu, kontuzji i walk, a następnie przeprowadzkę do Neapolu, gdzie jego oszałamiające sukcesy uczyniły go bohaterem i żywym świętym. Miasto, które było rutynowo wyśmiewane przez zamożniejsze kluby i miasta na północy. Z brzydkim śpiewem na tarasie stało się narodowymi mistrzami. Być może musiał być ze słabszymi piłkarzami w Napoli, a nie z elegancką Barceloną aby jego buntownicza błyskotliwość wybuchła.

Gdzie oglądać film Diego Maradona CDA?

Dopóki tego nie zobaczyłem, nie doceniłem czysto bolesnego, a nawet tragicznego konfliktu lojalności, który w końcu pojawił się, gdy Argentyna musiała zagrać we Włoszech na stadionie w Neapolu w 1990 roku. Diego popełnił poważny błąd, mówiąc, że Neapolitanie powinni wspierać Argentynę przeciwko Włochom. Najwyraźniej nękając ten bolesny podział północ-południe, który zrobił tak bardzo, aby pomóc Neapolowi w pokonaniu. A kiedy wygrała Argentyna, było za dużo: pochlebstwo Neapolu dla Diego upokorzyło miasto. Wszystkie ich sukcesy zostały brutalnie ujawnione jako tylko on – a teraz popełnił niewybaczalne tabu. Stamtąd było z górki, jego uzależnienia od kokainy nasiliły się, a znajomi z tłumu i legalnego establishmentu w Neapolu nie mieli już ochoty go chronić.

Widok gry Maradony jest fascynujący. Karl Miller z London Review of Books słynnie określił Paula Gascoigne’a w Italia 90 jako „monolit priapiczny w słońcu Morza Śródziemnego”, co może prawie dotyczyć Maradony. Wspaniale jest obserwować jego zapierający dech w piersiach zwrot prędkości, środek ciężkości tak niski, że był jak niewidzialny bombowiec zbliżający się niewiarygodnie po stopie nad murawą.

Diego Maradona
Oryginalny tytuł Diego Maradona
Ranking IMDb 7.3 182 głosów

Reżyser

Asif Kapadia
Reżyser

Obsada

Udostępniono19

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Najświętsze serce
Gra o Tron: Ostatnia warta
Ikar. Legenda Mietka Kosza
Rosyjska Piątka
Sekretna miłość 2020
Pavarotti
Hakowanie świata 2019
Made in Senegal
Zabawa w chowanego
Maddy 2020
Tylko Nie Mów Nikomu
I młodzi pozostaną