What's happening?

Dolina Bogów - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Dolina Bogów

Dolina Bogów

Sep. 17, 2019Poland126 Min.TV-14
Twoja ocena: 0
8 2 głosy

Reżyser

Obsada

Gdzie oglądać cały film Dolina Bogów online?

Dolina Bogów to dolina na amerykańskiej pustyni. Jest to bardzo kultowy krajobraz. Najbardziej znany większości ludzi z zachodnich filmów, z których wiele kręcono w pobliskiej i podobnej Monument Vallery. Fascynacja tymi krajobrazami sięga nawet XIX wieku. Wtedy kiedy Europejczycy po raz pierwszy spotkali tajemnicze kaniony i formacje skalne na pustyni. To coś czego nie widzieli nigdy wcześniej. Nie umieli porównać tego do niczego. To tak jak ja nie umiem porównać zachowania aktorów w filmie Nic nie ginie. Tutaj natura wyrzeźbiła czerwony piaskowiec, a w nim wielkie świątynie i budowle, takie jak sylwetki miast. Natomiast jak wiecie jest to odpowiednie tło dla elementarnych opowieści o bohaterach i złoczyńcach, melodramatycznej esencji Zachodu.

W swoim najnowszym dziele Dolina Bogów (The Valley of the Gods) reżyser Lech Majewski eksploruje starożytną mitologię zdeptanego narodu i absurdalne bogactwo najbogatszego człowieka na świecie w surrealistycznej wizji współczesnej Ameryki. Film zobaczyliśmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toruniu. W ramach specjalnej gali gdzie uhonorowany został Majewski. Otrzymał wspaniałą Nagrodę Specjalną Reżyserii Camerimage. Mamy  w filmie Valley of the Gods ciekawą obsadę. Możemy tu zobaczyć między innymi takich aktorów jak Josh Hartnett, John Malkovich, Keir Dullea, Bérénice Marlohe i John Rhys-Davies. Cały film  przedstawia zderzenie starożytnej cywilizacji Navajo z ultranowoczesnym, zaawansowanym technologicznie światem wielu miliarderów. Uwielbiam starożytne cywilizacje dlatego chyba tak bardzo podoba mi się ten film i film Mulan 2020. Czyli musi to być coś naprawdę niesamowitego.

Polski reżyser zrobił rewelacyjny film

Navajo żyją w naprawdę bardzo trudnych warunkach, a ich terytorium jest otoczone przez tę super cywilizację. To takie dzisiejsze Cesarstwo Rzymskie, z uosobieniem innowacji technicznych. Majewski porównał swój film i jego fantastyczne tematy z ciągle rosnącą liczbą filmów komiksowych w Hollywood. Ten krajobraz nie należał do intruzów, zawsze był zamieszkiwany przez rdzennych Amerykanów, zwłaszcza Navajo, którzy podeszli do środowiska z własnymi interpretacjami, własnymi mitologiami, własnymi bogami i własnymi demonami. Terytorium jest ponadto zagrożone potencjalnym rozwojem. Sednem filmu jest przekonanie Navajo, że formacje skalne są miejscami mocy, w których przebywają duchy. Te monolity to zamrożeni w kamieniu wojownicy Navajo, których można wezwać do ochrony ziemi i jej prawdziwych mieszkańców. Te ich wierzenia były naprawdę ciekawe.

Film Lecha Majewskiego Dolina Bogów próbuje połączyć różne wątki w narrację, która nie przypomina linii ani historii. Hartnett pochwalił wyjątkową wizję reżysera. W jednym wątku jest Tauros (John Malkovich), bogaty człowiek, który dąży do posiadania tego świata i kontrolowania go, ale ma obsesję na punkcie własnej śmierci i pragnienia nieśmiertelności. Tauros to Bluebeard, wywodzący się z europejskiej opowieści ludowej, w której kobiety są wykorzystywane przez bogatego i potężnego mężczyznę. Fabuła jest naprawdę świetna i jeżeli nie oglądaliście jeszcze tego filmu to najwyższy czas to zrobić. Natomiast pamiętajcie, że jest to bardzo wymagające kino.

Dolina Bogów
Oryginalny tytuł Valley of the Gods
Ranking IMDb 4.2 278 głosów
Ranking TMDb 6 6 głosów
53 Komentarze
Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.
Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja
Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery online!
Laura Piotrowska
Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Dolina Bogów online na duży plus.
Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.
Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!
Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!
Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film Dolina Bogów online wymiata!
Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Dolina Bogów online nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.
Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale online. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy online w domu niż w kinie.
Joanna Kasperczyk
Oceniam film Dolina Bogów na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu online na sofie..
Damian Makowski
Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
Udostępniono7

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Banksterzy 2020
Arkansas 2020
Mroczne wody
Skandal w hrabstwie Yuba
Dzięki Bogu
Psychobitch
Le Mans ’66 (Ford v Ferrari)
Koniara (Horse Girl)
Legiony 2019
Zakochany bogacz
Matthias & Maxime
Wojna o planetę małp