Dolina Bogów - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Dolina Bogów

Dolina Bogów

Sep. 17, 2019Poland126 Min.TV-14
Twoja ocena: 0
8 2 głosy
what going on?

Opis

Gdzie oglądać cały film Dolina Bogów online?

Dolina Bogów to dolina na amerykańskiej pustyni. Jest to bardzo kultowy krajobraz. Najbardziej znany większości ludzi z zachodnich filmów, z których wiele kręcono w pobliskiej i podobnej Monument Vallery. Fascynacja tymi krajobrazami sięga nawet XIX wieku. Wtedy kiedy Europejczycy po raz pierwszy spotkali tajemnicze kaniony i formacje skalne na pustyni. To coś czego nie widzieli nigdy wcześniej. Nie umieli porównać tego do niczego. To tak jak ja nie umiem porównać zachowania aktorów w filmie Nic nie ginie. Tutaj natura wyrzeźbiła czerwony piaskowiec, a w nim wielkie świątynie i budowle, takie jak sylwetki miast. Natomiast jak wiecie jest to odpowiednie tło dla elementarnych opowieści o bohaterach i złoczyńcach, melodramatycznej esencji Zachodu.

W swoim najnowszym dziele Dolina Bogów (The Valley of the Gods) reżyser Lech Majewski eksploruje starożytną mitologię zdeptanego narodu i absurdalne bogactwo najbogatszego człowieka na świecie w surrealistycznej wizji współczesnej Ameryki. Film zobaczyliśmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toruniu. W ramach specjalnej gali gdzie uhonorowany został Majewski. Otrzymał wspaniałą Nagrodę Specjalną Reżyserii Camerimage. Mamy  w filmie Valley of the Gods ciekawą obsadę. Możemy tu zobaczyć między innymi takich aktorów jak Josh Hartnett, John Malkovich, Keir Dullea, Bérénice Marlohe i John Rhys-Davies. Cały film  przedstawia zderzenie starożytnej cywilizacji Navajo z ultranowoczesnym, zaawansowanym technologicznie światem wielu miliarderów. Uwielbiam starożytne cywilizacje dlatego chyba tak bardzo podoba mi się ten film i film Mulan 2020. Czyli musi to być coś naprawdę niesamowitego.

Polski reżyser zrobił rewelacyjny film

Navajo żyją w naprawdę bardzo trudnych warunkach, a ich terytorium jest otoczone przez tę super cywilizację. To takie dzisiejsze Cesarstwo Rzymskie, z uosobieniem innowacji technicznych. Majewski porównał swój film i jego fantastyczne tematy z ciągle rosnącą liczbą filmów komiksowych w Hollywood. Ten krajobraz nie należał do intruzów, zawsze był zamieszkiwany przez rdzennych Amerykanów, zwłaszcza Navajo, którzy podeszli do środowiska z własnymi interpretacjami, własnymi mitologiami, własnymi bogami i własnymi demonami. Terytorium jest ponadto zagrożone potencjalnym rozwojem. Sednem filmu jest przekonanie Navajo, że formacje skalne są miejscami mocy, w których przebywają duchy. Te monolity to zamrożeni w kamieniu wojownicy Navajo, których można wezwać do ochrony ziemi i jej prawdziwych mieszkańców. Te ich wierzenia były naprawdę ciekawe.

Film Lecha Majewskiego Dolina Bogów próbuje połączyć różne wątki w narrację, która nie przypomina linii ani historii. Hartnett pochwalił wyjątkową wizję reżysera. W jednym wątku jest Tauros (John Malkovich), bogaty człowiek, który dąży do posiadania tego świata i kontrolowania go, ale ma obsesję na punkcie własnej śmierci i pragnienia nieśmiertelności. Tauros to Bluebeard, wywodzący się z europejskiej opowieści ludowej, w której kobiety są wykorzystywane przez bogatego i potężnego mężczyznę. Fabuła jest naprawdę świetna i jeżeli nie oglądaliście jeszcze tego filmu to najwyższy czas to zrobić. Natomiast pamiętajcie, że jest to bardzo wymagające kino.

Dolina Bogów
Oryginalny tytuł Valley of the Gods
Ranking IMDb 4.2 278 głosów
Ranking TMDb 6 6 głosów

Reżyser

Obsada

Udostępniono6
10 Komentarzy
Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja
Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, szybka i darmowa rejestracja, oglądanie w dobrej jakości, czego chcieć więcej
Laura Piotrowska
Jakość lepsza niż na innych portalach, ale Film średnio mi się podobał
Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana
Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super! Film mistrzostwo!
Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji jakie ostatnio widziałam!
Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerowała Wam tego filmu
Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu
Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Le Mans ’66 (Ford v Ferrari)
Kurier 2019
Był sobie pies 2
Najświętsze serce
The Tax Collector
Zielona mila
Ślicznotki 2019
Rocketman
Jedyny i niepowtarzalny Ivan
W domu innego
Midway 2019
Bracia Sisters
×
Życzymy miłego seansu!