Doom: Annihilation - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

97 Min.R
Twoja ocena: 0
1 1 głos
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Doom: Annihilation online?

Wydawało się, że film Doom: Annihilation od Universal Pictures będzie świetny. Po tym, jak obecny twórca wypowiedział oświadczenie dystansujące się od projektu. Ta druga odsłona kinowego Doomu, wydana bezpośrednio do domowego wideo, zawiera jeszcze kilka elementów historii gry. Nudna akcja, nieciekawe postacie i przenikliwe poczucie taniości sprawiają, że Doom: Annihilation jest obowiązkową pozycją do obejrzenia.

Fani gry i horrorów zachwycali się tym filmem. Produkcja bardzo im się podobała. Oczywiście, nie jest to horror roku. Bardziej przypomina Nightmare Radio. Różni się tylko tym, że Doom ma większy budżet. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że Death Race: Anarchia jest dużo gorsze od tego horroru. Nie ma co narzekać, bo są to produkcje przygotowane na małe domowe ekrany. Producenci przystosowali je dla wąskiej grupy odbiorców. Więc jeżeli chcecie obejrzeć dobry horror to wybierzcie inny film, np Annabelle wraca do domu. Będzie to dużo lepszym rozwiązaniem jeżeli nigdy nie miałeś nic wspólnego z Doom.

Niestety ale są też takie właśnie słabe horrory

Opowieść rozgrywa się wokół bazy  gwiazd, w której grupa naukowców próbuje otworzyć portal do innego świata. Rzeczy nie idą zgodnie z planem. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo mogło to być celowe zagranie. A baza szybko zostaje opanowana przez wszystkie moce samego piekła. Następnie należy do grupy kosmicznych marines, która rozbija bazę i zaczyna rozwalać czaszki zmarłych. Jak można się jednak domyślać, nie jest to film z ciekawą fabułą. Tutaj liczy się strach, rozlew krwi i brutalne sceny. Widać tutaj duże podobieństwo do gry.

Sceny z filmu Doom: Annihilation będą bardzo dobrze znane każdemu, kto grał w grę z tej serii. Albo obejrzał poprzednią adaptację filmową z 2005 roku. Lub obejrzał film Ukryty wymiar. Grupa kosmicznych żołnierzy zostaje wezwana do stacji badań kosmicznych, z którą rząd utracił komunikację. Kiedy już przybywają, okazuje się, że portal pokryty jest sumeryjskimi runami, które tam studiowali. Portal nie łączy się z obcą utopią, ale prosto z piekłem. To nie jest tak, że seria Doom jest znana z dobrze rozwiniętej fabuły. W pewnym momencie, gdy próbuje się dowiedzieć, z czym mają do czynienia, jeden z marines wykrzykuje, że są to po prostu kosmici. Film najlepiej zrozumieją fani. Osoby, które będą mieć styczność z serią Doom po raz pierwszy już nigdy go nie obejrzą.

Myślicie, że jest ktoś komu może się podobać Doom: Annihilation?

Przechodząc do obsady. Obecni tutaj aktorzy wykonują swoją pracę i to wszystko. Czasami w tych niskobudżetowych ofertach Universal Entertainment aktorstwo jest najbardziej przerażające. Na pewno nikt nie zabierze ze sobą złota za rolę w tym filmie, ale nie ma w tym nic złego. Skrypt stara się nadać niektórym bohaterom, takim jak Amy Manson i Jamesowi Weberowi Brownowi nieco głębi i historii. Ale w końcu nic z tego nie ma znaczenia, ponieważ gdy żołnierze dotrą do celu i ujawni się zło rezydenta, film jest w zasadzie tylko jedną wielką i krwawą sekwencją akcji. Dzieje się tak praktycznie od tego momentu. Co jest dla mnie w porządku, bo tak powinny wyglądać filmy z tej serii. 

Ponieważ nikt nie wydaje się dbać o stworzenie ciekawej, oryginalnej historii to Doom: Annihilation bardziej przypomina grę wideo. Źle zdefiniowane ciężkie czołgi przechodzą od pojedynku do potwora, a większość dialogu pomiędzy poświęcona jest przypomnieniu publiczności o kolejnym celu. Świat jest zaśmiecony elementami gry wideo. Widać tutaj minimapy w hełmach piechoty morskiej. Możemy zobaczyć też wybuchające beczki, punkty zdrowia na ścianach. Nawet kolorowe karty dostępu, które ograniczają dostęp do niższych poziomów bazy. Studia spędziły dziesięciolecia, myśląc, że takie akcenty są kluczem do zadowolenia fanów gier wideo ich próbami dostosowania swoich ulubionych serii, ale szczególnie tutaj sprawi, że będziesz żałować, że grasz. Jeżeli gra bardzo mi się podobała, tak film zupełnie nie.

Doom: Annihilation
Doom: Annihilation
Doom: Annihilation
Doom: Annihilation
Doom: Annihilation
Doom: Annihilation
Doom: Annihilation
Oryginalny tytuł Doom: Annihilation
Ranking IMDb 3.5 3,587 głosów
Ranking TMDb 4.5 75 głosów

Reżyser

Tony Giglio
Reżyser

Obsada

Amy Manson isJoan Dark
Joan Dark
Luke Allen-Gale isDr. Bennett Stone
Dr. Bennett Stone
Dominic Mafham isDr. Malcolm Betruger
Dr. Malcolm Betruger
James Weber Brown isCaptain Hector Savage
Captain Hector Savage
Lorina Kamburova isSandy Peterson
Sandy Peterson
Udostępniono6

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Gwiezdne Wojny: Część I – Mroczne Widmo
Guns Akimbo
Drapacz chmur
Gwiezdne Wojny: Część V – Imperium Kontratakuje
Obecność
Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie
The Wretched
Avatar
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
6 Underground
Yip Man 4
Wyspa Fantazji 2020