Dumbo - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Dumbo

Dumbo

130 Min.PG
Twoja ocena: 0
5.5 6 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Dumbo online?

Remake Disneya Dumbo przedstawia historię klasycznych dzieci. Na dużym ekranie w nowym filmie w reżyserii Tima Burtona. Potężny, uroczy Dumbo jest gwiazdą CGI obok wielkich nazwisk, takich jak Danny DeVito, Colin Farrell, Eva Green i Michael Keaton, którzy pojawią się w ludzkiej postaci. Jasne, to najnowszy z długiej serii remake’ów klasycznych filmów Disneya, od Kopciuszka i Piękna i bestia, po nadchodzące filmy takie jak: Aladdin (z Willem Smithem) i The Lion King – Król Lew 2019 (z głosami Beyonce i Donalda Glovera). Ale Dumbo wyróżnia się na tle innych, ponieważ minęło już sporo lat od czasu wydania oryginalnego filmu animowanego. W rzeczywistości minęło już 78 lat, odkąd ukochany słoń cyrkowy po raz pierwszy poleciał do teatrów w 1941 roku.

Aberson i Pearl sprzedali Dumbo w 1939 r. Lokalnej firmie o nazwie Roll-A-Book. Ilustracje były autorstwa artystki Syracuse Helen Durney. Według archiwów Post-Standard następnie sprzedali go Walt Disney Productions. Niemal natychmiast zamienił się w hitowy film fabularny. Biografii Walta Disneya przypisuje się uratowanie firmy z upadłości. Ponad 75 lat później Disney jest jedną z największych firm rozrywkowych na świecie. Zaraz obok takich firm jak: ABC, ESPN, Marvel oraz Gwiezdnymi Wojnami. Jednak Aberson i Pearl nie zawsze byli odpowiednio przypisywani i walczyli o uznanie. Rozwiedli się krótko po tym, jak historia została sprzedana. Aberson podobno nie zaakceptował niektórych zmian, które wprowadził Disney. Oryginalna historia zatytułowana mama Dumbo Matka Ella, podczas gdy Disney przemianował ją na Pani Jumbo.

Ciąg dalszy..

Nowy film akcji na żywo również wprowadza inne zmiany. DeVito, który gra mistrza ringów Maxa Medici, powiedział IGN, że Dumbo ma takie imię tylko dlatego, że poprzestawiał przypadkiem litery. Mysz i Jim Crow są nieobecne. Nowe są dodawane, a inne otrzymują imiona i bardziej szczegółowe historie. Zespół rockowy Arcade Fire obejmuje nominowaną do Oscara piosenkę ?Baby Mine? do ścieżki dźwiękowej. Są nawet doniesienia o przesłaniu o prawach zwierząt w filmie. Na emeryturze słonie z cyrku co wydaje się być absurdem. Z powodu skarg w 2016 roku i New York Gov Andrew Cuomo podpisał ustawę zakazującą słoniom uczestniczenia w targach i karnawałach państwowych.

Będziesz miał mnóstwo zabawy uwieczniając go, ponieważ jest najbardziej adaptowalnym i sympatycznym tematem, napisał Durney w liście do Walta Disneya, życząc mu szczęścia w filmie. Świat jest o wiele bogatszy, ponieważ żyjesz, Walter Disney. Nie pozwól, aby cokolwiek stało się twemu twórczemu geniuszowi. Nigdy nie dorastaj. Dumbo, oczywiście, stał się wielkim hitem. 64-minutowy film sprawił, że Disney zyskał ponad milion dolarów – czyli ponad 17 milionów dolarów w dzisiejszych dolarach. Latający słoń stał się jedną z oryginalnych przejażdżek w Walt Disney World w Orlando na Florydzie. Historia tego słonika została dołączona do serii Disney Golden Books jeszcze w druku.

No i w końcu mamy to!

Według archiwów Post-Standard prawa do Dumbo zostały sprzedane Disneyowi za jedyne 1000 dolarów. Musimy też doliczyć opłaty licencyjne za pierwsze 1000 egzemplarzy . Aberson i Pearl podpisali tantiemy dla wszystkich towarów Dumbo, zabawek, książek i książek. Ich nazwiska pojawiły się w napisach do oryginalnego wydania kinowego i książek. Niestety zostały one usunięte z niektórych późniejszych filmów.

Dla porównania, Variety donosi, że Dumbo zarobi 58 milionów dolarów w weekend otwarcia. Wczesne recenzje mówią, że jest to najlepszy film Burton’a na żywo od lat (i lepszy niż inne najnowsze filmy Disneya, takie jak Mary Poppins Returns), gdzie krytycy chwalą piękne, kapryśne wizualizacje i nowe elementy fabuły z takim sercem. Dumbo otwiera się w kinach w piątek, 29 marca. Keaton gra przedsiębiorcę-złoczyńcę VA Vadavere’a, Green gra artystę trapezowego Colette Merchant, a Alan Arkin gra potentata J. Griffina Remingtona. aktorzy DeVito i Keaton.

Dumbo
Dumbo
Dumbo
Dumbo
Dumbo
Dumbo
Dumbo
Oryginalny tytuł Dumbo
Ranking IMDb 6.8 9,372 głosów

Reżyser

Tim Burton
Reżyser

Obsada

Colin Farrell isHolt Farrier
Holt Farrier
Michael Keaton isV. A. Vandemere
V. A. Vandemere
Danny DeVito isMax Medici
Max Medici
Eva Green isColette Marchant
Colette Marchant
Finley Hobbins isJoe Farrier
Joe Farrier
Nico Parker isMilly Farrier
Milly Farrier
Alan Arkin isJ. Griffin Remington
J. Griffin Remington
Udostępniono10

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Seria Niezgodna: Wierna
Niezgodna
Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 1
Zbuntowana
Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 2
Spider-Man Uniwersum
Władca Pierścieni: Dwie Wieże
Był sobie pies 2
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
Thor
Baranek Shaun Film. Farmageddon