Dwunastu gniewnych ludzi - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Dwunastu gniewnych ludzi

Dwunastu gniewnych ludzi

Życie jest w ich rękach. Śmierć jest w ich umysłach.96 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać Dwunastu gniewnych ludzi? 

Film, który rozgrywa się w czasie rzeczywistym. To właśnie Dwunastu gniewnych ludzi. Wchodzi do sali obrad wraz z ławą przysięgłych, której zadaniem jest określenie winy lub niewinności bezimiennego podejrzanego oskarżonego o morderstwo pierwszego stopnia. 11 z 12 mężczyzn początkowo głosuje „winni”. Jednym z nich jest Juror numer 8 (Henry Fonda). Ma uzasadnioną wątpliwość co do winy oskarżonego, a gdy przedstawia swoją sprawę, inni słuchają. Wkrótce Juror dziewiąty, czyli Joseph Sweeney, starszy mężczyzna, zmienia swój głos. W miarę postępu filmu i rozpatrywania sprawy oskarżenia fala zmienia się z „winna” na „niewinna”. Juror z numerem 7 to Jack Warden. Jest gotów zagłosować na którąkolwiek ze stron, która najprawdopodobniej doprowadzi go do jego meczu o godzinie 20.00. Juror o numerze 10 to Ed Begley. A Juror trzeci to Lee J. Cobb. Wykorzystuje miarę własnej przeszłości, aby osądzić teraźniejszość innego człowieka.

Gdzie oglądać stare filmy?

Dwunastu gniewnych ludzi charakteryzuje się dwoma odrębnymi elementami narracyjnymi. Pierwszym z nich jest tradycyjny kryminał, w którym ława przysięgłych opowiada o fizycznych dowodach i zeznaniach. Ostatecznym celem nie jest dokładne określenie, co wydarzyło się w danej nocy, ale określenie różnych możliwości. Film eksploruje także wewnętrzne działania tego, co dzieje się w sali przysięgłych. Ile więcej idzie do ustalenia werdyktu niż to, czy oskarżony jest niewinny czy winny przestępstwa.

Film jest bardziej udany w dążeniu do tego drugiego niż ten pierwszy. Tak jest często w przypadku filmów „kryminałów”, w których ograniczenia czasowe wymagają, aby zbieg okoliczności i pomysł stały się głównymi czynnikami w rezolucji. W Dwunastu gniewnych ludzi dzieje się coś takiego, ale pomaga to, że historia nie wymaga ostatecznej odpowiedzi na pytanie o winę oskarżonego. Film nie jest tak naprawdę o zbrodni; chodzi o to, co dzieje się w ciągu ponad 90 minut, gdy jurorzy to analizują. Więc zobaczmy jeszcze film Skazani na Shawshank i być może Ojciec Chrzestny.

Najstarszy film na naszej platformie

Gdy historia się rozwija, dowiadujemy się więcej o osobowościach przysięgłych, a czasem pojawiają się gorące konflikty między mężczyznami. Juror ósmy to głos rozsądku i umiaru. Otwarcie przyznaje, że nie wie, czy oskarżony jest winny czy niewinny, ale nie chce zdecydować, czy człowiek powinien żyć czy umrzeć bez przemyślanej debaty. Niektórzy z przysięgłych traktują swoje role poważnie, w tym brygadzistę (Martin Balsam) i czysto logicznego Jurora (E.G. Marshall). Inne są jednak zmuszone przez obawy, które nie mają nic wspólnego z orzecznictwem. Juror 7 bardziej martwi się tym, czy uda mu się stworzyć swoją grę w baseball, a następnie o tym, czy sprawiedliwość zostanie osiągnięta. Jurorzy są zaślepieni przez osobiste demony. Nie widzą mężczyzny w doku, ale stereotyp lub przedstawiciel czegoś brzydkiego z własnego życia.

Pojawiające się problemy ilustrują, w jaki sposób określa się winę i niewinność. Chcielibyśmy wierzyć, że werdykty wynikają z zalet sprawy, ale rzeczywistość jest bardziej złożona. O.J. Simpson częściowo został uniewinniony z powodu uprzedzeń przyniesionych do sali obrad przez ławników. Jest to jeden obszar, w którym Dwunastu Gniewnych ludzi zapewnia fascynujący i celowy dramat. Jedynym przypadkiem, w którym nie jest w stanie potwierdzić prawdziwości, a jest to w dużej mierze spowodowane tym, jak zmieniły się postawy od 1957 r., Jest nadmierna bigoteria przedstawiona przez Jurora dziesiątego. Jego uprzedzenia są tak jawne, że widziani przez publiczność z 2015 r. Są wiarygodni.

A Wy lubicie stare klasyki takie jak Dwunastu gniewnych ludzi?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że spędzanie półtorej godziny na słuchaniu mężczyzn może zapewnić raczej nudne wrażenia kinowe. Jednak stawki tych rozważań są tak wysokie, że osobowości przysięgłych są tak potężne, a argumenty tak ciężarne i ważne, że nie ma przypadku, w którym nuda zagraża. Powiedziano nam, że jest to najgorętszy dzień lata. Wentylator nie działa. Pot błyszczy na twarzach i kapie z brwi. Reżyser Sidney Lumet używa tego jako jednego z kilku urządzeń zwiększających napięcie. Ciepło wzmacnia poczucie klaustrofobii – coś osiągniętego dzięki ustawieniu kamery i wybraniu ujęcia. Lumet zapewnia również, że zestaw odzwierciedla rzeczywisty pokój obrad jury. Kręcił sekwencyjnie film – co jest dozwolone przez ustawienie pokoju jednoosobowego i strukturę czasu rzeczywistego „Dwunastu gniewnych ludzi”.

W czasie, gdy Lumet stworzył „Dwunastu gniewnych ludzi”, był reżyserem telewizyjnym, który zgromadził dużą liczbę małych ekranów. Stanowiło to jego debiut fabularny. Minie jeszcze pięć lat, zanim przejdzie z telewizji na filmy. Jego największe sukcesy – Serpico, Dog Day Afternoon, Network i The Verdict – były dwie dekady w przyszłości, ale pod wieloma względami jego najwcześniejsze zdjęcie przedstawia niektóre z jego najlepszych prac. Jest szczupły, ściśle wykonany i, jak to często ma miejsce w przypadku produkcji o niewielkim budżecie, polega na scenariuszu i występach. I jakie są ich występy.

Dwunastu gniewnych ludzi
Dwunastu gniewnych ludzi
Dwunastu gniewnych ludzi
Dwunastu gniewnych ludzi
Dwunastu gniewnych ludzi
Dwunastu gniewnych ludzi
Dwunastu gniewnych ludzi
Dwunastu gniewnych ludzi
Dwunastu gniewnych ludzi
Dwunastu gniewnych ludzi
Oryginalny tytuł 12 Angry Men
Ranking IMDb 8.9 595,019 głosów
Ranking TMDb 8.4 3,719 głosów

Reżyser

Sidney Lumet
Reżyser

Obsada

Udostępniono3

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Parasite 2019
Cisza 2019
Tommaso
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Zielona mila
Szybko i Wściekle
Maria, królowa Szkotów
Skazani na Shawshank
Sybilla 2019
Ojciec Chrzestny
Nie otwieraj oczu
Infamous