Dziedzictwo. Hereditary - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Dziedzictwo. Hereditary

Dziedzictwo. Hereditary

Każde drzewo rodowe skrywa sekret.127 Min.R
Twoja ocena: 0
5.8 5 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Najlepszy horror 2018 roku.

Przerażające i nie do wiary ale Dziedzictwo. Hereditary jest jednym z tych filmów, których nie powinieneś szczegółowo opisywać. Jeśli to zrobisz, nie tylko zrujnuje to niespodzianki, ale sprawi, że słuchacz zastanowi się, czy zobaczyłeś film, czy ściemniasz. Film podtrzymuje puls strachu w pierwszych 90 minutach, a jego ostatnie pół godziny jest nieziemskie. Scenarzysta i reżyser, czyli Ari Aster buduje opowieść tak, że trudno być pewnym czegokolwiek. Pewnym czy niesamowite wydarzenia, które widzicie, są prawdziwe, czy to wytwory wyobraźni rodziny Grahama. Czyli klanu przeklętego zarówno przez biblijny pech, jak i genetyczną skłonność do różnych typów choroby psychicznej.

To poczucie niepokoju rośnie, gdy rodzina Annie krąży po cieniu nawiedzonego domu. Jej odłączona córka, Charlie woła o swoją babcię i wydaje dziwne, klekoczące dźwięki podczas kształtowania chorobliwych totemów. Mąż, Steve (Gabriel Byrne), ma w sobie coś z potępionego mężczyzny, który dzwoni z cmentarza na ostatnie miejsce spoczynku Ellen. Jeśli chodzi o nastoletniego syna, Petera (Alexa Wolffa), on chce po prostu zostać ukamienowany przez swoich kumpli. Wyraźnie nie mogąc poradzić sobie z niewypowiedzianymi tajemnicami czającymi się w przeszłości jego rodziny. A potem dzieje się coś, co zamienia smutek w przerażony terror. Otwierają się stare rany i zapraszają nowe przerażające okropności.

Toni Collette gra Annie Graham, artystkę i matkę, która zmaga się ze śmiercią swojej matki, próbując zakończyć wystawę dioram, która wydaje się przedstawiać życie jej rodziny i stan wewnętrzny Annie. Alex Wolff jest najstarszym dzieckiem Annie, Peter, smutno myślącym głupkiem dryfującym przez życie. Cały film Dziedzictwo. Hereditary online lektor CDA. Milly Shapiro gra Charliego, młodszą siostrę Petera, zaniepokojonego 13-latka z martwym spojrzeniem posągu. Gabriel Byrne gra stoickiego, życzliwego męża Annie, Steve’a, który chce, by rodzina była szczęśliwa i walczyła o pokój.

Gdzie oglądać cały film Dziedzictwo. Hereditary online CDA?

Ujawnienie szczegółów groziłoby zepsuciem jednej z najbardziej alarmujących sekwencji, jakie widziałem w ostatnich latach, czyli zapierające dech w piersiach wstrząsy, które sprawiły, że wzdychałem i wzdrygałem się, potęgowane przez przedłużającą się szokującą ciszę, która następuje. To brawurowy filmowy, przygotowujący scenę do mrowienia w kręgosłupie medytacji o smutku i poczuciu winy. Nasze zmysły wyostrzone dzięki obietnicy dalszych przerażeń. Ci, którzy są zaznajomieni z krótkimi filmami Astera Dziwne rzeczy o Johnsonach i Munchausenie, będą przygotowani na trującą sekcję pokręconych rytuałów rodzinnych.

 Wszyscy trzęsą się od śmierci rodzinnej matriarchy, której się uczymy, ale nie była milutka. Rodzina czuje się niekomfortowo ze szczerymi okazywaniem emocji i wszystkim, co może ujawnić ich wnętrza. Annie mówi mężowi, że idzie do kina, kiedy naprawdę uczestniczy w kręgu zarządzania żalem, który spotyka się w piwnicy kościoła. Piotr znieczula się marihuaną. Charlie rysuje obsesyjnie w małym notesie.

Oglądaj film Dziedzictwo. Hereditary lektor PL CDA

Ale film zawdzięcza tyle samo intensywnym rodzinnym psychodramom Mike’a Leigha i Johna Cassavetesa, które umieszczają ludzi o silnej woli, ale głęboko zniszczonych w bliskim sąsiedztwie i patrzą, jak cierpią z powodu ledwo ukrytej udręki, gdy siedzą na swoim gniewie, a na końcu rzucają się w przejawach przemocy emocjonalnej, które są tak samo intensywne, na swój sposób, jak upuszczanie krwi i surrealizm. W całej rodzinie zdarzają się niewypowiedziane rzeczy. Za każdym razem, gdy doświadczają nowej traumy, trochę bardziej przerywają kontrolę fasad, ujawniają szczeliny emocjonalne w rodzinie jako całości i sprawiają, że zastanawiasz się, czy być może otaczające nas instytucje społeczne i zawiłe praktyki języka, nauki i literatury nie są t tylko wyszukane środki powstrzymywania strachu przed śmiercią i przypadkowym nieszczęściem.

Aster wciąż dowiaduje się, że w każdej chwili może wydarzyć się coś strasznego (zauważ, że każdy ostry obiekt używany z jakiegoś powodu ma swoje własne, złowieszcze zbliżenie), ale gdy dzieje się coś strasznego, zwykle jest o wiele gorsze niż cokolwiek sobie wyobrażałeś, nie tylko dlatego o samych incydentach, ale ponieważ Dziedzictwo. Hereditary to rzadki horror, który zwraca odpowiednią uwagę na rzeczywistość, jak jednostki radzą sobie z traumą. Widzimy Grahamów leżących w łóżku, przygnębionych do punktu paraliżu. Widzimy, jak trzęsą się i kłapią na siebie, chowając się w sobie, raniąc siebie i innych. W tym filmie są sceny, które doprowadziły mnie do skraju łez z powodu tego, jak brutalnie ludzie ze sobą rozmawiają, mówiąc dogłębnie bolesne rzeczy, które są tak małostkowe i samolubne, jak są prawdziwe, zadając szkody, których nigdy nie można cofnąć ponieważ są w takim bólu, że muszą zobaczyć kogoś, kto boli jeszcze gorzej.

Dziedzictwo. Hereditary
Dziedzictwo. Hereditary
Dziedzictwo. Hereditary
Dziedzictwo. Hereditary
Dziedzictwo. Hereditary
Dziedzictwo. Hereditary
Dziedzictwo. Hereditary
Dziedzictwo. Hereditary
Dziedzictwo. Hereditary
Dziedzictwo. Hereditary
Oryginalny tytuł Hereditary
Ranking IMDb 7.3 154,971 głosów
Ranking TMDb 7 2,551 głosów

Reżyser

Ari Aster
Reżyser

Obsada

Toni Collette isAnnie Graham
Annie Graham
Alex Wolff isPeter Graham
Peter Graham
Gabriel Byrne isSteve Graham
Steve Graham
Milly Shapiro isCharlie Graham
Charlie Graham
Christy Summerhays isCharlie's Teacher
Charlie's Teacher
Jake Brown isBrendan
Brendan
Morgan Lund isMr. Davis
Mr. Davis
Udostępniono33

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

6 Underground
Groźne kłamstwa 2020
Upadek Grace 2020
Obraz pożądania
Wiwarium
Zbuntowana
Nieoszlifowane diamenty
Fatalny romans
Cisza 2019
Joker
Kursk 2018
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
×
Życzymy miłego seansu!