Dzięki Bogu - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Dzięki Bogu

Dzięki Bogu

137 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Kolejny kontrowersyjny film?

Wiele mówi o wrażliwości Kościoła katolickiego we Francji na oskarżenia wśród duchowieństwa o napaść seksualną na nieletnich. Temat jest tak napięty, że podjęto wysiłki, aby zablokować wydanie całego filmu Dzięki Bogu online CDA. Biorąc pod uwagę, że kapłan w centrum tego opartego na faktach dramatu oczekuje zarówno na proces cywilny, jak i kanoniczny. Podczas gdy w marcu ma być wydany werdykt o nieujawnianiu jego przestępstw przez innych członków katolickiej hierarchii. Cały film Dzięki Bogu z pewnością ma moc do wpływać na opinię publiczną. Tak samo jak cały film Kler online CDA. Jest to wspaniale trzeźwy opis często bolesnego procesu, w którym ofiary przemocy napływają ze świadectwem po 30 latach lub więcej z bolesnymi tajemnicami.

Coraz więcej pojawia się takich filmów. Począwszy od filmu Kler, po cały film Tylko Nie Mów Nikomu cda i teraz cały film Dzięki Bogu online. Wciągający, pełny dramatyzmu skandal z wykorzystywaniem seksualnym Kościoła katolickiego z trwającym procesem arcybiskupa Lyonu Philippe’a Barbarina, Film Dzięki Bogu nie próbuje ukryć trwającej natury jej narracji . Kończy się nawet kartą tytułową informującą, że werdykt w procesie Barbarina zostanie wydany 7 marca. Czyli cztery tygodnie po ukazaniu się filmu. Do czasu, gdy wielu widzów go zobaczy, kolejne zmiany dodadzą różne odcienie emocjonalne do jego zakończenia na ekranie.

Ich historie odzwierciedlają te niezliczone inne kraje na całym świecie, gdzie ujawnienie skandali pedofilskich wstrząsnęło zaufaniem opinii publicznej do Kościoła katolickiego. Co ostatecznie skłoniło Watykan do wydania oświadczeń o zerowej tolerancji. Różnica między takimi stwierdzeniami a konkretnym działaniem mającym na celu usunięcie sprawców jest szarą strefą. Jest to temat rzeka. Niestety podejrzewam, że Watykan przez wiele lat tuszował takie sprawy. Ale to tylko moje zdanie.

Gdzie oglądać cały film Dzięki Bogu 2019 online?

Jeżeli chodzi o filmy z klimatem chrześcijaństwa to polecam obejrzeć dwa horrory. Jeden to oczywiście film Zakonnica 2018 lektor CDA. Mocny horror na tle religijnym. Zupełnie inny niż film Dzięki Bogu. Bardzo wciągający i przede wszystkim film dla tych co lubią się bać. No to wróćmy jeszcze na chwilę do francuskiego filmu. Jest to film o sprawiedliwości społecznej stworzony z celowego przekonania i spokoju. Jest przekonująco zachowywany, elegancko nakręcony, subtelnie punktowany i żwawo edytowany, aby utrzymać gęstą, proceduralną akcję.

Przedstawię Wam jeszcze jedną propozycję filmu, mianowicie cały film Zakon Świętej Agaty lektor CDA. Mocny film dla ludzi o mocnych nerwach.  Ta bezpośredniość jest zarówno zaletą, jak i niewielką przeszkodą w projekcie. To znów jest zupełnie inna produkcja niż cały film Dzięki Bogu, ale też jest dobra. Dzięki Bogu to także film, który niewiele przypomina wszystko, co Ozon robił wcześniej. Dlatego może rozczarować jego wielbicieli. Intryga Hitchcocka, żartobliwa zmysłowość i wywrotowy humor, które były znakiem rozpoznawczym reżysera, nie dają się zwieść. Przez cały czas powstaje uczucie, że ten materiał byłby bardziej naturalny dla filmowca, jak Laurent Cantet czy Robin Campillo, którzy pokazali możliwość kształtowania takich dramatów. Reżyser jednak chciał pokazać prawdę. To był dla niego priorytet.

Podczas gdy Ozon otwiera się oszałamiającym ujęciem jego najbardziej moralnie dwuznacznego bohatera z prawdziwego życia, kardynała Philippe Barbarina (Francois Marthouret), arcybiskupa Lyonu. Duchownego, który ogląda miasto z bazyliki na wzgórzu. Według większości standardów nie jest to film z ciekawą fabułą. Oczywiście dlatego, że jest to film dokumentalny. Jest to muskularny, poruszający materiał, bogaty w retoryczne możliwości i polityczne błędy.

Dzięki Bogu
Dzięki Bogu
Dzięki Bogu
Dzięki Bogu
Oryginalny tytuł Grâce à Dieu
Ranking IMDb 7.2 3,995 głosów
Ranking TMDb 7.3 242 głosów

Reżyser

Obsada

Melvil Poupaud isAlexandre Guérin
Alexandre Guérin
Denis Ménochet isFrançois Debord
François Debord
Swann Arlaud isEmmanuel Thomassin
Emmanuel Thomassin
Éric Caravaca isGilles Perret
Gilles Perret
François Marthouret isCardinal Barbarin
Cardinal Barbarin
Bernard Verley isBernard Preynat
Bernard Preynat
Martine Erhel isRégine Maire
Régine Maire
Hélène Vincent isOdile Debord
Odile Debord
François Chattot isPierre Debord
Pierre Debord
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Przedszkolanka 2018
Przypływ wiary
Kwas (Kislota)
Pitbull. Nowe porządki
Wasp Network
Wysoka dziewczyna 2019
Gdzie jesteś, Bernadette?
Pewnego razu w Hollywood
Młody Ahmed
Ojciec Chrzestny
Nędznicy 2019
Nietykalni