What's happening?

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG

ONLINE HD 9240 Wyświetleń Report Error

  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

  Nov. 14, 2018UK134 Min.PG-13
  Twoja ocena: 0
  7.3 7 głosów

  Reżyser

  David Yates
  Reżyser

  Obsada

  Eddie Redmayne isNewt Scamander
  Newt Scamander
  Katherine Waterston isPorpentina
  Porpentina "Tina" Goldstein
  Alison Sudol isQueenie Goldstein
  Queenie Goldstein
  Johnny Depp isGellert Grindelwald
  Gellert Grindelwald
  Jude Law isAlbus Dumbledore
  Albus Dumbledore
  Dan Fogler isJacob Kowalski
  Jacob Kowalski
  Ezra Miller isCredence Barebone
  Credence Barebone
  Zoë Kravitz isLeta Lestrange
  Leta Lestrange
  Callum Turner isTheseus Scamander
  Theseus Scamander
  Claudia Kim isNagini / The Maledictus
  Nagini / The Maledictus

  Gdzie oglądać Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda?

  Jasne, magizoolog Newt Scamander był zawsze tak bardzo zaangażowany w ten incydent, że… cóż, zniszczył większość Wielkiego Jabłka i niemal doprowadził magiczne i nie-magiczne światy do kataklizmu. Ale to nic więcej magii i wiele wymazanych wspomnień nie może naprawić, prawda? Szczerze mówiąc, był bohaterem tej historii. Trudno zrozumieć, dlaczego w 1927 r. – rok później, ze względu na litość – brytyjskie władze magiczne nadal nie pozwolą mu podróżować. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda podbija serca fanów. Dostępny oczywiście online na CDA HD. To nie tak, że władze obwiniają Newt za wszystko, co wydarzyło się w Nowym Jorku. W końcu prawdziwi sprawcy są dobrze znani czarodziejskiemu światu. Niestety, w tej chwili trudno je ustalić.

  Credence Barebone – super silny i dość niestabilny młody czarodziej w centrum zdarzenia – uważany był przez większość za ofiarę. Ale nie możesz długo utrzymać dobrego Obskurusa. Jest teraz w Paryżu z powrotem w szczytowej formie. Pracuje pobieżnie i bawi się z piękną młodą kobietą o imieniu Nagini. (Najlepiej zbierajcie teraz pączki róży, młodzi; ta kobieta ma dla niej wyraźnie gadzią przyszłość.) A potem jest Gellert Grindelwald (Johny Deep), czarodziej o oszałamiającej sile i przerażającej reputacji. Nie chce wiele, naprawdę: po prostu rządzić światem i poddawać nie-magiczne typy wiecznej niewoli. I podczas gdy Grindelwald został schwytany i uwięziony po całym amerykańskim kerfuffle, niedawno uciekł. Teraz może ponownie majstrować przy swoich super-złych zamiarach. Rekrutuje nowych sługusów na swoją stronę i – szczególnie – ciągnie upartego Credence z powrotem w swoje sidła.

  Robi się nieciekawie

  Wszyscy chcą dorwać Credenca. Brytyjskie Ministerstwo Magii chce go schwytać lub zabić (w zależności od tego, kogo zapytasz). Tajemniczy facet o imieniu Yusef ma również interes w śledzeniu go. Nawet młody Albus Dumbledore chciałby wziąć udział w akcji. Dumbledore nie może się ruszyć przeciwko Grindelwaldowi, pyta Newta, czy byłby zainteresowany udzieleniem mu pomocy. Newt nie jest tego taki pewien. Pamiętaj, że nie może legalnie opuścić Anglii. A Paryż, który ostatnio sprawdzaliśmy, znajduje się poza granicami kraju. Ale kiedy Newt dowiaduje się, że jego ukochana Tina też jest w Paryżu, cóż, to się zgadza: zostawia instrukcje swojemu asystentowi, Bunty’emu, by zadbał o swoje piwnice pełne bestii, podnosi swoją magiczną walizkę wypełnioną innymi potworami i głowami dla Miasta Światła z jego mugolskim kumplem, Jacobem – oczywiście przez wiadro, które najwyraźniej jest najlepszym sposobem podróżowania incognito.

  Kiedy Dumbledore prosi o pomoc Newta, mówi, że docenia fakt, że Newt nigdy nie robi nic z dumy lub samolubnych powodów. „Po prostu pytasz, czy coś jest w porządku? Bez względu na koszty” – mówi Dumbledore. Rzeczywiście, Newt jest całkiem głupim idealistą – troskliwą duszą z w pełni zaangażowanym kompasem moralnym. To czasami stawia go w konflikcie z autorytetem: różne służby magii, które tutaj widzimy, mogą czasami wydawać się małostkowe, średnie i krótkowzroczne. Tak więc relacja Newta z jego bratem aurorem, Tezeuszem (który poluje na mrocznych czarodziejów dla służby), jest czasami napięta.

  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to tylko czarodzieje

  Ale niezależnie od tego, jakie newty mogą mieć w służbie, jest oczywiste, że on i on – i Dumbledore również – mają na uwadze te same podstawowe cele: powstrzymać czarodziejski świat przed upadkiem w mroczne miejsce, które podobne do Hitlera Grindelwald może mieć na myśli. To kontynuacja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Ale to wszyscy dobrze wiedzą. To świetny świat magii.

  Ta opowieść, podobnie jak prawie wszystkie historie o Harrym Potterze, dobrze sprawdza się przeciwko złu. Ceni różnorodność i równość i broni słabszych. Rozumie, że czasami trzeba walczyć o te wartości przy dużym osobistym ryzyku. I wielu ludzi tutaj jest gotowych poświęcić swoje życie dla tej wartościowej sprawy, nawet jeśli niektórzy (jak Newt, zwłaszcza) czasami przepełniają literę prawa, aby podtrzymywać ducha prawa.

  Magia to coś wielkiego

  Prawdopodobnie słyszałeś, jak to mówiliśmy wcześniej, ale jako przypomnienie: magia w Harrym Potterze wypływa z natury, a nie z bardziej piekielnych królestw. Ludzie albo rodzą się ze zdolnością, albo nie. I ta magia – przekazywana przez różdżki i słowa – może zrobić wszystko, od łatania zepsutego wazonu do kontrolowania pogody, do wywoływania przerażających, smoczych infernów zdolnych do pożerania całych miast.

  Widzimy też dość przypadkowe wyobrażenia religijne: Newt i Dumbledore spotykają się na przykład na szczycie londyńskiej katedry św. Pawła (Newt pyta, czy zabrano wszystkie mniej widoczne dachy). Masywna walka na paryskim cmentarzu ma nagrobki w kształcie krzyża i chrześcijańską kaplicę w tle.

  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Oryginalny tytuł Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
  Ranking IMDb 6.6 209,928 głosów
  Ranking TMDb 6.9 7,218 głosów
  Udostępniono16

  Tytuły, które mogą Cię zainteresować

  Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
  Władca Pierścieni: Powrót Króla
  Sokół z masłem orzechowym
  47 Meters Down: Uncaged
  Hobbit: Pustkowie Smauga
  Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie
  Kronika świąteczna 2
  Men in Black: International
  Tom & Jerry (2021)
  King’s Man: Pierwsza misja
  Baranek Shaun Film. Farmageddon
  Bloodshot 2020