Głupie, młode serce - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Głupie, młode serce

Głupie, młode serce

102 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Głupie, młode serce online?

Piętnastoletni Lenni (Jere Ristseppä) potajemnie podkochuje się w 16-letniej Kiirze (Rosa Honkonen), ale są to bardzo różni ludzie. Lenni jest zastraszany z powodu niskiego wzrostu i zuchwałości, podczas gdy Kiira jest wspaniała i niezwykle popularna. Przeżyli jednorazową przygodę i choć nie są w oficjalnym związku, Kiira oznajmia, że ​​jest w ciąży. Po krótkim okresie oboje zgadzają się zatrzymać dziecko, którego oczekują. Jednocześnie ich wielokulturowe sąsiedztwo klasy robotniczej przechodzi poważną zmianę, ponieważ wzrost skrajnej prawicy jest aż nadto widoczny. Kiira staje się bardziej odpowiedzialna w czasie ciąży. Film Głupie, młode serce to skandynawski dramat, który nie raz złapie się za serce podobnie jak film Wieczny okop.

Reżyserka Selma Vilhunen i scenarzystka Kirsikka Saari nigdy nie przedstawiają jasnego punktu widzenia. Czy rasizm jest zły? Każda rasistowska proza, którą wypowiadają, po prostu powtarza to, co słyszą, bez prawdziwego przekonania za ich słowami. Czy ciąża nastolatków jest dobra? A może jest bardzo nieodpowiedzialna? Pomiędzy tym, a rasizmem nie są spotykane żadne prawdziwe konsekwencje. Jako członek widowni muszę coś poczuć, nawet jeśli jest to przeciwieństwo tego, co stara się mi opowiedzieć historia. Ciężko powiedzieć coś więcej na temat filmu. Każdy ma zupełnie różne odczucia. Tak samo jak film Biały, biały dzień. Zresztą oba te filmy są skandynawskie, więc nie ma co się dziwić.

To bardzo ciężki dramat, który nie wszystkim może się spodobać

Głupie, młode serce pozostaje wierne swojemu tytułowi, ilustrując czarujący geniusz nastoletniego zakochanego serca. Gdy śledzimy tych nastolatków, którzy wkraczają w dorosłość z dnia na dzień, nagłe zakończenie ich dzieciństwa wydaje się dramatyczne, ale nie brakuje w nich zabawnych aspektów. Precyzyjnie dostrojona chemia między debiutującymi nieprofesjonalnymi aktorami wiodącymi, Ristseppä i Honkonen, doskonale ucieleśnia ich wrażliwość, niezręczność i wahanie. Lenni i Kiira mają znacznie silniejsze połączenie niż się wydaje. Taka więź jest konieczna, jeśli chcą przetrwać w ciągle zmieniającym się świecie, który wymaga adaptacji. 

Film przedstawia niezwykle ważne i trudne problemy społeczne. Historia od samego początku lekko cię uśmierza, gdy Kiira szuka spokoju w ramionach mężczyzn. Ustalono, że miała co najmniej jedną aborcję, więc nie ma strachu ani postawy moralnej wobec tego pomysłu. Dlaczego więc teraz nie chce mieć takiego? Frustrujące pytania pozostaje bez odpowiedzi do końca filmu Po nominacji do Oscara Vilhunen, który również poradził sobie z nieobecnością ojca, ponownie połączył siły ze scenarzystą Kirsikką Saari. Film staje się bardziej społeczno-politycznym i bezpośrednio komentując wzrost skrajnej prawicy, szczególnie w krajach skandynawskich. Osobiście nie lubię polityki dlatego akurat to bardzo nie podobało mi się w tym filmie.

cały film głupie młode serce online cda zalukaj

Głupie, młode serce
Głupie, młode serce
Głupie, młode serce
Głupie, młode serce
Głupie, młode serce
Głupie, młode serce
Oryginalny tytuł Hölmö nuori sydän
Ranking IMDb 6.3 480 głosów
Ranking TMDb 6 10 głosów
Udostępniono3

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Emma 2020
Le Mans ’66 (Ford v Ferrari)
Na ringu z rodziną
Jezioro dzikich gęsi 2019
Kurier 2019
Untogether 2019
Rocketman
Nędznicy 2019
Hello, Love, Goodbye 2019
Kwas (Kislota)
Feel the Beat
Historia małżeńska