Hakowanie świata 2019 - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Hakowanie świata 2019

Hakowanie świata 2019

114 Min.TV-MA
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Hakowanie świata 2019 online?

W filmie Hakowanie świata chodzi o kampanię Trumpa. Oczywiście też o wiele innych lekkomyślnych przygód wyborczych na całym świecie oraz ich związek z Cambridge Analytica.  To brytyjska firmą zajmującą się badaniami danych, która w sprytny sposób zebrała informacje od milionów użytkowników Facebooka i ich przyjaciół. Wszystko za pośrednictwem nieszkodliwych pozorny kwestionariusz osobowości. Wykorzystali tę gigantyczną bazę danych do lukratywnej pracy dzięki kampaniom marketingowym obrabianym maszynowo dla Trumpa i Brexiterów. Po ogłoszeniu bankructwa firma nigdy nie wyjdzie na jaw. Bardzo sprytnie wymyślone, aczkolwiek wolę jeżeli nowa technologia jest zastosowana w filmach typu Bliźniak (Gemini Man). Natomiast film jest całkiem dobry.

Twórcy filmu przyglądają się powstaniu i upadkowi brytyjskiej firmy konsultingowej, która powstała w 2013 roku. Jako pochodna strategicznej firmy komunikacyjnej SLC Group. Stało się to przy wsparciu Roberta Mercera, miliardera, który ten projekt sfinansował. Stephen K. Bannon był jednym z wiceprezesów. Firma przed rozpadem twierdziła, że ​​ma 5000 punktów danych na każdego amerykańskiego wyborcę. W 2016 roku dane, które firma Cambridge Analytica zbierała, w dużej mierze pochodzące z Facebooka, inni wykorzystali je w swoich kampaniach.

Następnie, po wygraniu nominacji republikańskiej przez Trumpa, zostały włączone do kampanii Trumpa. Firma już sprzymierzyła się z siłami Brexitu. Dane wykorzystano do zbudowania profili psychograficznych potencjalnych wyborców. Taka kampania, która popchnęłaby ich do wspierania konserwatywnych kandydatów. Tak to już się dzieje w tym świecie. W tym tempie rozwoju za 10 lat będziemy prowadzili latające samochody, a za trzydzieści będziemy czuli się jak w filmie Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie.

Idealny film dla miłośników komputerów

Jesteśmy świadomi tych problemów przede wszystkim ze względu na niezwykle trudne raporty śledcze Cadwalladra. Osoby, która pyta, czy możemy kiedykolwiek ponownie przeprowadzić wolne i uczciwe wybory. Musiała stawić czoła zastraszaniu i wyniosłej protekcjonalności z wielu stron. Cały film Hakowanie świata opowiada także o amerykańskim akademiku medialnym Davida Carrolla, który rozpoczął kampanię prawną w Wielkiej Brytanii. Zrobił to po to, aby zmusić Cambridge Analytica do ujawnienia swojego raportu danych na jego temat. To jest po prostu skuteczne. 

Cały film Hakowanie świata 2019 uchwycił sposób, w jaki media kierowały wyborcami jako potencjalnymi konsumentami. Ludzie, których upodobaniami do produktów można manipulować za pomocą czegoś, co kiedyś nazywaliśmy reklamą. Dziś mówimy na to propaganda. Oczywiście mówiąc produkty, w tym przypadku mamy na myśli kandydatów. Rzeczywistość jest taka, że ​​kiedy jako jednostki uzgodniliśmy, że nasze życie i tożsamość połączymy w sieć internetową, zostaliśmy otwarci na propagandę i manipulację. Osoby atakujące dane mogą wejść na wszystko, wykorzystując swoją podstępną wiedzę i wpływać na naszą podświadomość za pomocą reklam na Facebooku. Tak to już bywa w naszym wspaniałym internetowym świecie, gdzie ludzie większość czasu spędzają w social mediach.

Hakowanie świata 2019
Hakowanie świata 2019
Hakowanie świata 2019
Hakowanie świata 2019
Oryginalny tytuł The Great Hack
Ranking IMDb 7.0 12,604 głosów
Ranking TMDb 7 163 głosów

Reżyser

Karim Amer
Reżyser

Obsada

Brittany Kaiser isHerself (Former Director of Business Development for Cambridge Analytica)
Herself (Former Director of Business Development for Cambridge Analytica)
David Carroll isHimself (Associate Professor Parsons School of Design)
Himself (Associate Professor Parsons School of Design)
Paul-Olivier Dehaye isHimself (Founder @PersonalDataIO)
Himself (Founder @PersonalDataIO)
Ravi Naik isHimself (Data Rights Solicitor)
Himself (Data Rights Solicitor)
Julian Wheatland isHimself (Former COO/CFO Cambridge Analytica/SCL)
Himself (Former COO/CFO Cambridge Analytica/SCL)
Carole Cadwalladr isHerself (Investigative Journalist for The Guardian)
Herself (Investigative Journalist for The Guardian)
Christopher Wiley isHimself (Former Cambridge Analytica Employee and Whistleblower)
Himself (Former Cambridge Analytica Employee and Whistleblower)
Paul Hilder isHimself (Writer/Political Technologist)
Himself (Writer/Political Technologist)
Emma Graham-Harrison isHerself (International Affairs Correspondent
Herself (International Affairs Correspondent
Gill Phillips isHerself (Legal Council
Herself (Legal Council
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Ostatnia góra 2019
I młodzi pozostaną
Apollo 11
Made in Senegal
Andrés Iniesta, The Unexpected Hero
Maddy 2020
Zabawa w chowanego
Ikar. Legenda Mietka Kosza
Rosyjska Piątka
Diego Maradona
Sekretna miłość 2020
Tylko Nie Mów Nikomu