Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1 - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1

Koniec zaczyna się teraz146 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
8.2 36 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I?

Gdy kurtyna otwiera się na początku końca Harry’ego Pottera, ostre słowa nowego Ministra Magii Rufusa Scrimgeoura. Ministra, który, jak się okazuje, wypełni tą funkcję, ale na krótko. Powiedział: „To są mroczne czasy, tam nie można zaprzeczyć, nasz świat nie stanął przed większym zagrożeniem niż dzisiaj. Ciężkie wyprawy czekają bohaterów w Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1.

Rzeczywiście, ciemny cień rzucany przez Lorda Voldemorta z każdym dniem rośnie. Z dyrektorem Hogwartu Albusem Dumbledorem z drogi, Ministerstwo Magii wkrótce wpada pod kontrolę Voldemorta. Następnie Hogwart wymyka się pod jego niewolę. To tylko kwestia czasu, zanim migoczące światło nadziei, jakie niosą Harry, Hermiona, Ron i pozostali przy życiu członkowie Zakonu Feniksa, zostanie zgaszone przez sprytne intrygi Voldemorta i mrożącą krew w żyłach determinację. Aż nie chce wiedzieć co stanie się w ostatniej części Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II.

Ścigając się z czasem i zawsze obecnym widmem Śmierciożerców Czarnego Pana, Harry i spółka poświęcają się trzem nakładającym się zadaniom. Mianowicie: lokalizowaniu i niszczeniu czterech pozostałych Horkruksów, z których każdy zawiera część duszy Voldemorta. Znalezienie legendarnego Miecza Gryffindoru, który jest w stanie uszkodzić jednego z Horkruksów. Oraz rozwikłanie tajemnicy Insygnia Śmierci, bajki dla dzieci o trzech magicznych darach przekazanych przez śmierć trzem braciom.

Ku zaskoczeniu wszystkich, Insygnia Śmierci są prawdziwe. Potężna Różdżka Starsza, Płaszcz Niewidzialności i Kamień Wskrzeszenia razem uczyniłyby ich posiadacza nieśmiertelnym i niezwyciężonym. Zatem nie potrzeba czarodzieja, by odgadnąć, kto jeszcze mógłby zainteresować się złożeniem pazurów na tych potężnych talizmanach.

Harry musi najpierw do nich dotrzeć

Ale ciężko jest rozwiązać zagadki, kiedy większość swojej magicznej energii spędzasz z jednej pustej kryjówki w pustkowiu na drugą – tylko po to, by przeżyć. Nawet gdy Harry i jego przyjaciele usiłują rozszyfrować tajemnicze wskazówki dotyczące miejsca, w którym znajdują się legendarne Insygnia Śmierci, stary Voldy jest – jak zawsze – o krok do przodu … i o krok bliżej, by wyprowadzić nieznośnego Harry’ego Pottera z jego magicznej niedoli.

W tej serii Harry, Hermiona i Ron zmagali się ze splecionymi tematami poświęcenia i zaufania. Tym razem usunięcie filmu z Hogwartu kładzie jeszcze większy nacisk na te ważne zalety. Te nastolatki są u progu dorosłości i praktycznie na każdym kroku wszystko jest zagrożone. W pewnym momencie pół tuzina postaci bierze eliksir, aby wyglądały jak Harry – i zachowują się jak wabiki – ponieważ mają nadzieję poruszyć 17-letniego czarodzieja bez wykrycia go przez Voldemorta. Wydaje się, że każdy jest gotów poświęcić się dla dobra wojny ze złem.

Okazuje się, że wojna jest właściwym słowem. Coraz częściej heroiczny opór Harry’ego i jego zespołu odzwierciedla coś, co można zobaczyć w filmie o brytyjskim podziemiu podczas II wojny światowej. Rozszerzając to porównanie, Voldemort prowadzi rasową politykę oczyszczania w dążeniu do czystego czarodziejskiego społeczeństwa. Osoby podejrzane o bycie półkrwiami lub urodzonymi w mugolach podlegają przesłuchaniom w stylu inkwizycji, torturom i śmierci. Tak właśnie prezentuje się Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1.

Tak więc wydaje się, że jest to sprawiedliwy i słuszny opór

Po śmierci jednego przyjaciela Harry na chwilę wierzy, że poświęcenie innych w jego imieniu nie jest tego warte: „Nikt inny nie umrze – nie dla mnie”. Ale jego towarzysze przekonują go, że to nie dla niego, ale dla dobra wszystkich walczących z Voldemortem. Nawet darmowy elf Zgredek ryzykuje życiem, aby Harry i jego przyjaciele wyszli z lochu Malfoy Manor.

cały film harry potter i insygnia śmierci część 1 online cda zalukaj

Gdzie indziej, oddanie Harry’ego dla zmarłych rodziców jest zilustrowane, gdy odwiedza ich grobowiec. Podobnie głębokie więzi uczucia łączą członków klanu Weasley, ponownie podkreślając wrodzoną dobroć rodziny. Wreszcie ślub Billa Weasleya i Fleur Delacour stawia ostatni temat wykrzyknika. Dziewczyna Harry’ego, Ginny, zadaje sobie pytanie, dlaczego powinni się nawet przejmować. Ale Harry przypomina jej, że właśnie z powodu wojny muszą trzymać się dobrych rzeczy, takich jak śluby i rodzina.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1
Oryginalny tytuł Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
Ranking IMDb 7.7 419,503 głosów
Ranking TMDb 7.7 9,754 głosów

Reżyser

David Yates
Reżyser

Obsada

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Ralph Fiennes isLord Voldemort
Lord Voldemort
Helena Bonham Carter isBellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Bill Nighy isRufus Scrimgeour
Rufus Scrimgeour
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Brendan Gleeson isAlastor 'Mad-Eye' Moody
Alastor 'Mad-Eye' Moody
John Hurt isMr. Ollivander
Mr. Ollivander
Udostępniono54

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Harry Potter i Zakon Feniksa
Iniemamocni 2
Harry Potter i Czara Ognia
Mój przyjaciel szpieg
Hotel Transylwania 3
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
Gwiezdne Wojny: Część V – Imperium Kontratakuje
Wszystkowidząca 2
Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 2
The Lighthouse
Hellboy 2019
Igrzyska śmierci