Harry Potter i Komnata Tajemnic - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Coś złego czai się w Hogwarcie!161 Min.PG
Twoja ocena: 1
7.6 49 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Harry Potter i Komnata Tajemnic?

No to zaczynamy drugą część. To oczywiście Harry Potter i Komnata Tajemnic. Harry przeszedł przewidywalnie nieszczęsne lato ze swoją okropnie przybraną rodziną. Wakacje pogarszane przez przechwycenie wszelkiej korespondencji od jego szkolnych przyjaciół Rona i Hermiony. Na dodatek otrzymuje złowrogą wizytę skrzata domowego o imieniu Zgredek. Ten animowany cyfrowo asceta błaga Harry’ego, aby nie wracał do szkoły. Ostrzega go, że istnieje spisek mający zaszkodzić, a nawet zabić słynnego młodego czarodzieja. Harry Potter jednak wraca i od razu odkrywa, że ​​zło czai się w Hogwarcie. Wielokrotnie słyszy złowieszczy głos: „Zabij. Zabij! Chcę krwi!”. Po przygodach z pierwszej części, czyli Kamień Filozoficzny wiemy, że można spodziewać się wszystkiego.

Tymczasem nowa obrona przed nauczycielem Czarnej Magii wydaje się bardziej zainteresowana jego doskonałą fryzurą niż walką z korupcją. Groźne wiadomości są zapisywane na ścianach szkoły we krwi. Uczniowie pojawiają się dosłownie skamieniałe, a wielu uważa, że ​​Harry jest winny. Ponadto jego życie jest ponownie zagrożone przez dziwną magię podczas meczu Quidditcha. I wreszcie, siostra Rona, Ginny (która ma ogromny podkochiwać się w Harrym), zakręca się w szpony paskudnego, uwodzicielskiego złoczyńcy. Aż boje się czego będziemy mogli się spodziewać w filmie Harry Potter i Więzień Azkabanu.

Smutne wakacje Harrego

Prawda, Ron, Harry i Hermiona starają się wyeliminować Mroczną Magię pośród nich. Odkrywają, że przed wiekami jeden z założycieli szkoły, Salazar Slytherin, przyjął rasistowskie przyrzeczenie, że wszyscy przyszli czarownicy i czarodzieje, którzy nie posiadali „czystej krwi”, zostaną wygnani z Hogwartu. Aby spełnić swoją zemstę, Slytherin obdarzył szkołę tajną komnatą i umieścił w niej potwora. Potwora, który brutalnie eliminuje „szlamy” lub czarodziejów z mugolskiej (nie-magicznej) linii. Nie będąc w stanie sam dokonać swego holokaustu, upewnił się, że jego dziedzic pewnego dnia przyjedzie do Hogwartu, otworzy komnatę i skończy niszczyć szlam. Z całej tej paskudnej działalności w tym terminie wynika, że ​​nadszedł czas i Ginny otwiera komnatę. Ale nawet Harry i jego kumple rozwiązujący zagadki nie są przygotowani na to, co tam znajdą.

Pierwsze lekcje obrony przed czarną magią

Próżność zostaje odrzucona, gdy obrona przed nauczycielem Czarnej Magii Gilderoyem Lockhartem jest narażona na oszustwo. Potwór tłumi uprzedzenia przez porażkę z komnaty i jej rasistowską misję. Mimo że jest sławnym czarodziejem, Harry działa z pokorą i życzliwością dla skromnego domowego elfa Zgredka. Przyjaźń i lojalność są chwalone, ponieważ związek między Harrym, Hermioną i Ronem rośnie. Lojalność Harry’ego wobec mądrego profesora Dumbledore’a okazuje się kluczowym czynnikiem w jego walce z potworem komnaty.

Harry po raz kolejny wątpi w swój charakter. Jest zdenerwowany faktem, że ma kilka umiejętności wspólnych z Mrocznym Lordem Voldemortem, który próbował go zabić jako dziecko. Ale kiedy pyta Dumbledore’a o to, że prawie został umieszczony w mrocznym domu Slytherinu, Dumbledore przypomina mu, że głównym powodem, dla którego nie był, jest to, że prosił, by nie być. „To nie nasze umiejętności pokazują, czym naprawdę jesteśmy. To nasze wybory”. Dobra lekcja na temat słusznego wykorzystania każdego talentu i tego, jak jego postać nie jest z góry określona, ​​ale codziennie wykuta.

cały film harry potter i komnata tajemnic online cda zalukaj filiser

Dobra magia, czyli Harry Potter i Komnata Tajemnic

Magia, używana na dobre lub na zło, jest kamieniem węgielnym tego filmu. Ron i jego bracia jeżdżą latającym samochodem. Rodzina Weasleyów podróżuje za pomocą magicznego pyłu zwanego „proszkiem floo”. Harry i jego przyjaciele uczęszczają na zajęcia z eliksirów, zielarstwa i obrony przed czarną magią. Profesorowie Snape i Lockhart prowadzą swoich uczniów w Klubie Pojedynku, ucząc ich, jak rozbrajać wrogów za pomocą zaklęć.

Złamana różdżka Rona nieustannie powoduje, że jego zaklęcia odwracają się od niego. Harry ćwiczy swoje umiejętności jako parseltongue (ten, który może mówić do węży). W grze Quidditch ktoś przeklina piłkę, aby ścigać i ranić Harry’ego. Harry i jego przyjaciele spędzają dużo czasu z Wrzeszczącą Martą.  Marta to duch studentki. Bazyliszek zabija ją w damskiej toalecie. Dużo z nią rozmawiają. Przemieniają się także tymczasowo w podobizny innych uczniów dzięki „eliksirowi wieloskładnikowemu”. Zwierzę domowe Dumbledore’a, Fawkes the phoenix, ma uzdrawiającą moc w swoich łzach. Złoczyńca wprowadza Ginny w trans, ponieważ wylewa swoje serce w magicznym dzienniku. Później Harry pokonuje złoczyńcę, ponieważ jego lojalność wobec Dumbledore’a w magiczny sposób nazywa pomoc jego stronie.

Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Oryginalny tytuł Harry Potter and the Chamber of Secrets
Ranking IMDb 7.4 487,268 głosów
Ranking TMDb 7.6 10,619 głosów

Reżyser

Obsada

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Richard Harris isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Kenneth Branagh isGilderoy Lockhart
Gilderoy Lockhart
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
David Bradley isArgus Filch
Argus Filch
Udostępniono69

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Czarna Pantera
Harry Potter i Czara Ognia
Dzieciak, który został królem
Hotel Transylwania 3
Avengers: Wojna bez granic
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Jurassic World: Upadłe królestwo
Justice League Dark: Apokolips War
Czarownica 2
Deadpool 2
Iron Sky. Inwazja
Władca Pierścieni: Dwie Wieże