Harry Potter i Książę Półkrwi - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter i Książę Półkrwi

Mroczne tajemnice wyszły na jaw.153 Min.PG
Twoja ocena: 0
6.3 30 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Harry Potter i Książę Półkrwi?

A jak losy bohaterów potoczą się w filmie Harry Potter i Książę Półkrwi? Kiedy był tylko chłopcem, ludzie nazywali Harry’ego Chłopca, Który Przeżył – co, szczerze mówiąc, przypominało mu zapewne, że jego rodzice nie. Teraz, kiedy już nie można go nazwać uczciwym chłopcem, niektórzy zaczęli nazywać Harry’ego Wybranym.

Kiedy nazywasz się Wybrańcem, oznacza to, że zostałeś wybrany na coś wielkiego. W przypadku Harry’ego jego przeznaczenie jest pełne niebezpieczeństwa, bólu i zderzenia z Voldemortem. Jest to czarodziej tak zły, że sprawia, że ​​Zła Czarownica z Zachodu wygląda jak Niedźwiedź Opiekuńczy.

cały film harry potter i książę półkrwi online cda zalukaj

Na razie Harry studiuje w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Wychodzi ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem Weasleyem i Hermioną Granger. I posłusznie słucha tego, co każe mu prof. Albus Dumbledore. Jednak zło wydaje się stale wkraczać nawet w mury Hogwartu. Został nam już prawie tylko Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I.

Zaczyna dziać się coś strasznego

Jeden uczeń pada ofiarą straszliwej klątwy. Inny prawie umiera od picia zatrutego miodu pitnego. Draco Malfoy – arcy-nemezis Harry’ego – przeszedł od zwykłego stanu bully do pełnoprawnego ucznia Voldemorta, któremu powierzono złowrogą misję. Tłusty Prof. Snape wydaje się, bardziej niż kiedykolwiek, być w zmowie z ciemnością – podwójny agent, który przyjął „niezłomny ślub”, aby pomóc Draco w jego diabelskim obowiązku. Sam Dumbledore wydaje się wyraźnie starszy; jedna z jego dłoni przybrała zwiędły, przypominający mumię wygląd.

I to nie tak, że Harry nie ma na głowie innych rzeczy. Dumbledore chce, żeby zbliżył się do nowego profesora (Slughorna), który posiada ważną tajemnicę zamkniętą w jego kałuży. Gorzej – przynajmniej dla dobra koncentracji – Harry spada na Ginny, młodszą siostrę Rona. Jedyną rzeczą jest to, że Ron nienawidzi wszystkich chłopaków Ginny „co do zasady”.

Ach, takie zagadkowe, kłopotliwe życie Harry’ego prowadzi. Może ludzie powinni zacząć nazywać go Zmieszanym. W dniu, w którym wielu ludzi wciąż „odnajduje się” w wieku 20–30 lat – Harry Potter służy jako pomocne przypomnienie, że wszyscy musimy dorastać i w końcu wziąć na siebie odpowiedzialność – a czasami ten dzień przychodzi wcześniej niż my lubić.

Wieczysta przysięga

Wieku, w którym większość dzieci wciąż bawiła się Transformersami, Harry już walczył o swoje życie – sytuacja, która zmusiła go do dorastania szybciej niż większość. W Księciu Półkrwi, Harry ma zaledwie 16 lat. Ale Dumbledore widzi go jako partnera bardziej niż ucznia, zabierając go na niebezpieczne misje i przypisując mu łaskotki zadania.

Kiedy Harry i Dumbledore szukają obiektu o wielkim znaczeniu, Dumbledore zmusza Harry’ego do złożenia ponurej obietnicy: przestrzegania jego instrukcji do listu. A kiedy Dumbledore dowiaduje się, że musi pić niewypowiedzianie paskudny płyn, prosi Harry’ego, aby upewnił się, że właśnie to robi. Harry nakręca karmienie łyżką okropne rzeczy do swojego mentora, pomimo udręki, która powoduje oboje. Potter wolałby raczej wypić sam płyn, ale podąża za swoją obietnicą i, czyniąc to, demonstruje wytrzymałość umysłową i chęć sublimacji własnej woli do woli innej.

Harry Potter, bez względu na jego błędy, obejmuje takie niegrzeczne słowa, jak „obowiązek”, „odpowiedzialność” i „poświęcenie”. W międzyczasie Dumbledore okazuje swoje poczucie obowiązku i poświęcenia, pokazując, że jest gotów zaryzykować trud, upokorzenie, ból, a nawet śmierć. Walczy z rojem zombie i stoi niezachwianie przed falangą Śmierciożerców. Mówi bardzo młodemu Voldemortowi (kiedy zły czarodziej był tylko krnąbrnym, niezrozumiałym chłopcem, który podkradał rzeczy), że kradzież jest bardzo, bardzo zła.

I odwrotnie, Dumbledore chwali Harry’ego za to, że jest uprzejmy („Obawiam się, że cecha ludzi nigdy nie zawodzi”). Przyjaciele okazują troskę o siebie nawzajem. Harry pokazuje dżentelmeńskie zachowanie wobec młodej damy. A Dumbledore okazuje litość i współczucie dla niedoszłego zabójcy.

Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Książę Półkrwi
Oryginalny tytuł Harry Potter and the Half-Blood Prince
Ranking IMDb 7.6 413,056 głosów
Ranking TMDb 7.6 9,512 głosów

Reżyser

David Yates
Reżyser

Obsada

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Jim Broadbent isHorace Slughorn
Horace Slughorn
Helena Bonham Carter isBellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Udostępniono48

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Spider-Man Uniwersum
Zbuntowana
Jeźdźcy smoków: Załoga ratunkowa: Sekrety śpiewoskrzydła
The Old Guard
47 Meters Down: Uncaged
Następcy 3
SONIC. Szybki jak błyskawica 2020
Koty (Cats) 2019
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Hobbit: Niezwykła podróż
Trolle 2
Chłopiec i wilk
×
Życzymy miłego seansu!