Harry Potter i Zakon Feniksa - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Harry Potter i Zakon Feniksa

Harry Potter i Zakon Feniksa

Początek rebelii138 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
7.2 44 głosy
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Harry Potter i Zakon Feniksa?

W filmie Harry Potter i Czara Ognia w 2005 roku niezwykłe życie czarodzieja chłopca dramatycznie się zmieniło. Zmieniło, gdy był świadkiem cielesnego powrotu Voldemorta i śmierci jednego ze swoich kolegów. Zignął oczywiście ręki mrocznego pana. Harry Potter i Zakon Feniksa zaczyna się tam, gdzie skończyła się ta opowieść. Harry ma straszne wspomnienia z tych wydarzeń. A terror nie jest tylko w jego głowie.  Coraz więcej dowodów na to, że Voldemort rekrutuje zwolenników – buduje armię, próbując powrócić do dawnej potęgi.

Aby dotrzymać kroku, rodzice Weasley, Syriusz Black, Remus Lupin i inni przyjaciele ponownie otwierają Zakon Feniksa. Stowarzyszenie „dobrych” czarodziejów stworzonych przez Albusa Dumbledore’a podczas poprzedniego powstania Voldemorta. Ministerstwo Magii woli jednak pochować swoją zbiorową biurokratyczną głowę w piasek i udawać, że nic się nie dzieje. Harry i jego mentor, Dumbledore, odmawiają papugowania wersji opowieści ministerstwa, więc są ustawieni jako buntownicy. W odwecie za rzekomą nielojalność ministerstwo wysyła Dolores Umbridge do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Jej lepki głos i wiecznie różowa szafa to tylko przykrywka dla jej dyktatorskich projektów. W krótkim czasie udaje jej się usunąć Dumbledore’a i objąć stanowisko dyrektora. No to przed nami Książę Półkrwi.

Odrodzony Voldemort

Sprzeciwianie się nieprzekonującym zapewnieniom Umbridge, że czarodziejski świat jest całkowicie bezpieczny. Harry i jego przyjaciele – jak gdyby równolegle do Zakonu Feniksa – również tworzą tajne stowarzyszenie. Armię w której Harry uczy innych, by bronili się przed mrocznymi sztukami. Gdy wspomnienia Harry’ego stają się coraz silniejsze, przeplatają się z wizjami tego, co może (a może nie) mieć miejsce w teraźniejszości, w ciemnym pokoju w samym Ministerstwie Magii.

To właśnie tam dochodzi do konfrontacji, która przyniesie prawdę o Voldemorcie dla całego magicznego świata. Order Feniksa jest w dużej mierze lekcją obywatelskiego nieposłuszeństwa, a etycznie film radzi sobie całkiem dobrze na ten temat. Rząd rzeczywiście próbuje oszukać obywateli czarodziejskiego świata. Harry i jego przyjaciele postanowili ujawnić prawdę, nawet jeśli oznacza to działanie sprzeczne z dekretami Ministerstwa Magii. Kiedy Harry zostaje poddany sądowi kangura, który grozi wydaleniem go z Hogwartu, Arthur Weasley zapewnia go, że nie zrobił nic złego i że prawda zwycięży. Ponadto film wysyła wiadomość, że akcja jest ważna, w przeciwieństwie do życzliwej postawy w sprawie zła przyjętej przez Ministerstwo Magii.

Zakon Feniksa powstaje

Zawsze obecne w opowiadaniach o Harrym Potterze są tematy lojalności i przyjaźni. Tym razem Harry zmaga się z samotnością i izolacją, ponieważ Ministerstwo Magii uczyniło go kłamcą. Kolega z klasy upomina Harry’ego za poddanie się tym uczuciom: „Gdybym był Voldemortem, chciałbym, żebyś czuł się odcięty od wszystkich innych. Bo jeśli to tylko ty, nie jesteś tak wielkim zagrożeniem.

cały film harry potter i zakon feniksa online cda zalukaj

Harry może go jeszcze nie kupić, ale jego przyjaciele Ron i Hermiona bez przerwy się z nim trzymają i przez cały film stają za nim. A Syriusz uspokaja go, że gdy niebezpieczeństwo minie, weźmie stałą rolę przybranego ojca Harry’ego. W końcu Harry dowiaduje się, że to miłość i wsparcie jego przyjaciół i jego zdolność do kochania ich z powrotem czyni go zwycięskim nad Voldemortem.

Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Zakon Feniksa
Oryginalny tytuł Harry Potter and the Order of the Phoenix
Ranking IMDb 7.5 448,221 głosów
Ranking TMDb 7.6 9,764 głosów

Reżyser

David Yates
Reżyser

Obsada

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Ralph Fiennes isLord Voldemort
Lord Voldemort
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
Helena Bonham Carter isBellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange
Udostępniono41

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Selfie Dad
Justice League Dark: Apokolips War
Niezgodna
Turniej główny
Angry Birds Film 2
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Toy Story 4
Dumbo
O psie, który wrócił do domu
Avengers: Wojna bez granic
Zbuntowana
Harry Potter i Więzień Azkabanu