Hobbit: Bitwa pięciu armii - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Hobbit: Bitwa pięciu armii

Hobbit: Bitwa pięciu armii

Ostateczny rozdział.144 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
10 1 głos
Komentowanie wyłączone.

Opis

ogladaj online

Gdzie oglądać cały film Hobbit: Bitwa pięciu armii?

Kiedy opuściliśmy trzyczęściową adaptację filmową J.R.R. Petera Jacksona. Hobbit Tolkiena, Smaug spadał w dół z grobu Laketown ze spustoszeniem na swym smoczym umyśle. Gdy uskrzydlony wyrm podpala miasto tinderboxów, człowiek znany jako strzały Barda nocksa, by go przewrócić. Smaug wyśmiewa. Smaug się śmieje. A Smaug umiera. Ostatni pocisk Barda przebija samotny punkt wrażliwości w nieprzeniknionej kryjówce smoka, zabijając znienawidzoną i nienawistną bestię. To powinien być czas świętowania. Emancypacji. Ale dewastacja jest wszystkim, co pozostaje po pożarze Ognistego Ognia. Więc teraz bezdomni mieszkańcy Laketown odwracają wzrok w kierunku ich jedynego pobliskiego schronienia: rozpadających się murów Dale w pobliżu bram Erebor, legendarnej reduty górskiej krasnoludów, ostatnio pozbawionych łuskowatego intruza, który spał tam przez sześć dekad. Hobbit: Bitwa pięciu armii to prawdziwa bitwa.

Opad upadku Smauga nie jest stracony w grupie krasnoludów, którzy planowali jego eksmisję. Pod dowództwem Thorina patrzą, jak Laketown tli się z wysokości Eborora. Dzięki pomocy włamywacza Bilbo osiągnęli swój cel w walce z długimi szansami, pokonując smoka i odzyskując swoją fortecę przodków. To powinien być czas świętowania. Emancypacji. Ale czeka jeszcze więcej dewastacji. To dlatego, że Erebor jest domem dla najbardziej wspaniałego skarbu w Śródziemiu … skarbem wszystkich ras, które uważają, że mają do tego prawo. Krasnoludy. Elfy. Przemoczeni uchodźcy z Laketown, których Thorin obiecał wynagrodzić, jeśli im pomogli. Ale to było zanim Thorin to zobaczył.

Wszystko ze złota

W całym swoim płonącym, pięknym, zepsutym, korodującym blasku. Po przejęciu nieocenionej fortuny Erebor i przejęciu jej uwodzicielskiej uroków, Thorin nie ma zamiaru dzielić się tym z nikim. „Przez moje życie”, ślubuje, powtarzając własną deklarację Smauga, zanim zginął, „Nie rozstanie się z jedną monetą, ani z jednym kawałkiem”. Nawet jeśli oznacza to zatwardziałe serce dla uciskanych ocalałych z Laketown. Jeśli oznacza to wojnę z elfią armią dowodzoną przez ich króla, Thranduila.

Nawet jeśli oznacza to pobudzenie przyjaźni i rady Gandalfa, Bilba i wszystkich innych członków jego firmy. A nawet jeśli oznacza to porzucenie armii krasnoludów (dowodzonej przez kuzyna Thorina Dáina), która przybywa do Erebor godzin po tym, jak robi to łuczny batalion elfów Thranduila. I wtedy orkowie, gobliny, wargi i trolle oraz wszyscy inni mylni wrogowie dołączają do walki. Stworzenia te, prowadzone przez całe życie nemezis Thorina, Azog, mają jeszcze inne zdanie: niedoszły król krasnoludów.

Co wy na Hobbit: Bitwa pięciu armii?

Thorin Oakenshield jest bohaterem, tragicznym, ale ostatecznie odkupionym. Napędzany dumą, pragnieniem naprawienia starego zła i szlachetnym marzeniem, by ponownie dać ludowi dom, Thorin odważnie poprowadził swoje wojska do Erebor. Dzięki odwadze i umiejętnościom Barda w zabijaniu Smauga, złota krypta twierdzy po raz kolejny wchodzi w posiadanie krasnoludów. Dzięki ciemności, która czai się w nas wszystkich, niegdyś cudowny skarb posiada i zatruwa duszę Thorina – dokładnie tak, jak słyszymy z jego dziadkiem Throrem.

Paranoja i zaborczość Thorina są oczywiste dla Bilba i krasnoludów, ale nie są w stanie temu przeciwdziałać. Balin nazywa chorobliwą „chorobę smoka” Thorina. Gandalf potwierdza, że ​​długo utrzymująca się obecność Smauga mogła zintensyfikować chwyt złota na duszy Thorina. „Nie lekceważ zła złota” – mówi Bilbo „złoto, na którym spał smok”. Bard próbuje namówić Thorina, aby wywiązał się ze swojej obietnicy zapłaty: „Co z twoim sumieniem? Czy to nie mówi, że nasza sprawa jest sprawiedliwa?”. Podobnie Bilbo sugeruje, że odmowa Thorina dzielenia się z ludem Laketown rozbija jego integralność: „Dałeś słowo. Czy to nic nie znaczy?” Ale złoto chwyta serce Thorina tak mocno, że poświęci wszystko, by je zatrzymać. „Życie jest tanie”, mówi. „Ale skarb taki jak ten nie może być liczony w życiu straconym. To jest warte całej krwi, którą możemy wydać”.

Szaleństwo złota

Bilbo przyznaje, że Thorin pogrąża się w szaleństwie i ryzykuje swoim gniewem, uciekając w otoczonym murami Erebor, by zasięgnąć rady u Gandalfa, Thranduila i Barda. Bilbo również sprytnie próbuje wywołać blef Thorina, ukrywając szczególny skarb, który Thorin chce znaleźć, ale bezskutecznie. A jak Wam podoba się film Hobbit: Bitwa pięciu armii?

W końcu, tak jak miałeś nadzieję, Thorin opamiętał się, bohatersko dołączając do elfów, krasnoludów i ludzi walczących z orkami i hordami goblinów z Azog, ustawionymi przeciwko nim. Tam prawie wszystkie główne postacie – Bilbo, Gandalf, wielu dwojaków, elfów i ludzi – stawiają swoje życie na linii sprawiedliwości i sprawiedliwości. Szczególnie wzruszające są dzielne próby Barda, by chronić swoje małe dzieci. Równie przejmujące jest poświęcenie, jakie elf Tauriel i krasnolud Kili mają ze sobą w rosnącym romantycznym związku. Poza tym Gandalf współpracuje z elfami Galadriela i Elrondem, a także z innym czarodziejem Sarumanem, aby zwalczyć rosnącą potęgę Saurona.

Hobbit: Bitwa pięciu armii
Hobbit: Bitwa pięciu armii
Hobbit: Bitwa pięciu armii
Hobbit: Bitwa pięciu armii
Hobbit: Bitwa pięciu armii
Hobbit: Bitwa pięciu armii
Hobbit: Bitwa pięciu armii
Hobbit: Bitwa pięciu armii
Hobbit: Bitwa pięciu armii
Hobbit: Bitwa pięciu armii
Oryginalny tytuł The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Ranking IMDb 7.4 436,737 głosów
Ranking TMDb 7.3 8,272 głosów

Reżyser

Obsada

Martin Freeman isBilbo Baggins
Bilbo Baggins
Richard Armitage isThorin Oakenshield
Thorin Oakenshield
Lee Pace isThranduil
Thranduil
Benedict Cumberbatch isSmaug / Necromancer (voice)
Smaug / Necromancer (voice)
Udostępniono2

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Klaus 2019
Escape Plan: The Extractors
Avatar
Gang zwierzaków
Pierwsza Noc Oczyszczenia
Kobiety mafii 2
Potrójna granica
Kraina cudów
Dżentelmeni 2020
Pitbull. Ostatni pies
Scooby-Doo! 2020
Dora i Miasto Złota
×
Życzymy miłego seansu!