What's happening?

Hobbit: Niezwykła podróż ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL NAPISY ENG

Aktualnie oglądający użytkownicy - 235

Hobbit: Niezwykła podróż

Hobbit: Niezwykła podróż online

Hobbit, czyli tam i z powrotemNov. 26, 2012New Zealand169 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
6.5 14 głosów

Gdzie oglądać cały film Hobbit: Niezwykła podróż?

Tak reaguje hobbit Bilbo Baggins, gdy pewien szaro-czarodziej o imieniu Gandalf pojawia się, by „zaprosić” Bilbo na przygodę. Hobbit ma ochotę pomyśleć, że może odmówić. I tak właśnie dzieje się w filmie Hobbit: Niezwykła podróż. Najpierw jest Dwalin, potężny wojownik prawie tak szeroki jak on jest wysoki. Potem jest starzejący się Balin, równie stary i wątły jak Dwalin. I kiedy ci dwaj zaczęli grzebać w dobrze zaopatrzonej spiżarni Bilba, 11 kolejnych brodatych krewnych przewraca się przez okrągłe drzwi frontowe, z Gandalfem holowanym: Bifur, Bofur, Bombur, Fili, Kili, Oin, Gloin, Nori, Dori i Ori . Ostatnim krasnoludem, który przybył, jest dumny, niedoszły krasnoludzki król Thorin.

Ich cel? Nie mniej niż rozpoczęcie bezczelnego ataku na smoka Smauga, który śpi w górach krasnoludzkich ludzi, których kiedyś nazywano domem. Sześćdziesiąt lat wcześniej Smaug wypędził krasnoludy z Erebor – zwane teraz Samotną Górą – zamieszkując i rozrzucając krasnoludy na wygnanie w całym Śródziemiu. 

Nadszedł czas, by naprawić ten haniebny błąd

Jest tylko jedna rzecz: potrzebują… włamywacza. Ktoś lekki i cichy, ktoś zdolny wkraść się do legowiska Smauga (Pustkowie Smauga) bez zauważenia robaka. Ktoś, jak sugerował Gandalf, jak Bilbo Baggins. Hobbici nie są jednak naturalnymi poszukiwaczami przygód. Są bardziej jak naturalnie urodzeni ogrodnicy. Tak więc Bilbo próbuje powiedzieć „nie”. W końcu nie ma gwarancji, że wróci do życia. Ale krasnoludy ledwo odeszły od niziołka, gdy Bilbo ma inne przemyślenia … i wyścigi, aby do nich dołączyć.

To epicka, niebezpieczna wyprawa, która prowadzi Bilbo i krasnoludy z jego przytulnej hobbitycznej dziury do krain, które nie są ciepłe i zachęcające. Gobliny, trolle, olbrzymy, orki, włóczęgi i wszelkiego rodzaju inne paskudy czekają na krótkowzroczną kompanię. Podobnie jak pewien cenny pierścionek… i opiekun, który nie chce stracić go niechętnemu hobbitowi, który nie był pewien, czy naprawdę chciałby rozpocząć tę nieoczekiwaną przygodę. Podobnie jak w trylogii Władca Pierścieni, bohaterstwo, lojalność i poświęcenie przenikają Hobbit: Niezwykła podróż, pierwszy z trzech filmów reżysera Pierścieni Petera Jacksona, który przyniósł brytyjskiego autora J.R.R. Ukochana opowieść Tolkiena do życia na dużym ekranie.

Pozytywne elementy filmu

Na początku retrospekcja przedstawia Smauga dziesiątkującego Erebor i miasto Dale w pobliżu góry. Krasnoludy nie są w stanie go powstrzymać, a wielu umiera próbując się oprzeć. Prowadzi to do ich rozproszenia, upokarzającego końca dumnej rasy. Tak więc spojrzenie Jacksona na opowieść Tolkiena przesuwa historię do bardziej epickich rozmiarów. Nie chodzi tylko o odejście, aby odzyskać łup z przeplatającego się smoka; chodzi o krasnoludy odzyskujące królestwo i poczucie godności i przeznaczenia. W tym sensie istnieją podobieństwa między Thorinem, prawowitym spadkobiercą tronu, a Aragornem, który przeprowadza podobną walkę w Władcy Pierścieni.

Bardziej osobiście krasnoludy wielokrotnie ratują Bilba przed różnymi niebezpieczeństwami. Grupa ostatecznie trafia do Rivendell, domu elfów Elronda. I pomimo nienawiści Thorina od nich (nie zrobili nic, by pomóc swemu ludowi walczyć ze Smaugem, kiedy mogli), elfy traktują krasnoludy uprzejmie, inicjując swego rodzaju pojednanie. Thorin początkowo niewiele myśli o Bilbo, wielokrotnie krytykując hobbita. Ale kiedy Bilbo ryzykuje życie, by chronić Thorina, hobbit zyskuje szacunek przywódcy krasnoluda. Mówiąc o swoim uzasadnieniu wyboru Bilba, Gandalf mówi królowej elfów Galadrieli: „Saruman wierzy, że tylko wielka moc może powstrzymać zło w ryzach. To nie jest to, co znalazłem. rzeczy, codzienne czyny zwykłego ludu, które powstrzymują ciemność, proste akty dobroci i miłości, dlaczego Bilbo Baggins, może dlatego, że się boję, a on daje mi odwagę. Thorin mówi o swoich rodakach: „Zabrałbym każdego z tych krasnoludów nad najpotężniejszą armię. Lojalność. Honor. Chętne serce. Mogę nie prosić o nic więcej.

Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Oryginalny tytuł The Hobbit: An Unexpected Journey
Ranking IMDb 7.8 746,156 głosów
Ranking TMDb 7.2 11,956 głosów

Opinie widzów na temat filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.

Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja. Zresztą tutaj dużo lepsza jakość niż na Zalukaj, Zerion czy CDA HD.

Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery kinowe!

Laura Piotrowska
Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Hobbit: Niezwykła podróż online na duży plus. Wczesniej szukałam gdzie obejrzeć cały film i niestety nie mogłam znaleźć, ale w końcu udało się obejrzeć w dobrej jakości.

Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana. Film Hobbit: Niezwykła podróż nie podobał mi się tak bardzo, ale i tak warto było go obejrzeć.

Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super! Dobrze, że nie oglądałem na CDA i Zalukaj, bo tam bardzo słaba jakość i straciłbym całą przyjemność z oglądania.

Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem! Cały film Hobbit: Niezwykła podróż online zdecydowanie na duży plus. Takie filmy to mogę oglądać codziennie.

Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerowała Film Hobbit: Niezwykła podróż online wymiata! Znacie może jakieś podobne filmy i seriale? Chętnie bym obejrzała.

Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa? Bo wiem, że na Zalukaj, CDA, Fili CC i Zerion już taka nie jest chyba

Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Hobbit: Niezwykła podróż nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta. Jednak cieżko było go znaleźć, a tutaj udało się go obejrzeć online bez limitu.

Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy w domu niż w kinie. Przede wszystkim dużo lepsza jakość niż w serwisie Zalukaj. To ogromny plus, bo filmy online na VOD muszą być odtwarzane w jak najlepszej jakości.

Joanna Kasperczyk
Oceniam film Hobbit: Niezwykła podróż na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu na sofie.. Ale z braku laku dobre i to. Serwis ma lepsze tytuł niż Netflix, HBOGO czy nawet Amazon Prime Video. To mnie najbardziej cieszy.

Damian Makowski
Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
Udostępniono11