Hobbit: Niezwykła podróż - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Hobbit: Niezwykła podróż

Hobbit: Niezwykła podróż

Hobbit, czyli tam i z powrotem169 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
4.8 5 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Hobbit: Niezwykła podróż?

Tak reaguje hobbit Bilbo Baggins, gdy pewien szaro-czarodziej o imieniu Gandalf pojawia się, by „zaprosić” Bilbo na przygodę. Hobbit ma ochotę pomyśleć, że może odmówić. I tak właśnie dzieje się w filmie Hobbit: Niezwykła podróż. Najpierw jest Dwalin, potężny wojownik prawie tak szeroki jak on jest wysoki. Potem jest starzejący się Balin, równie stary i wątły jak Dwalin. I kiedy ci dwaj zaczęli grzebać w dobrze zaopatrzonej spiżarni Bilba, 11 kolejnych brodatych krewnych przewraca się przez okrągłe drzwi frontowe, z Gandalfem holowanym: Bifur, Bofur, Bombur, Fili, Kili, Oin, Gloin, Nori, Dori i Ori . Ostatnim krasnoludem, który przybył, jest dumny, niedoszły krasnoludzki król Thorin.

Ich cel? Nie mniej niż rozpoczęcie bezczelnego ataku na smoka Smauga, który śpi w górach krasnoludzkich ludzi, których kiedyś nazywano domem. Sześćdziesiąt lat wcześniej Smaug wypędził krasnoludy z Erebor – zwane teraz Samotną Górą – zamieszkując i rozrzucając krasnoludy na wygnanie w całym Śródziemiu. 

Nadszedł czas, by naprawić ten haniebny błąd

Jest tylko jedna rzecz: potrzebują… włamywacza. Ktoś lekki i cichy, ktoś zdolny wkraść się do legowiska Smauga (Pustkowie Smauga) bez zauważenia robaka. Ktoś, jak sugerował Gandalf, jak Bilbo Baggins. Hobbici nie są jednak naturalnymi poszukiwaczami przygód. Są bardziej jak naturalnie urodzeni ogrodnicy. Tak więc Bilbo próbuje powiedzieć „nie”. W końcu nie ma gwarancji, że wróci do życia. Ale krasnoludy ledwo odeszły od niziołka, gdy Bilbo ma inne przemyślenia … i wyścigi, aby do nich dołączyć.

To epicka, niebezpieczna wyprawa, która prowadzi Bilbo i krasnoludy z jego przytulnej hobbitycznej dziury do krain, które nie są ciepłe i zachęcające. Gobliny, trolle, olbrzymy, orki, włóczęgi i wszelkiego rodzaju inne paskudy czekają na krótkowzroczną kompanię. Podobnie jak pewien cenny pierścionek… i opiekun, który nie chce stracić go niechętnemu hobbitowi, który nie był pewien, czy naprawdę chciałby rozpocząć tę nieoczekiwaną przygodę. Podobnie jak w trylogii Władca Pierścieni, bohaterstwo, lojalność i poświęcenie przenikają Hobbit: Niezwykła podróż, pierwszy z trzech filmów reżysera Pierścieni Petera Jacksona, który przyniósł brytyjskiego autora J.R.R. Ukochana opowieść Tolkiena do życia na dużym ekranie.

Pozytywne elementy filmu

Na początku retrospekcja przedstawia Smauga dziesiątkującego Erebor i miasto Dale w pobliżu góry. Krasnoludy nie są w stanie go powstrzymać, a wielu umiera próbując się oprzeć. Prowadzi to do ich rozproszenia, upokarzającego końca dumnej rasy. Tak więc spojrzenie Jacksona na opowieść Tolkiena przesuwa historię do bardziej epickich rozmiarów. Nie chodzi tylko o odejście, aby odzyskać łup z przeplatającego się smoka; chodzi o krasnoludy odzyskujące królestwo i poczucie godności i przeznaczenia. W tym sensie istnieją podobieństwa między Thorinem, prawowitym spadkobiercą tronu, a Aragornem, który przeprowadza podobną walkę w Władcy Pierścieni.

Bardziej osobiście krasnoludy wielokrotnie ratują Bilba przed różnymi niebezpieczeństwami. Grupa ostatecznie trafia do Rivendell, domu elfów Elronda. I pomimo nienawiści Thorina od nich (nie zrobili nic, by pomóc swemu ludowi walczyć ze Smaugem, kiedy mogli), elfy traktują krasnoludy uprzejmie, inicjując swego rodzaju pojednanie. Thorin początkowo niewiele myśli o Bilbo, wielokrotnie krytykując hobbita. Ale kiedy Bilbo ryzykuje życie, by chronić Thorina, hobbit zyskuje szacunek przywódcy krasnoluda. Mówiąc o swoim uzasadnieniu wyboru Bilba, Gandalf mówi królowej elfów Galadrieli: „Saruman wierzy, że tylko wielka moc może powstrzymać zło w ryzach. To nie jest to, co znalazłem. rzeczy, codzienne czyny zwykłego ludu, które powstrzymują ciemność, proste akty dobroci i miłości, dlaczego Bilbo Baggins, może dlatego, że się boję, a on daje mi odwagę. Thorin mówi o swoich rodakach: „Zabrałbym każdego z tych krasnoludów nad najpotężniejszą armię. Lojalność. Honor. Chętne serce. Mogę nie prosić o nic więcej.

Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Hobbit: Niezwykła podróż
Oryginalny tytuł The Hobbit: An Unexpected Journey
Ranking IMDb 7.9 717,977 głosów
Ranking TMDb 7.2 11,956 głosów
Udostępniono5

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Pitbull. Niebezpieczne kobiety
Taxi 5
Black and Blue
Kapitan Marvel
Gang zwierzaków
Więzień labiryntu
Polar 2019
Szybcy i Wściekli: Tokio Drift
Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 1
6 Underground
The Meg 2018
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły