What's happening?

I młodzi pozostaną - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
I młodzi pozostaną

I młodzi pozostaną

Dec. 17, 2018UK99 Min.R
Twoja ocena: 0
7 4 głosy

Reżyser

Obsada

Toczy się wojna, ale to już nie ta między elfami i krasnoludami

Dokument z pierwszej wojny światowej Petera Jacksona I młodzi pozostaną to bardzo ciekawy film historyczny. Film powstał przy użyciu skomplikowanych manipulacji materiałami archiwalnymi z Imperial War Museum. Wydaje mi się, że to pewnego rodzaju manifest. Okazuje się, że jest absolutnie nieistotny dla dramatycznej siły historii, które są opowiadane w filmie. Dużo historii jest tylko opowiadane, bez pokazywania obrazu. Jest to dość niekonwencjonalny zabieg ale ciekawy.

Film zaczyna się dziwnie. Narracja zaczyna się od nieco absurdalnej nuty, gdy niektórzy Brytyjczycy grają z niemiecką drużyną w piłkę nożną. Nagle nadchodzą wieści o wojnie. Postanawiają zakończyć uroczystości na koniec meczu, a następnie wrócić do domu i przygotować się do walki. Jackson dał nam już jedną wersję wojny, kiedy nakręcił filmy Władca pierścieni. Oczywiście ta tutaj będzie się sporo różnic, bo nie będą tu walczyć elfy z orkami, tylko ludzie. Jednak zdecydowanie wolę filmy fantasy i wspomnianego wyżej Władcę Pierścieni, czy film Hobbit.

Gdzie można obejrzeć film I młodzi pozostaną z lektorem online?

Na pewno każdy z nas widział stare filmy wyświetlane z nowoczesną prędkością 24 klatek na sekundę, tworząc efekt, który naprawia taki materiał w ciemnej i odległej przeszłości. Tutaj Peter Jackson i jego zespół wykorzystali komputery do zbudowania pełnoekranowych ram, które odtwarzają rytmy prawdziwego życia, dostrajając się do muzyki ruchów żołnierzy. Pokazują ich intymne życie z najdrobniejszymi gestami. W tym filmie wygląda to bardzo ciekawie i ten zabieg w pełni się udał. 

Najważniejsze jest jednak to, że w filmie pojawiają się zbiory klipów dźwiękowych z archiwów historii. Weterani wojny opisują swoje doświadczenia. To świadectwo stanowi rdzeń filmu. Otwiera ogromną głębię kinowych wrażeń. Dziesiątki żołnierzy, których nazwiska wymieniono w napisach końcowych opisują dokładnie to co przeżyli, jak wyglądała wojna i przede wszystkim co oni czuli. Uwierzcie, że nikt nie chciały przeżyć tego co oni podczas Wojny Światowej.

I młodzi pozostaną
I młodzi pozostaną
I młodzi pozostaną
I młodzi pozostaną
Oryginalny tytuł They Shall Not Grow Old
Ranking IMDb 8.3 27,032 głosów
Ranking TMDb 8 160 głosów
Udostępniono8

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Najświętsze serce
Król 2019
Greyhound 2020
Le Mans ’66 (Ford v Ferrari)
Oficer i szpieg (J’accuse) 2019
Operacja bracia
Tony Halik
Legiony 2019
Andrés Iniesta, The Unexpected Hero
Midway 2019
Skandal. Ewenement Molesty
The Outpost