What's happening?

I młodzi pozostaną ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL NAPISY ENG

Aktualnie oglądający użytkownicy - 314

I młodzi pozostaną

I młodzi pozostaną online

Dec. 17, 2018UK99 Min.R
Twoja ocena: 0
7 4 głosy

Reżyser

Obsada

Toczy się wojna, ale to już nie ta między elfami i krasnoludami

Dokument z pierwszej wojny światowej Petera Jacksona I młodzi pozostaną to bardzo ciekawy film historyczny. Film powstał przy użyciu skomplikowanych manipulacji materiałami archiwalnymi z Imperial War Museum. Wydaje mi się, że to pewnego rodzaju manifest. Okazuje się, że jest absolutnie nieistotny dla dramatycznej siły historii, które są opowiadane w filmie. Dużo historii jest tylko opowiadane, bez pokazywania obrazu. Jest to dość niekonwencjonalny zabieg ale ciekawy.

Film zaczyna się dziwnie. Narracja zaczyna się od nieco absurdalnej nuty, gdy niektórzy Brytyjczycy grają z niemiecką drużyną w piłkę nożną. Nagle nadchodzą wieści o wojnie. Postanawiają zakończyć uroczystości na koniec meczu, a następnie wrócić do domu i przygotować się do walki. Jackson dał nam już jedną wersję wojny, kiedy nakręcił filmy Władca pierścieni. Oczywiście ta tutaj będzie się sporo różnic, bo nie będą tu walczyć elfy z orkami, tylko ludzie. Jednak zdecydowanie wolę filmy fantasy i wspomnianego wyżej Władcę Pierścieni, czy film Hobbit.

Gdzie można obejrzeć film I młodzi pozostaną z lektorem online?

Na pewno każdy z nas widział stare filmy wyświetlane z nowoczesną prędkością 24 klatek na sekundę, tworząc efekt, który naprawia taki materiał w ciemnej i odległej przeszłości. Tutaj Peter Jackson i jego zespół wykorzystali komputery do zbudowania pełnoekranowych ram, które odtwarzają rytmy prawdziwego życia, dostrajając się do muzyki ruchów żołnierzy. Pokazują ich intymne życie z najdrobniejszymi gestami. W tym filmie wygląda to bardzo ciekawie i ten zabieg w pełni się udał. 

Najważniejsze jest jednak to, że w filmie pojawiają się zbiory klipów dźwiękowych z archiwów historii. Weterani wojny opisują swoje doświadczenia. To świadectwo stanowi rdzeń filmu. Otwiera ogromną głębię kinowych wrażeń. Dziesiątki żołnierzy, których nazwiska wymieniono w napisach końcowych opisują dokładnie to co przeżyli, jak wyglądała wojna i przede wszystkim co oni czuli. Uwierzcie, że nikt nie chciały przeżyć tego co oni podczas Wojny Światowej.

I młodzi pozostaną
I młodzi pozostaną
I młodzi pozostaną
I młodzi pozostaną
Oryginalny tytuł They Shall Not Grow Old
Ranking IMDb 8.3 27,032 głosów
Ranking TMDb 8 160 głosów
53 Komentarze
Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.

Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja

Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery!

Laura Piotrowska
Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film I młodzi pozostaną online na duży plus.

Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.

Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!

Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!

Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film I młodzi pozostaną online wymiata!

Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa?

Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film I młodzi pozostaną nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.

Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy w domu niż w kinie.

Joanna Kasperczyk
Oceniam film I młodzi pozostaną na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu na sofie..

Damian Makowski
Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
Udostępniono8