Kler - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Kler

Kler

Nic co ludzkie nie jest im obce.133 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Kler online?

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich w filmie Kler online. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę. Marzy bardzo o pracy w Watykanie. Problemem jest to, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz. Duchowny pławiący się w luksusach. Bogacz, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce. Czasami lepiej obejrzeć thriller Sala samobójców Hejter, niż tak mocny film.

Drugi z księży to Trybus. W odróżnieniu od Lisowskiego jest on proboszczem na wsi. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa. Ulega on coraz częściej ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, czyli trzeciemu z nich. Księdzu, który pomimo swojej mocnej wiary to z dnia na dzień traci zaufanie swoich parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce będą mieć ogromny wpływ na ich życie. Kiedyś dobry znajomy rzekł, że woli dużo bardziej obejrzeć kiepski film akcji jak np. Psy 3: W imię zasad online, niż jakikolwiek film związany z pedofilią i kapłaństwem.

Kontrowersyjny ale prawdziwy

I macie tu księży. Pokażcie, który z nas jest taki, jak na tym filmie Kler. Zapytał ojciec Rydzyk, podkreślając, że filmu nie oglądał, tylko czytał nim w internecie. Widziałem kiedyś końcówkę i zaskoczył mnie tym, że była masakryczna. Jest to polski film dla dorosłych. Cały Film Kler online dostępny na CDA-FLIX – filmy i seriale online. Szukają jakiegoś skarbu, jeżdżą jakimś gruchotem, pamiętam scenę, że ktoś tam wisiał na balkonie w hotelu gdzie był zjazd policjantów. Podobnie jak pozostali aktorzy to tak samo operator Tomasz Madejski. Wspaniała scenografka Jagna Janicka czy kompozytor Mikołaj Trzaska (wciąż w uszach dźwięczy mi porażająca fonosfera filmu Kler) wzięli udział w tym projekcie nie tylko dlatego, że chcieli pracować w nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego.

Tomasz Raczek napisał, że nie wyobraża sobie, żeby Klera nie obejrzeli wszyscy Polacy. Jego zdaniem obraz można porównać do „amerykańskiego zaangażowanego kina Olivera Stone’a albo filmów w rodzaju „Spotlight”, zaś przedstawioną w nim hierarchię polskiego Kościoła – do mafii z Ojca chrzestnego”, a „gorączka na widowni jest taka, jaką pamiętam sprzed lat, gdy na reglamentowanych seansach pokazywano „Człowieka z marmuru” Andrzeja Wajdy. Barbara Hollender stwierdziła, że przypisywanie Smarzowskiemu obrazoburczego antyklerykalizmu i chęci walki z katolicyzmem nie jest właściwe, a film nie obraża niczyich uczuć.

I tak to jest w Social Mediach

Zdaniem Łukasza Maciejewskiego z portalu film bliski jest duchowej literatury spod znaku Bernanosa czy filozoficznych rozważań Ciorana. Krzysztof Burnetko napisał, że film „robi wrażenie bynajmniej nie przez epatowanie sensacją. Mówi wręcz przeciwnie. Mianowicie o poważnym podejściem do poważnego problemu.

Powrócił dzień później z wyciętą sceną łóżkową z udziałem prawie nagich Joanny Kulig i Roberta Więckiewicza. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który miał możliwość obejrzenia filmu przed premierą, stwierdził, że Kler CDA to tylko agitka wojującego ateisty. Zarzucił on twórcom nieobiektywne i tendencyjne nakreślenie obrazu polskiego duchowieństwa oraz profanację wartości religijnych. Takich jak np. przez parodiowanie Ostatniej Wieczerzy , ośmieszanie sakramentów czy znaku Opatrzności Bożej. Natomiast zdaniem duchownego Mirosława to Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie powinno finansować tego filmu. Odpowiadając na to Minister kultury Piotr Gliński odciął się od takich informacji.

Pewien użytkownik Twittera napisał: „no nie, robią jakiś film, na który i tak nie pójdę do kina, dodają trailer, po czym go usuwają„. Film został usunięty z YouTube. Tak informuje artykuł na tej stronie. Masz rację wszystko się zgadza, może ten trailer nie był takim trailerem jaki by chciał reżyser, dlatego go usunęli. Ale to nie YouTube pod czyimś naciskiem to wywaliło. Film Smarzowskiego jest ważny, ale bynajmniej nie tylko ze względu na odwagę w piętnowaniu tego, czego piętnować nie wypada, a po prostu z racji na bardzo wysoką jakość scenariusza, reżyserii, zdjęć, gry aktorskiej i wszystkiego innego, co powinno stanowić dobrym filmie.

Kler
Kler
Kler
Oryginalny tytuł Kler
Ranking IMDb 7.4 4,039 głosów
Ranking TMDb 6.8 88 głosów

Reżyser

Obsada

Arkadiusz Jakubik isksiądz Kukuła
ksiądz Kukuła
Robert Więckiewicz isksiądz Trybus
ksiądz Trybus
Jacek Braciak isksiądz Lisowski
ksiądz Lisowski
Janusz Gajos isarcybiskup Mordowicz
arcybiskup Mordowicz
Joanna Kulig isHanka Tomala
Hanka Tomala
Adrian Zaremba iswikary Jan
wikary Jan
Magdalena Celówna-Janikowska isNatalia ( napisach: Magdalena Celówna)
Natalia ( napisach: Magdalena Celówna)
Michał Gadomski isojczym Ryśka
ojczym Ryśka
Udostępniono2

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Faworyta 2018
Dwunastu gniewnych ludzi
Zabójczy żywioł
Vice 2018
Witajcie w Marwen
Polaroid
Królowa Kier
Przedszkolanka 2018
Sully
Hamilton
Underdog 2019
Ojciec Chrzestny