Król 2019 - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Król 2019

Król 2019

140 Min.R
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Król 2019 online?

Autorzy filmu Król 2019 chcieli zrobić to co Quentin Tarantino zrobił w Pewnego razu w Hollywood. Chcieli dać tej produkcji nowe przeznaczenie. W tym przypadku oznacza to jednak przekształcenie jednej z epickich dzieł literatury. Książę Hal zostaje koronowany na króla Henryka V. Czyli najmądrzejszego, najodważniejszego, najbardziej moralnie rozwiniętego mentora po tej stronie maga Merlina. Idealny film dla fanów średniowiecznego klimatu.

Cały film Król podąża za życiem Henryka, księcia Walii. Księcia, który początkowo jest pustelnikiem i pijakiem. Uwielbiam taki klimat dlatego tego typu filmy oglądam w pierwszej kolejności. To samo było z filmami Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia i Hobbit: Niezwykła Podróż. W oryginale Hal przyjmuje swoje przeznaczenie wraz ze śmiercią ojca Henryka IV. Zostaje królem wojowników narodu. W tym filmie proces dorastania Henry’ego V jest gwałtownie przyspieszony i nie odrzuca Falstaffa granego przez Joela Edgertona. Nawet zachowuje go jako zaufanego, brodatego doradcę na polu bitwy. Taki Floki w serialu Wikingowie.

Myślicie, że nawiązuje trochę do serialu Gra o Tron?

Cały zaciekły cynizm Falstaffa dotyczący honoru i absurdalności wojny został zepsuty. Chociaż ten Falstaff nabrał teraz skrupułów w zakresie działań wojennych o wiele stuleci przed jego czasem. Zdecydowanie odradza mu zbrodnię wojenną egzekucji więźniów. Nacisk kładziony jest na konfrontację jeden na jednego i próbę walki. Te i sekwencje bitew są niewiarygodne. Wydaje się, że zrobili je całkiem dobrze, aczkolwiek sądząc po niektórych scenach to chyba zrobili to na drewnianych mieczach. Myślę, że miłośnicy serwisu Filiser Online, znajdą tam wiele innych ciekawych filmów.

Podziwiam etyczną jasność tego opowiadania. Szczególnie tego Falstaffa (Joel Edgerton) za gorzko realistyczny pogląd na wojnę i Henry’ego (Timothée Chalamet). Pełen podziw za jego energiczne moralne zniekształcenie. Nie mogę pojąć tego, że aby wytoczyć sprawę przywódcom, którzy wymyślają fałszywe dane wywiadowcze w celu wysłania swoich poddanych, Michôd i Edgerton zamienili historię. Historię o której wciąż debatujemy. Nie przewidziałem gestu czujności mściciela Henry’ego w przedostatniej scenie. Jestem trochę załamany tym faktem, bo wydaje się to bardzo oczywiste.

Król 2019
Król 2019
Król 2019
Król 2019
Król 2019
Król 2019
Król 2019
Oryginalny tytuł The King
Ranking IMDb 7.4 24,427 głosów
Ranking TMDb 7.3 373 głosów

Reżyser

Obsada

Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Operacja bracia
Hotel Mumbaj
21 mostów
Sztuka ścigania się w deszczu
Gwiazdka (Stargirl) 2020
Hamilton
Małe kobietki
365 dni
Był sobie pies 2
Nienawiść, którą dajesz
Pierwszy człowiek
Climax 2019