Małe kobietki - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Małe kobietki

Małe kobietki

135 Min.PG
Twoja ocena: 0
4.4 5 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Małe kobietki online?

Przedstawiamy Wam Małe kobietki jako film o dojrzewaniu. Taką trochę komedię małżeńską albo dramat o rodzeństwie i rywalizacji. Niektórzy mówią na to manifest pisania własnego życia. W tym miejscu młoda autorka Jo March musi negocjować swoje warunki bezpośrednio ze swoim wydawcą. Musi egzekwować własne prawo autorskie. Musi zdecydować, po stworzeniu bohaterki tak wyraźnie opartej na sobie, czy ślub jest jedynym prawdopodobnym zakończeniem jej historii, która daje jej bestseller komercyjny i materialnie wygodne życie. To tak jak w filmie Poznajmy się jeszcze raz. Bardzo pomysłowe są oba te filmy.

Powiem tak, że Ci, którzy nie czytali, mają tendencję do odrzucania filmu Małe kobietki Louisy May Alcott. W zasadzie chodzi o cztery ładne białe dziewczyny z klasy średniej, które dobrze sobie radzą w Massachusetts w połowie XIX wieku. Ale jest to także opowieść o kobietach, które chcą rzeczy dla siebie. O kobietach, które mają ambicje i dobre intencje. Po prostu mają nadzieję na lepszą przyszłość, która nie ogranicza się do małżeństwa lub dzieci. To bogactwo charakteru, fakt, że poważnie traktuje życzenia kobiet. Gerwig dokonuje kilku śmiałych wyborów do opowiadania historii, które sprawiają, że ta adaptacja jest zupełnie inna niż w przypadku jej poprzedników. Takie ciekawe zabiegi powodują, że ten film jest bardzo dobry. Jestem też ciekaw zabiegów jakie pokaże nam film Doktor Dolittle 2020, czy Bad Boys for Life. Ale to oczywiście zupełnie inne gatunki filmów.

Małe kobietki to świetny dramat i romans

Saoirse Ronan wciela się w niezwykle upartą i bezgranicznie energiczną Jo. Czyli jedną z czterech nastoletnich sióstr, które coraz częściej stają w obliczu ubóstwa w dziewiętnastowiecznym Massachusetts. Natomiast ich ojciec (Bob Odenkirk) jest dziwny. Rolę Meg gra Emma Watson, Florence Pugh to zadziorna, gorąca Amy, a Eliza Scanlen to delikatna Beth. Ich matkę, Marmie, gra Laura Dern, a obsada ukazuje lekkie podobieństwo twarzy między Dernem a Ronanem. James Norton gra Johna Brooke’a. Czyli opiekuńczego, pozbawionego pieniędzy nauczyciela, który ma uchwycić serce Meg. Czy mu się to uda? Sami zobaczycie. Profesor Friedrich Bhaer, niemiecki nauczyciel akademicki w średnim wieku, który ma zostać mordercą Jo w Nowym Jorku. Dramat jakich mało w ostatnich latach.

Traktowanie historii przez Gretę Gerwig polega na tym, że w tych markowych dziewczynach grają te same cztery osoby. Nie dzieląc ich na młodsze i starsze wersje, jak to czasem bywa w tego typu filmach. Autor układa historię w siatkę retrospekcji. Małe kobietki Gerwig mają wielką kolektywną witalność, jednocześnie wpadając w szarpaninę i wystawiając przedstawienia teatralne. Mają coś z sióstr Brontë lub nawet sióstr Dashwood. Film wymyśla bolesną podwójną sekwencję spełniania życzeń. To naprawdę mocny film i szczerze może nie spodobać się wszystkim widzom. To bardzo specyficzne kino, które pokazuje ludzką słabość. Natomiast jeżeli spojrzymy na to trochę w inny sposób, to film może okazać się naprawdę pomocny dla wielu ludzi.

Małe kobietki
Małe kobietki
Małe kobietki
Małe kobietki
Małe kobietki
Małe kobietki
Małe kobietki
Małe kobietki
Małe kobietki
Małe kobietki
Oryginalny tytuł Little Women

Reżyser

Greta Gerwig
Reżyser

Obsada

Saoirse Ronan isJosephine
Josephine "Jo" March
Emma Watson isMargaret
Margaret "Meg" March
Florence Pugh isAmy March
Amy March
Eliza Scanlen isElizabeth
Elizabeth "Beth" March
Laura Dern isMargaret
Margaret "Marmee" March
Meryl Streep isAunt Josephine March
Aunt Josephine March
Timothée Chalamet isTheodore
Theodore "Laurie" Laurence
James Norton isJohn Brooke
John Brooke
Louis Garrel isFriedrich Bhaer
Friedrich Bhaer
Udostępniono20

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Proceder
Był sobie pies 2
Zabójczy żywioł
Nie ma nas w domu
The Courier 2019
Waves 2019
Midway 2019
Nie otwieraj oczu
The Professor
Blackbird 2020
21 mostów
Gołąbeczki