Marona – psia opowieść - OGLĄDAJ ONLINE

DUBBING PL LEKTOR PL NAPISY PL
Marona – psia opowieść

Marona – psia opowieść

90 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Marona – psia opowieść online?

Marona – psia opowieść to sugestywnie animowana kronika rumuńskiego filmowca Anca Damiana. Animacja w języku francuskim o szczeniaku, który nigdy nie doznaje miłości, na którą zasługuje. Współpracuje z utalentowanym belgijskim artystą Brechtem Evensem. Artystą, który stworzył projekty postaci i paletę graficzną. Ten reżyser buduje bogaty estetycznie świat 2D, 3D i wycinanych zdjęć przedstawiających podróż jednego uroczego małego psa przez serię tymczasowych domów, pojemników na śmieci, alejek i inne okresy jej istnienia. To może być lepsza animacja niż Gang zwierzaków.

Marona, która występuje zarówno w wersji francuskiej, jak i rumuńskiej pokazuje znaczące różnice. Zarówno w tonie, jak i stylu od poprzedniej pracy reżysera. W szczególności chodzi nam o tytuł Droga na druga stronę. Tam jest ponura paleta i relatywnie przygnębiająca historia. Historia dotyczy rumuńskiego człowieka, który poległ w strajku głodowym w polskim więzieniu. Nie jeden widz uronił łzy. Natomiast Marona – psia opowieść jest żywy i optymistyczny nawet w chwilach melancholii. Takiej jak nurkowanie w szkicowniku artystycznego dziecka i oglądanie ilustracji rozchodzących się dookoła. Gdyby to był obraz, moglibyśmy go zaklasyfikować jako prymitywizm. Ale to tylko moje zdanie. Marona patrzy na sprawy inaczej niż ludzie, a film to odzwierciedla.  Jeżeli już pokazujemy skrajności to zobaczcie też film 365 dni. To wspaniały erotyczny film.

Bardzo ciekawa animacja dla dzieci

Film ma pozytywne chwile, ale może być nieco ponury. Ja nazwał bym go po prostu klasycznie rumuński. Zresztą każdy, kto zna najnowszą twórczość filmową tego kraju stwierdziłby to samo co ja. Natomiast w przypadku filmu skierowanego głównie do dzieci jest to trochę słabe rozwiązanie. Ale kolorowa animacja pomaga ożywić atmosferę. Całe szczęście bo po takich filmach można wpaść w depresję. Są przygnębiające i smutne.

Marona może jest mała, ale ma wielkie serce, a także duży nos w kształcie serca. Jej oczy są bardziej ludzkie niż te psie. Często jedyny monochromatyczny element w ramce stale wyblakłej kolorem, maleńkie zwierzę przenosi widzów w czasy przed narodzinami, kiedy jej tata, pies stróżujący Dog Argentyński, poznał swoją matkę mieszanej rasy. Tych dwóm udało się skonsumować swoją miłość w sposób, który nie będzie wymagał żadnych niewygodnych wyjaśnień od rodziców. Autor pokazał to po mistrzowsku. Powiem szczerze, że chyba tak będę tłumaczył dziecią poczęcie. Jeżeli kiedykolwiek mnie o to zapytają. Albo po prostu włączę im te animację.

cały film Marona - psia opowieść online cda zalukaj

Scenariusz napisany przez Anghela Damiana, rozpoczynający się od tragedii, która pozostanie w pamięci na długo. Następnie powraca do początków naszej tytularnej bohaterki. Wyrażonej przez Lizzy Brochere, której nazwa zmienia się, gdy przechodzi z jednego domu do drugiego. Na początku ma na imię Dziewięć, ponieważ jest ostatnią z dziewięciu szczeniąt urodzonych przez kochającą matkę mieszanej rasy, która ma zbyt wiele dzieci, by się nimi opiekować. Dlatego te szczeniaki mają tylko numery. Później jak wiecie nazywa się Marona.

Oryginalny tytuł L'Extraordinaire Voyage de Marona
Ranking IMDb 7.7 104 głosów
Udostępniono2

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Kraina lodu 2
Ralph Demolka w internecie
Pokémon: Detektyw Pikachu
Dragon Ball Super: Broly
Jak wytresować smoka 3
Trolle 2
Rodzeństwo Willoughby
SpongeBob Film: Na ratunek
O Yeti!
Baranek Shaun Film. Farmageddon
Kraina cudów
Superman: Red Son