To właśnie dzięki nam

113864 użytkowników

znalazło ulubiony film lub serial

DOŁĄCZ DO NAS TERAZ!

Marona – psia opowieść

ONLINE HD 1922 Wyświetleń

  Marona – psia opowieść

  Marona – psia opowieść

  Jan. 08, 2020France90 Min.PG
  Twoja ocena: 0
  7 1 głos
  what going on?

  Opis

  Gdzie oglądać cały film Marona – psia opowieść online?

  Marona – psia opowieść to sugestywnie animowana kronika rumuńskiego filmowca Anca Damiana. Animacja w języku francuskim o szczeniaku, który nigdy nie doznaje miłości, na którą zasługuje. Współpracuje z utalentowanym belgijskim artystą Brechtem Evensem. Artystą, który stworzył projekty postaci i paletę graficzną. Ten reżyser buduje bogaty estetycznie świat 2D, 3D i wycinanych zdjęć przedstawiających podróż jednego uroczego małego psa przez serię tymczasowych domów, pojemników na śmieci, alejek i inne okresy jej istnienia. To może być lepsza animacja niż Gang zwierzaków.

  Marona, która występuje zarówno w wersji francuskiej, jak i rumuńskiej pokazuje znaczące różnice. Zarówno w tonie, jak i stylu od poprzedniej pracy reżysera. W szczególności chodzi nam o tytuł Droga na druga stronę. Tam jest ponura paleta i relatywnie przygnębiająca historia. Historia dotyczy rumuńskiego człowieka, który poległ w strajku głodowym w polskim więzieniu. Nie jeden widz uronił łzy. Natomiast Marona – psia opowieść jest żywy i optymistyczny nawet w chwilach melancholii. Takiej jak nurkowanie w szkicowniku artystycznego dziecka i oglądanie ilustracji rozchodzących się dookoła. Gdyby to był obraz, moglibyśmy go zaklasyfikować jako prymitywizm. Ale to tylko moje zdanie. Marona patrzy na sprawy inaczej niż ludzie, a film to odzwierciedla.  Jeżeli już pokazujemy skrajności to zobaczcie też film 365 dni. To wspaniały erotyczny film.

  Bardzo ciekawa animacja dla dzieci

  Film ma pozytywne chwile, ale może być nieco ponury. Ja nazwał bym go po prostu klasycznie rumuński. Zresztą każdy, kto zna najnowszą twórczość filmową tego kraju stwierdziłby to samo co ja. Natomiast w przypadku filmu skierowanego głównie do dzieci jest to trochę słabe rozwiązanie. Ale kolorowa animacja pomaga ożywić atmosferę. Całe szczęście bo po takich filmach można wpaść w depresję. Są przygnębiające i smutne.

  Marona może jest mała, ale ma wielkie serce, a także duży nos w kształcie serca. Jej oczy są bardziej ludzkie niż te psie. Często jedyny monochromatyczny element w ramce stale wyblakłej kolorem, maleńkie zwierzę przenosi widzów w czasy przed narodzinami, kiedy jej tata, pies stróżujący Dog Argentyński, poznał swoją matkę mieszanej rasy. Tych dwóm udało się skonsumować swoją miłość w sposób, który nie będzie wymagał żadnych niewygodnych wyjaśnień od rodziców. Autor pokazał to po mistrzowsku. Powiem szczerze, że chyba tak będę tłumaczył dziecią poczęcie. Jeżeli kiedykolwiek mnie o to zapytają. Albo po prostu włączę im te animację.

  cały film Marona - psia opowieść online cda zalukaj

  Scenariusz napisany przez Anghela Damiana, rozpoczynający się od tragedii, która pozostanie w pamięci na długo. Następnie powraca do początków naszej tytularnej bohaterki. Wyrażonej przez Lizzy Brochere, której nazwa zmienia się, gdy przechodzi z jednego domu do drugiego. Na początku ma na imię Dziewięć, ponieważ jest ostatnią z dziewięciu szczeniąt urodzonych przez kochającą matkę mieszanej rasy, która ma zbyt wiele dzieci, by się nimi opiekować. Dlatego te szczeniaki mają tylko numery. Później jak wiecie nazywa się Marona.

  Oryginalny tytuł L'Extraordinaire Voyage de Marona
  Ranking IMDb 7.6 349 głosów
  Udostępniono2
  Komentarze (46)
  Marysia Wójtowicz
  Nie do końca przekonał mnie ten film, ale dla zabicia czasu jak najbardziej ok.
  Wiktoria Bieniek
  Świetny film, znajoma mi poleciła i nie zawiodłam się!
  Laura Piotrowska
  Lepiej oglądać z lektorem czy z napisami?
  Maja Dudzik
  Oczywiście, że z napisami! Przecież lektor zagłusza dosłownie wszystko!
  Mariusz Ponikowski
  Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem
  Justyna Musiał
  Jedna z lepszych produkcji jakie ostatnio widziałam!
  Patrycja Chowaniec
  Ciekawy film! ale nie będę spoilerowała!
  Robert Balcerzak
  Warto obejrzeć ten film, czy to strata czasu?
  Michał Wiktowski
  Tak, aczkolwiek każdy ma inny gust filmowy. Ja natomiast szczerzę mogę polecić ten film
  Danuta Tyreńska
  Rejestracja zajęła dosłownie 30 sekund

  Tytuły, które mogą Cię zainteresować

  Justice League Dark: Apokolips War
  Tajni i fajni
  Spider-Man Uniwersum
  Nieustraszony 2020
  Jak wytresować smoka 3
  Śnieżna paczka 2019
  Wyprawa Magellana 2019
  Trolle 2
  Deathstroke: Knights & Dragons – The Movie
  Klaus 2019
  SpongeBob Film: Na ratunek
  Scooby-Doo! 2020