Młody Ahmed - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Młody Ahmed

Młody Ahmed

90 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Sam tytuł już mi się źle kojarzy

Młody Ahmed powraca do głównego wątku, wyrażonego w filmach takich jak Dziecko i syn. Film pokazuje wrażliwość młodych ludzi mających problem z prawem. Pokazuje także, paradoksalnie, że to właśnie ich siła i determinacja do przetrwania. Ich siła wywodzi się z tego, że nie dbają ani nie rozumieją, ile muszą stracić, a nawet jak bezbronne są dorosłe postacie sprawujące nad nimi władzę. To potężny film na współczesny temat z jedną bardzo trzymającą w napięciu sceną więzienną. Takie dramaty trzeba po prostu lubić, ja i tak czekam na moje kochanie universum Gwiezdnych Wojen. Oczywiście mówię o serialu The Mandalorian i filmie, który pojawi się w grudni, czyli Skywalker. Odrodzenie.

W filmie Młody Ahmed panuje ciemność, której publiczność nigdy wcześniej nie widziała w dziełach Jean-Pierre’a i Luca Dardenne. To utalentowani bracia belgijskiscy, których głęboko humanitarne, nieapologicznie realistyczne dramaty dwukrotnie zasłużyły im na nagrodę w Cannes. Podobnie jak zastępczy rodzice dzieci w trudnej sytuacji, dyrektorzy rodzeństwa wzięli udział w trudnej grupie nastolatków. W szczególności w Rosetty i Dzieciaku na rowerze sytuacja bohaterów może być trudna, ale publiczność może wyczuć optymizm kryjący się za tymi historiami. Podczas gdy u Ahmeda, radykalizowanego muzułmańskiego nastolatka, który próbuje aby zabić swojego nauczyciela, jest widoczna różnica.

Gdzie oglądać cały film Młody Ahmed online?

Inny, bardziej wulgarny twórca filmowy mógł umieścić tę scenę klimatycznie później w historii i bardziej bezczelnie wykorzystywać jej napięcie. Bardziej bezwzględny reżyser w formie Haneke mógł zrobić to samo, ale po prostu wywołał gwałtowny, pesymistyczny szok. Jean-Pierre’a i Luc Dardenne robią coś innego od tego, choć raz jeszcze wykazują tendencję do rozwiązywania problemów narracji. Robią to z rozmachem. Pogoń za otwartym krajem nie jest niczym niezwykłym, a zakończenie tutaj nie jest do końca satysfakcjonujące. Zresztą zobaczcie i oceńcie to sami.

Młody Ahmed (Idira Ben Addi) jest 13-letnim muzułmańskim chłopcem w małym belgijskim miasteczku, którego taty już nie ma na scenie i którego mama walczy z nim i jego siostrą. Być może nie ma postaci ojca i jest inspirowany kuzynem, który najwyraźniej odszedł, by zostać bojownikiem dżihadu. Postać ta jest raczej szkicowo przywoływana. Ahmed został zradykalizowany przez lokalnego ekstremistycznego imama (Othmane Moumen). Jak mówi zirytowana mama, dopiero w zeszłym miesiącu jego wielką pasją były gry wideo. Teraz sytuacja niestety diametralnie się zmieniła. Film pokazuje jak łatwo mieszać młodym muzułmanom w głowach.

Młody Ahmed
Młody Ahmed
Młody Ahmed
Młody Ahmed
Oryginalny tytuł Le jeune Ahmed
Ranking IMDb 6.5 817 głosów
Ranking TMDb 7.4 27 głosów
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Parasite 2019
Biały kruk 2019
Obywatel Jones
Co przyniesie jutro
Wilk z Wall Street
Bad Boy 2020
Tolkien
The Banker 2020
Złe wychowanie Cameron Post
Szybko i Wściekle
Gdzie jesteś, Bernadette?
Nowe oblicze Greya