What's happening?

Młody Ahmed - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG

Aktualnie oglądający użytkownicy - 104

Młody Ahmed

Młody Ahmed

May. 22, 2019Belgium90 Min.PG
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Sam tytuł już mi się źle kojarzy

Młody Ahmed powraca do głównego wątku, wyrażonego w filmach takich jak Dziecko i syn. Film pokazuje wrażliwość młodych ludzi mających problem z prawem. Pokazuje także, paradoksalnie, że to właśnie ich siła i determinacja do przetrwania. Ich siła wywodzi się z tego, że nie dbają ani nie rozumieją, ile muszą stracić, a nawet jak bezbronne są dorosłe postacie sprawujące nad nimi władzę. To potężny film na współczesny temat z jedną bardzo trzymającą w napięciu sceną więzienną. Takie dramaty trzeba po prostu lubić, ja i tak czekam na moje kochanie universum Gwiezdnych Wojen. Oczywiście mówię o serialu The Mandalorian i filmie, który pojawi się w grudni, czyli Skywalker. Odrodzenie.

W filmie Młody Ahmed panuje ciemność, której publiczność nigdy wcześniej nie widziała w dziełach Jean-Pierre’a i Luca Dardenne. To utalentowani bracia belgijskiscy, których głęboko humanitarne, nieapologicznie realistyczne dramaty dwukrotnie zasłużyły im na nagrodę w Cannes. Podobnie jak zastępczy rodzice dzieci w trudnej sytuacji, dyrektorzy rodzeństwa wzięli udział w trudnej grupie nastolatków. W szczególności w Rosetty i Dzieciaku na rowerze sytuacja bohaterów może być trudna, ale publiczność może wyczuć optymizm kryjący się za tymi historiami. Podczas gdy u Ahmeda, radykalizowanego muzułmańskiego nastolatka, który próbuje aby zabić swojego nauczyciela, jest widoczna różnica.

Gdzie oglądać cały film Młody Ahmed online?

Inny, bardziej wulgarny twórca filmowy mógł umieścić tę scenę klimatycznie później w historii i bardziej bezczelnie wykorzystywać jej napięcie. Bardziej bezwzględny reżyser w formie Haneke mógł zrobić to samo, ale po prostu wywołał gwałtowny, pesymistyczny szok. Jean-Pierre’a i Luc Dardenne robią coś innego od tego, choć raz jeszcze wykazują tendencję do rozwiązywania problemów narracji. Robią to z rozmachem. Pogoń za otwartym krajem nie jest niczym niezwykłym, a zakończenie tutaj nie jest do końca satysfakcjonujące. Zresztą zobaczcie i oceńcie to sami.

Młody Ahmed (Idira Ben Addi) jest 13-letnim muzułmańskim chłopcem w małym belgijskim miasteczku, którego taty już nie ma na scenie i którego mama walczy z nim i jego siostrą. Być może nie ma postaci ojca i jest inspirowany kuzynem, który najwyraźniej odszedł, by zostać bojownikiem dżihadu. Postać ta jest raczej szkicowo przywoływana. Ahmed został zradykalizowany przez lokalnego ekstremistycznego imama (Othmane Moumen). Jak mówi zirytowana mama, dopiero w zeszłym miesiącu jego wielką pasją były gry wideo. Teraz sytuacja niestety diametralnie się zmieniła. Film pokazuje jak łatwo mieszać młodym muzułmanom w głowach.

Młody Ahmed
Młody Ahmed
Młody Ahmed
Młody Ahmed
Oryginalny tytuł Le jeune Ahmed
Ranking IMDb 6.4 2,604 głosów
Ranking TMDb 7.4 27 głosów
53 Komentarze
Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.
Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja
Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery online!
Laura Piotrowska
Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Młody Ahmed online na duży plus.
Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.
Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!
Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!
Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film Młody Ahmed online wymiata!
Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Młody Ahmed online nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.
Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale online. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy online w domu niż w kinie.
Joanna Kasperczyk
Oceniam film Młody Ahmed na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu online na sofie..
Damian Makowski
Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!
Wszystkie jasne miejsca
Królowa Kier
Hamilton
Kurier 2019
Kursk 2018
Gniazdo (The Nest) 2020
Bronx (2020)
Proceder
Nędznicy 2019
Nie ma nas w domu
Zjazd (Downhill) 2020