Mowa ptaków 2019 - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG

ONLINE HD 2095 Wyświetleń

  Mowa ptaków 2019

  Mowa ptaków 2019

  Aug. 01, 2019Poland138 Min.Not Rated
  Twoja ocena: 0
  7 1 głos
  what going on?

  Opis

  Jakie są motywy filmu?

  W całym filmie Mowa ptaków widać wyraźne dwa motywy. Pierwszy dotyczy polskości i problemów, które nas pochłaniają. Czyli polaryzacji społeczeństwa, radykalizacji nastrojów, silnej pozycji Kościoła, symboli przejętych przez skrajną prawicę. Ostrzega przed nieuzasadnioną agresją wobec nieznajomych i źle zdefiniowanym patriotyzmem. Scenariusz Andrzeja Żuławskiego jest czasem uniwersalnym komentarzem do problemów współczesnego świata, aby uderzyć partię rządzącą bezpośrednio w następnej scenie. Niemniej jednak film jest ważną i raczej ponadczasową refleksją na temat naszego codziennego życia.

  Mowa ptaków to filmowe przeżycie. Podobnie jak w filmie Piłsudski 2019, Mamy tu do czynienia z korespondencją filmową, którą Żuławski, wracając na duży ekran po 10 latach, biegnie jednocześnie ze swoim zmarłym ojcem i scenarzystą Andrzejem, Polską i Polakami, wizją procesu twórczego, rozumianego kompleksowo przez sztukę. Nie jest to łatwa historia do pokazania, identycznie ciężko to pokazać jak w filmie Legiony 2019. Reżyser unika wszelkich prób kategoryzacji poznawczej i wprowadzenia jednej perspektywy interpretacyjnej.

  Drugi motyw jest w rzeczywistości prywatny. Marian jest alter ego rodziny Żuławskich, Gustawa (Daniel Olbrychski), bez wątpienia bliżej starszego dyrektora. Sam scenariusz zawiera wiele wątków z życia prywatnego i zawodowego Andrzeja Żuławskiego, a syn próbuje oddać hołd swojemu ojcu, sięgając po romantyczny mit poety. Moim zdaniem film godny polecenia wszystkim Polakom. Zaraz po tym filmie dla relaksu można też obejrzeć ciekawą komedię Na bank się uda. Trochę śmiechu po tak mocnym filmie nie zaszkodzi nikomu.

  Gdzie oglądać cały film Mowa ptaków 2019 online CDA?

  Ta praca jest dziwna. Jest nasycona nostalgią, ale także narracyjnie przepełniona ogromnymi pokładami gniewu wewnętrznych bohaterów. Wprowadzając nieopisaną tęsknotę za przeszłością, ale także doskonałą diagnozę teraźniejszości. Przesadna wzniosłość idzie w parze z groteską, a hołdy popadają w szczególny nieporozumienie z ostrzeżeniami. Wchodzi do naszej świadomości bardzo łatwo, na widok wszystkiego i wszystkich. Nie odmówisz mu uczciwości i pasji. Na artystycznym sztandarze artysty znajdziemy także twarz jego ojca.

  Niestety sceny, które miały podnieść status intelektualny wyszły bardzo pretensjonalnie. Zamiast erudycji zderzamy się z niedokładnym bełkotem, a gry słowne, potocznie mówiąc, brzmią jak najtańsze herbatniki. Niestety nie wystarczy rzucić słowa Lwa Tołstoja, Marcela Prousta i powiedzeń łacińskich, zmagać się z cytatami Tadeusza Borowskiego i Maksima Gorkiego, zawiesić portret Witolda Gombrowicza i umieścić popiersia Ludwiga van Beethovena w rogach, aby zrobić genialną pracę. Nie ma tak łatwo. Liczne odniesienia do filmów też nie wystarczą, a Żuławscy chętnie sięgają zarówno po swoje dzieła, jak i klasykę Davida Cronenberga czy Romana Polańskiego, którego w filmie Pewnego razy w Hollywood gra Rafał Zawierucha.

  Ciekawy, dobrze zrobiony film

  Tytuł Mowa ptaków ujęty jest w piękną symbolikę. Reżyser wydobywa nie tylko ostatnią piosenkę ojca, czyli wspólne dzieło Mariana i Józefa. To dzieło to prawdziwa historia z życia Andrzeja Żuławskiego i kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. Xawery stara się także znaleźć obiektywną prawdę o współczesnej Polsce.

  Niewątpliwie reżyser zasługuje na pochwały za odwagę w eksperymentowaniu z formą. Niestety odniosłem wrażenie, że scenografia z filmu Akademia Pana Kleksa bardziej pasowałaby do kwestii teatralnych, a nawet groteskowych z ekranu niż wnętrza warszawskich mieszkań, więc tekst wyraźnie różni się od obrazu. Ryzykowne było także odgrywanie ról. Podczas gdy pojawienie się braci Mroczek na ekranie można traktować jako żart, Sebastian Fabijański i Marta Żmuda Trzebiatowska początkowo wywołali konsternację. Aktorzy zrobili ogromną pracę, aby ten film mógł pokazać idealnie to co chciał reżyser.

  Mowa ptaków 2019
  Mowa ptaków 2019
  Mowa ptaków 2019
  Mowa ptaków 2019
  Mowa ptaków 2019
  Mowa ptaków 2019
  Mowa ptaków 2019
  Oryginalny tytuł Mowa ptaków
  Ranking IMDb 5.4 342 głosów
  Ranking TMDb 4 2 głosów

  Reżyser

  Obsada

  Udostępniono3
  10 Komentarzy
  Marysia Wójtowicz
  Mogę oglądać ulubione filmy na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja
  Wiktoria Bieniek
  OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, szybka i darmowa rejestracja, oglądanie w dobrej jakości, czego chcieć więcej
  Laura Piotrowska
  Jakość lepsza niż na innych portalach, ale Film średnio mi się podobał
  Maja Dudzik
  Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana
  Mariusz Ponikowski
  Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super! Film mistrzostwo!
  Justyna Musiał
  Jedna z lepszych produkcji jakie ostatnio widziałam!
  Patrycja Chowaniec
  Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerowała Wam tego filmu
  Robert Balcerzak
  Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
  Michał Wiktowski
  Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu
  Danuta Tyreńska
  Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę

  Tytuły, które mogą Cię zainteresować

  Bajecznie bogaci Azjaci
  Ad Astra
  Koniara (Horse Girl)
  Zdrajca 2019
  I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!
  Ukryte życie
  Ciemniejsza strona Greya
  Królowa Kier
  Król Lew 2019
  Portret kobiety w ogniu
  Mulan 2020
  Niedosyt (Swallow) 2020
  ×
  Życzymy miłego seansu!