Mrok 2018 - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Mrok 2018

Mrok 2018

95 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Mroczny horror nadchodzi

No to tak wygląda fabuła. Nieumarła nastolatka ukrywa się w lasach i a w trakcie polowania spotyka niewidomego chłopca, z którym nawiązuje bliską więź. Ich zaskakująca przyjaźń zaczyna zbierać niestety krwawe żniwo. Jeszcze 15 lat temu kino zombie było wciąż dość wąskim podgatunkiem. Jednak obecnie wydaje się, że jest to motyw, który pasuje do wszystkich gatunków. Od komedii przez romans po kłusownictwo w świecie. Najlepiej pasuje jednak do horrorów. Jednak i tak nieumarli najlepiej spasowali według mnie w serialu Gra o Tron. Nocny król był po prostu idealnie wpasował się w historię.

Kiedy Josef Hofer zatrzymuje się w sklepie spożywczym na odludziu, by zapytać o drogę, wkrótce staje się jasne, że najprawdopodobniej nic mu nie pomoże. Josef jedzie do odległego, zalesionego obszaru. Okazuje się, że ma nastoletniego chłopca o imieniu Alex  z tyłu swojego samochodu. Zapowiada się mrocznie, tak samo mrocznie jak To: Rozdział 2. Wygląda na to, że Josef porwał chłopca i oślepił go. Pozostawił duże blizny tam, gdzie kiedyś były jego oczy. Wygląda to okropnie.

Josef podróżuje przez las, aż dojeżdża do starego domu. Zostawia Alexa w samochodzie i wchodzi do środka. Wkrótce zostaje brutalnie zaatakowany i zabity przez Minę, nastolatkę z przerażającymi bliznami na twarzy. Damskie role w horrorach są przerażające, tak samo jak Annabelle wraca do domu. Jest pokryta krwią, a jej oczy są blade. Mina jest nieumarła i prześladuje las, bezlitośnie zabijając każdego, kto ma nieszczęście wędrować do lasu, w którym umarła. Mina znajduje Alexa w samochodzie i uwalnia go, prowadząc do lasu. Mówi jej, że ma zimne ręce, ale nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, kim ona jest.

Gdzie oglądać cały film Mrok (The Dark) online?

Historia Josefa (Karl Markovics) i Alexa (Toby Nichols) pozostaje niejasna, ale retrospekcje ujawniają, że Mina została brutalnie zamordowana wiele lat wcześniej w pobliżu tego miejsca. Efekty specjalne makijażu są skuteczne i imponujące w całym filmie Mrok (The Dark). Początkowo myślałem, że Mina jest duchem, ale wydarzenia później w filmie pokazują, że w rzeczywistości jest nieumarła i jest w stanie przypominającym zombie. Mimo początkowego pomieszania ta historia była intrygująca i ciągle interesująca. Kiedy Alex próbuje dowiedzieć się, czy może zaufać Minie, a także dowiedzieć się, kim lub czym ona jest, oboje wydają się znajdować w sobie pocieszenie.

Horrory koniecznie bez lektora, tylko z napisami

Karl kontynuuje jazdę do swojego raczej tajemniczego miejsca docelowego. Nigdy nie dowiemy się, dlaczego tam jedzie. Miejsca odizolowanego, podobno to nawiedzony dom. Wygląda jednak na to, że dom nie jest tak opuszczony, jak się wydaje. Spotkanie Karla z samotną mieszkanką Miną (Nadią Alexander) okazuje się fatalne. Nawet bardzo fatalne.

Tam, gdzie filmowi brakuje szczegółowej historii Alexa, rekompensuje to wybitną grą aktorską i zręcznością. Historia jest porywająca, gdy Mina próbuje poprowadzić Alexa w bezpieczne miejsce. Ona jest nie do uratowania, ale to, co dzieje się z obojgiem nastolatków i to, czy uda jej się go uratować, tworzy porywający horror. Zastanawiałem się, czy możliwe jest nawet szczęśliwe zakończenie, The Dark po mistrzowsku buduje emocjonalny akt końcowy.

Mrok 2018
Mrok 2018
Oryginalny tytuł The Dark
Ranking IMDb 5.6 3,293 głosów
Ranking TMDb 6.2 60 głosów
Udostępniono3

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Nietykalni
Sztuka ścigania się w deszczu
Ślicznotki 2019
Oficer i szpieg (J’accuse) 2019
The Lodge 2019
Gdzie jesteś, Bernadette?
Justice League Dark: Apokolips War
Złodziej i oszustka 2019
Na ringu z rodziną
Złe miejsce 2019
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2
The Courier 2019