Na noże 2019 - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Na noże 2019

Na noże 2019

130 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
7.1 13 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Film zapowiada się bardzo dobrze

Film wprowadza nas w klan Thrombey, prowadzony przez Harlana (Plummer), światowej sławy pisarza kryminalnego. Ale kiedy znaleziono Harlana z podciętym gardłem, detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig) prowadzi dochodzenie. Detektyw czuje, że to nie jest samobójstwo. Klimat jest zupełnie inny niż w filmie El Camino: Film Breaking Bad. Jego podejrzenia prowadzą do kilku członków klanu. W tych podejrzeniach znajduje się jego córka Lindy (Jamie Lee Curtis), syn Walta (Shannon) i synowa Joni (Collette).

Fani serialu Gry o Tron się tutaj nie odnajdą. Robiąc krótką zasłużoną przerwę od twórczych ograniczeń wszechświata Gwiezdnych Wojen. W tym filmu Skywalker. Odrodzenie. Rian Johnson podarował nam cudownie przebiegłe ćwiczenie uwalniające, które pokazuje, jak wiele może osiągnąć bez Lucasfilm. Reżyser filmu Ostatni Jedi i wkrótce twórca zupełnie nowej trylogii Gwiezdnych Wojen jest wyznawanym przez siebie fanem tajemniczego autora. Udało mu się wymyślić współczesną wersję, która szanuje i rewiduje podgatunek. Innymi słowy jest to majstersztyk sztuki filmowej.

Gdzie oglądać cały film Na noże 2019 online?

Rian Johnson bawi się konwencjami filmowymi, przedstawiając nam tajemnicę w stylu Agathy Christie, która ma miejsce przede wszystkim w jednym miejscu, czyli pałacowej posiadłości Thrombey. Zawiera mnóstwo podejrzanych i lekko absurdalnego śledczego. Mimo że Johnson traktuje to poważnie, pojawia się brak szacunku, gdy reżyser zachęca widzów do śmiechu z wyświetlanych tropów. Moim zdaniem dzięki temu film jest unikalny.

Gotycki dom na środku wsi, bogata rodzina ze stosem problemów i, co najważniejsze, martwy patriarcha z fortuną do pozostawienia. Ale Johnson wie, że wiemy to aż za dobrze, i wiemy, że on też to wie, więc wie, że musi pracować o wiele ciężej, aby nas ogłupić. On wie więcej, niż nam się wydaje. Jego film jest wyzwaniem dla dobrze wyszkolonych detektywów w fotelu, a oglądanie go i jego aktorów bawiących się regułami daje zawrotną radość. Pozostawia nas w ciemności, aby dowiedzieć się, dokąd to wszystko zmierza.

Lepiej oglądać z napisami czy z lektorem?

Przy tak gwiaździstym zespole nieuniknione jest, że niektórzy aktorzy będą mieli za mało roboty. Określenie konkretnych członków obsady byłoby w pewnym sensie spoilerem. Daniel Craig nigdy całkowicie nie wyrywa się z kaftana bezpieczeństwa ze swojej świadomie niedorzecznej roli. Moim zdaniem jest trochę zbyt sztywny ale Ana de Armas świeci, gdy zatrudniona pomoc pogrąża się w środku śledztwa w sprawie morderstwa. W retrospekcji elegancko gra starzejącego się patriarchę zasmuconego, że jego zepsute potomstwo stało się zbyt zależne od jego sukcesu. W najlepszych swoim filmach Johnson umie połączyć swoją miłość do dekonstrukcji gatunku z tego rodzaju emocjonalnym nurtem. To taka mieszanka rzemiosła i serca, czyli miłości do tego co robi.

Na noże 2019
Na noże 2019
Na noże 2019
Na noże 2019
Na noże 2019
Na noże 2019
Na noże 2019
Na noże 2019
Na noże 2019
Na noże 2019
Oryginalny tytuł Knives Out
Ranking IMDb 7.9 251 głosów
Ranking TMDb 8.8 4 głosów

Reżyser

Rian Johnson
Reżyser

Obsada

Daniel Craig isDetective Benoit Blanc
Detective Benoit Blanc
Ana de Armas isMarta Cabrera
Marta Cabrera
Chris Evans isRansom Drysdale
Ransom Drysdale
Lakeith Stanfield isLieutenant Elliott
Lieutenant Elliott
Jamie Lee Curtis isLinda Drysdale
Linda Drysdale
Toni Collette isJoni Thrombey
Joni Thrombey
Michael Shannon isWalt Thrombey
Walt Thrombey
Don Johnson isRichard Drysdale
Richard Drysdale
Katherine Langford isMeg Thrombey
Meg Thrombey
Jaeden Martell isJacob Thrombey
Jacob Thrombey
Udostępniono77

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Trzy kroki od siebie
Sully
Jumanji: Następny poziom
Kobiety mafii
Życzenie śmierci
Dwóch papieży
Rodzinka 2019
Rodzina Addamsów 2019
Nie otwieraj oczu
I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!
Mrok 2018
Gorący temat
×
Życzymy miłego seansu!