Nazywam się Dolemite - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Nazywam się Dolemite

Nazywam się Dolemite

118 Min.R
Twoja ocena: 0
10 1 głos
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Nazywam się Dolemite online?

W komedii Nazywam się Dolemite wszystko się ze sobą łączy. Niemal niepokojące jest, jak łatwo i przyjemnie film się kończy. Eddie Murphy gra komika i piosenkarza Rudy Raya Moore’a, który rozwija swoje  alter ego o nazwie Dolemite. To alfons, wolnościowiec i bajkopisarz z korzeniami w czarnym amerykańskim folklorze. Film w reżyserii Craiga Brewera według scenariusza Scotta Alexandra i Larry’ego Karaszewskiego łączy niejasność Moore’a we wczesnych scenach z przemijaniem epoki. Stare domy wodewilów zostały zamknięte i niszczeją wraz z otaczającymi je miastami. To, co teraz podnieca ludzi, to banici. Bohaterowie to nie tylko zwykli kumple, ale olśniewający kumple, barwnie wykrzykujący stare, akomodacyjne sposoby. Jeśli system jest krzywy, to oni będą korsarzami. Komedia jest bardzo śmieszna i nie pamiętam kiedy tak uśmiałem się w kinie. Chyba było to na filmie Botoks.

Murphy gra jak już wspomnieliśmy Rudy Raya Moore’a. Piosenkarza, który w 1975 roku wyprodukował i zagrał w kultowej komedii Dolemite. Opartej na oburzająco obscenicznej postaci, którą stworzył dla swojego pojedynku i bestsellerowych płyt. Najbliższym brytyjskim odpowiednikiem był prawdopodobnie Derek i Clive. Dzięki swojej postawie Moore walczy przez swoją trudną karierę we wczesnych latach. Czasami piosenkarz i tancerz ma objawienie, widząc szalonego bezdomnego, który recytuje rymowane opowieści o legendarnej postaci o imieniu Dolemite. Wtedy właśnie postanawia stworzyć tę postać. Przypomniało mi to pewną scenę z filmu Czarownica 2. Była praktycznie idealna, tylko otoczenie się nie zgadzało. Dodałbym jeszcze scenę z Toy Story 4 i skleił bym to idealnie.

Świetna komedia z Eddim Murhpym

Od samego początku wykazywał się takim komfortem dzięki swojemu sławie i niechęci do konieczności udostępnienia się prasie lub fanom. Podobnie jak prawdziwy artysta i urodzony przedsiębiorca, taśma Moore nagrywa męską sztuczkę, studiuje ją, dostosowuje do własnej tury klubowej, a wkrótce odniósł duży sukces jako komik. Dodałbym bystry, zdobywając własną dystrybucję na winylu. Ale bardzo tęskni za filmem i zatrudnia producenta, Jerry’ego Jonesa (Keegan-Michael Key). Jerry to porywczy, bardzo zaangażowany reżyser.

Murphy mógł stracić Oscara gdy przypomniano wyborcom, że nie był skłonny trzymać się zbliżeń innych aktorów. Wracając do swojej fortecy z przyczepami, podczas gdy scenki odtwarzały jego sceny. To było otrzeźwiające. Więc powrót z tyłu jest nowy dla Murphy’ego. W jego Moore jest dodatkowy tekstowy element strachu, gdy na próżno błaga DJ-a (Snoop Dogga), by zagrał starą płytę. Murphy nigdy nie będzie biednym człowiekiem, ale gdyby bogactwo było wystarczające, chętnie robiłby takie filmy animowane jak Shrek. On potrzebuje nowych wyzwań. Dlatego pewnie podejmuje tak trudne role w tym wieku. W sumie na jego miejscu chyba robiłbym to samo.

Nazywam się Dolemite
Nazywam się Dolemite
Nazywam się Dolemite
Nazywam się Dolemite
Oryginalny tytuł Dolemite Is My Name
Ranking IMDb 7.4 14,209 głosów
Ranking TMDb 7.3 98 głosów

Reżyser

Craig Brewer
Reżyser

Obsada

Eddie Murphy isRudy Ray Moore
Rudy Ray Moore
Mike Epps isJimmy Lynch
Jimmy Lynch
Craig Robinson isBen Taylor
Ben Taylor
Tituss Burgess isTheodore Toney
Theodore Toney
Kodi Smit-McPhee isNick von Sternberg
Nick von Sternberg
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Mulan 2020
Śmierć nadejdzie dziś 2
Synonimy 2019
Green Book
Boże Ciało
Selfie Dad
Eastern 2020
Wszystkie jasne miejsca
Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham
Sąsiedzi
Pralnia 2019
Emma 2020
×
Życzymy miłego seansu!