Obraz pożądania - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Obraz pożądania

Obraz pożądania

99 Min.R
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać online cały film Obraz pożądania?

James Figueras (Claes Bang) jest krytykiem sztuki w filmie Obraz pożądania. Bohater jest tak bystry, że może sprzedać turystom w Mediolanie obraz, po prostu wymyślając o nim historie. Na jego wykładzie pojawia się Berenice Hollis (Elizabeth Debicki). To nauczycielka z Minnesoty. Nic więc dziwnego, że obrzydliwie bogaty kolekcjoner sztuki Joseph Cassidy (Mick Jagger) zaprasza ich obu do pozostania w swojej willi nad jeziorem Como. Większość widzów zadowoliłaby się oglądaniem filmu Nieśmiertelny (L’immortale). Lecz nie w tym przypadku. Ten film zaspokaja wszystkie pragnienia widzów.

Powieść, na której oparty jest ten film to thriller wielkiego amerykańskiego pisarza Charlesa Willeforda. Jego książki wprowadzają czytelnika w zakłopotanie. Ale książka z 1971 roku zawiera coś jeszcze. Chodzi o erudycyjną satyrę sztuki współczesnej, często wyjaśnianą przez nieznośnego mansplainera. Mansplainer w książce i adaptacji filmowej w reżyserii Giuseppe Capotondi to James Figueras. Gra go tak jak wyżej wspomniałem Claes Bang. To bardzo imponująca postać. Fabuła w tym filmie niepotrzebnie psuje większość nieprzyzwoitej zabawy.  Zdecydowanie lepsza fabuła jest w filmie Nic nie ginie. To bardzo zaskakujący fakt.

To bardzo mroczny thriller

Figueras kradnie obraz Jerome’a ​​Debneya (Donald Sutherland). To samotnik, który od lat nie ćwiczył swojej sztuki. Pożar zniszczył jego poprzednie życie. Być może tworzy nową pracę w studiu przypadkowo schowanym w posiadłości Cassidy’ego. Debney bardzo polubiła Hollisa, torując drogę lekkomyślnemu oszustowi, aby zbliżył się do niej. Możliwe, że obie postacie coś do siebie czują. W filmie Obraz pożądania widzimy głównie fałszerstwa, zdrady i morderstwa. Zresztą nie jest to dziwne. Widzowie takie rzeczy lubią najbardziej.

Jest tu trochę ponurych rzeczy, ale bardzo mało humoru Willeforda. Niestety, bo mogłoby to fajnie podrasować ten film. Jagger pokazuje odświeżający brak konwencjonalnej próżności, pozwalając Bangowi i Dębickiemu górować nad nim. Być może dlatego, że on i jego postać i tak mają przewagę. Jego postać to taki trochę nonszalancki Lucyfer. Można powiedzieć, że to najsilniejszy powód, aby zobaczyć ten film. Capotondi, zmagając się ze swoim pierwszym filmem w języku angielskim po swoim obiecującym debiucie w 2009 roku z The Double Hour, radzi sobie całkiem przyzwoicie.

Obraz pożądania
Oryginalny tytuł The Burnt Orange Heresy
Ranking IMDb 5.7 227 głosów
Udostępniono0

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Najświętsze serce
Oficer i szpieg (J’accuse) 2019
Kursk 2018
Nowe oblicze Greya
El Camino: A Breaking Bad Movie
Vox Lux
Zaśnij (Awoken) 2019
Obecność
Topielisko. Klątwa La Llorony
Kłamstewko
Poroniony 2018
Życzenie śmierci