Obywatel Jones - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Obywatel Jones

Obywatel Jones

141 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Polska reżyserka podbija świat

Obywatel Jones Agnieszki Holland jest odważnym i szczerym filmem, który dobrze się ogląda. Po raz pierwszy scenarzystka Andrea Chalupa została zainspirowana przez dziadka ze wschodniej Ukrainy do napisania tego szczerego, cennego dramatu. Dramatu o ludobójstwie Stalina w tym kraju oraz odważnego walijskiego dziennikarza Garetha Jonesa. Bohatera, który po raz pierwszy zwrócił uwagę świata na ten problem w latach 30. XX wieku. Stało się tak pomimo rzeczywistego osobistego niebezpieczeństwa podróżowania w ukryciu. Następnie dyskredytuje lizbońskiego korespondenta Stalina New York Timesa w Moskwie, Waltera Duranty’ego. Ostatnimi czasy powstaje dużo ciekawych historycznych filmów pokazujących różne zbrodnie, np film Wołyń.

Historia Garetha Jonesa jest bardzo fascynująca. Zbudowana jest na nieustraszonych ideałach jednego człowieka przeciwko systemowi. Młody walijski dziennikarz widział zbyt wiele i chciał, żeby o tych zbrodniach dowiedział się świat. Cały film Obywatel Jones to odpowiednio absorbująca biografia Agnieszki Holland. Świetny scenariusz i bardzo dobra produkcja podobnie jak w filmie Legiony. Bardzo fascynuje mnie jeszcze jedna produkcja, o której pewnie niedługo się dowiecie. Oczywiście, mam na myśli film Czarny Mercedes.

Gdzie można obejrzeć cały film Obywatel Jones?

Film zaczyna się powoli i skromnie w Holandii. Gdy młody Jones po rozmowie z Hitlerem wykorzystuje swoje kontakty z rządem Londynu z Lloydem George’em (Kenneth Cranham) w celu uzyskania oficjalnych zezwoleń na podróż do Związku Radzieckiego. Chce tam jechać w celu przeprowadzenia wywiadu ze Stalinem i odkryć prawdę o kolosalnej ekspansji gospodarczej ZSRR i jego pozornie zwycięskim pięcioletnim planie. Początkowo Obywatel Jones jest ograniczony w swoich działaniach. Trafia do Moskwy, skazany na kręcenie się po chaotycznej i cynicznej scenie dziennikarzy, której przewodniczy Duranty (Peter Sarsgaard). Bohater ucieka, aby odbyć niebezpieczną i głęboko nieoficjalną podróż na Ukrainę, gdzie zaczyna się jego koszmar. Jones się nie poddaje.

Niebezpieczne następstwa śledztwa w filmie Obywatel Jones wskazują na przejście do porywającego spisku. Nawet gdy twórczość filmowa pogrąża się we względnej nieczystości to Agnieszka Holland i Chalupa zasługują na uznanie za to, że pokazały kawał dobrej historii. Potężny współczesny rezonans opowieści, która naprawdę zależy od niebezpieczeństw związanych z fałszywymi wiadomościami i jej niszczycielskimi konsekwencjami. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że film może być tak dobrze i starannie wykonany. Moim zdaniem każdy powinien obejrzeć ten film i uświadomić sobie co działo się w tamtych czasach.

Obywatel Jones
Obywatel Jones
Obywatel Jones
Oryginalny tytuł Mr. Jones
Ranking IMDb 6.7 292 głosów
Ranking TMDb 5.4 4 głosów

Reżyser

Obsada

James Norton isGareth Jones
Gareth Jones
Vanessa Kirby isAda Brooks
Ada Brooks
Peter Sarsgaard isWalter Duranty
Walter Duranty
Joseph Mawle isGeorge Orwell
George Orwell
Fenella Woolgar isMiss Stevenson
Miss Stevenson
Kenneth Cranham isLloyd George
Lloyd George
Krzysztof Pieczyński isMaxim Litvinov
Maxim Litvinov
Udostępniono8

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Wszystkie jasne miejsca
Poznajmy się jeszcze raz
Ból i blask
Maria, królowa Szkotów
Skazani na Shawshank
John Wick 3
Ocean’s 8
Le Mans ’66 (Ford v Ferrari)
Czarne święta 2019
W cieniu księżyca
Ojciec (Bashtata)
Były lokator 2020