What's happening?

Obywatel Jones - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG

ONLINE HD 7205 Wyświetleń Report Error

  Obywatel Jones

  Obywatel Jones

  Feb. 10, 2019Poland141 Min.PG
  Twoja ocena: 0
  7 1 głos

  Reżyser

  Obsada

  James Norton isGareth Jones
  Gareth Jones
  Vanessa Kirby isAda Brooks
  Ada Brooks
  Peter Sarsgaard isWalter Duranty
  Walter Duranty
  Joseph Mawle isGeorge Orwell
  George Orwell
  Fenella Woolgar isMiss Stevenson
  Miss Stevenson
  Kenneth Cranham isLloyd George
  Lloyd George
  Krzysztof Pieczyński isMaxim Litvinov
  Maxim Litvinov

  Polska reżyserka podbija świat

  Obywatel Jones Agnieszki Holland jest odważnym i szczerym filmem, który dobrze się ogląda. Po raz pierwszy scenarzystka Andrea Chalupa została zainspirowana przez dziadka ze wschodniej Ukrainy do napisania tego szczerego, cennego dramatu. Dramatu o ludobójstwie Stalina w tym kraju oraz odważnego walijskiego dziennikarza Garetha Jonesa. Bohatera, który po raz pierwszy zwrócił uwagę świata na ten problem w latach 30. XX wieku. Stało się tak pomimo rzeczywistego osobistego niebezpieczeństwa podróżowania w ukryciu. Następnie dyskredytuje lizbońskiego korespondenta Stalina New York Timesa w Moskwie, Waltera Duranty’ego. Ostatnimi czasy powstaje dużo ciekawych historycznych filmów pokazujących różne zbrodnie, np film Wołyń.

  Historia Garetha Jonesa jest bardzo fascynująca. Zbudowana jest na nieustraszonych ideałach jednego człowieka przeciwko systemowi. Młody walijski dziennikarz widział zbyt wiele i chciał, żeby o tych zbrodniach dowiedział się świat. Cały film Obywatel Jones to odpowiednio absorbująca biografia Agnieszki Holland. Świetny scenariusz i bardzo dobra produkcja podobnie jak w filmie Legiony. Bardzo fascynuje mnie jeszcze jedna produkcja, o której pewnie niedługo się dowiecie. Oczywiście, mam na myśli film Czarny Mercedes.

  Gdzie można obejrzeć cały film Obywatel Jones?

  Film zaczyna się powoli i skromnie w Holandii. Gdy młody Jones po rozmowie z Hitlerem wykorzystuje swoje kontakty z rządem Londynu z Lloydem George’em (Kenneth Cranham) w celu uzyskania oficjalnych zezwoleń na podróż do Związku Radzieckiego. Chce tam jechać w celu przeprowadzenia wywiadu ze Stalinem i odkryć prawdę o kolosalnej ekspansji gospodarczej ZSRR i jego pozornie zwycięskim pięcioletnim planie. Początkowo Obywatel Jones jest ograniczony w swoich działaniach. Trafia do Moskwy, skazany na kręcenie się po chaotycznej i cynicznej scenie dziennikarzy, której przewodniczy Duranty (Peter Sarsgaard). Bohater ucieka, aby odbyć niebezpieczną i głęboko nieoficjalną podróż na Ukrainę, gdzie zaczyna się jego koszmar. Jones się nie poddaje.

  Niebezpieczne następstwa śledztwa w filmie Obywatel Jones wskazują na przejście do porywającego spisku. Nawet gdy twórczość filmowa pogrąża się we względnej nieczystości to Agnieszka Holland i Chalupa zasługują na uznanie za to, że pokazały kawał dobrej historii. Potężny współczesny rezonans opowieści, która naprawdę zależy od niebezpieczeństw związanych z fałszywymi wiadomościami i jej niszczycielskimi konsekwencjami. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że film może być tak dobrze i starannie wykonany. Moim zdaniem każdy powinien obejrzeć ten film i uświadomić sobie co działo się w tamtych czasach.

  Obywatel Jones
  Obywatel Jones
  Obywatel Jones
  Oryginalny tytuł Mr. Jones
  Ranking IMDb 6.8 4,792 głosów
  Ranking TMDb 5.4 4 głosów
  53 Komentarze
  Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.
  Marysia Wójtowicz
  Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja
  Wiktoria Bieniek
  OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery online!
  Laura Piotrowska
  Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Obywatel Jones online na duży plus.
  Maja Dudzik
  Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.
  Mariusz Ponikowski
  Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!
  Justyna Musiał
  Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!
  Patrycja Chowaniec
  Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film Obywatel Jones online wymiata!
  Robert Balcerzak
  Czy rejestracja jest na pewno darmowa?
  Michał Wiktowski
  Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Obywatel Jones online nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.
  Danuta Tyreńska
  Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale online. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy online w domu niż w kinie.
  Joanna Kasperczyk
  Oceniam film Obywatel Jones na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu online na sofie..
  Damian Makowski
  Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
  Udostępniono11

  Tytuły, które mogą Cię zainteresować

  Matthias & Maxime
  Młody Ahmed
  Żelazny most
  Zaginione dziewczyny
  Dzięki Bogu
  The Marksman (2021)
  Without Remorse (Bez skrupułów)
  21 mostów
  Ultras 2020
  Kler
  Bright
  Tyler Rake: Ocalenie