Operacja Overlord - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Operacja Overlord

Operacja Overlord

101 Min.R
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

To chyba jakaś moda na horrory

Podczas II wojny światowej i w przeddzień operacji D-Day (Lądowanie w Normandii), czyli wstępnej fazy największej pod względem użytych sił i środków operacji desantowej w historii wojen, pod kryptonimem Overlord, amerykańscy spadochroniarze zostają rzuceni za linię wroga, aby wykonać kluczową misję. Kiedy zbliżają się do celu, zaczynają zdawać sobie sprawę, że w okupowanej przez nazistów wiosce dzieje się więcej. To nie jest tylko zwykła misja wojskowa. Natomiast żołnierze będą zmuszeni do walki z czymś, będącym efektem nazistowskiego eksperymentu. Fabuła zapowiada się naprawdę dobrze i pomysł nie zostaje w tyle.

Cały film Operacja Overlord poradziła sobie całkiem dobrze. Jest to film wyprodukowany przy użyciu materiałów studyjnych o amerykańskich żołnierzach walczących z nazistowskimi zombie podczas II wojny światowej. Znów widzimy motyw nieumarłych tak jak w filmie Mrok, czy serialu Gra o Tron z motywem białym wędrowców. Ale pomimo niektórych słabo rozwiniętych postaci i oczywistych tropów z filmu Operacja Overlord wykracza poza wezwanie do służby. To wszystko dzięki porywającej historii, która sięga znacznie głębiej niż zwykle.

Gdzie oglądać cały film Operacja Overlord online?

Ten makabryczny film pojawił się jako jakaś wyjątkowo paskudna nowa wersja Call of Duty. Jest to dziwaczna historia z wyraźną obecnością świata fantasy z gatunku horroru. Akcja osadzona w czasie drugiej wojny światowej tuż przed Lądowaniem w Normandii. Stąd tytuł, wywodzący się z Operacji Overlord. Moim zdaniem fabuła była by dużo ciekawsza bez motywu zombie.

Reżyser Julius Avery przenosi rzeczywiste horrory eksperymentów holokaustowych II wojny światowej Josefa Mengele do bardziej przerażającej skrajności. Naziści opracowali specjalną surowicę, aby ożywić zmarłych, czyli swojego rodzaju zombie. Zbierają zmarłych żołnierzy z pobocza drogi, albo po prostu porywają i mordują mieszkańców. Tak właśnie naziści zbroili okupowaną wioskę. Scenariusz napisał Billy Ray. Jest to autor scenariusza do Kapitana Phillipsa i Igrzysk śmierci. Wszyscy pracują według oryginalnej koncepcji producenta JJ Abramsa. Autorzy wymyślili to całkiem ciekawie, natomiast film nie wywiera na mnie wrażenia. Czyli jest po prostu filmem na zabicie czasu.

Operacja Overlord
Operacja Overlord
Operacja Overlord
Operacja Overlord
Operacja Overlord
Operacja Overlord
Operacja Overlord
Oryginalny tytuł Overlord
Ranking IMDb 6.7 63,353 głosów
Ranking TMDb 6.6 1,193 głosów

Reżyser

Julius Avery
Reżyser

Obsada

Jovan Adepo isPrivate First Class Edward Boyce
Private First Class Edward Boyce
Wyatt Russell isCorporal Lewis Ford
Corporal Lewis Ford
John Magaro isPrivate First Class Lyle Tibbet
Private First Class Lyle Tibbet
Pilou Asbæk isCaptain Wafner
Captain Wafner
Bokeem Woodbine isSergeant Rensin
Sergeant Rensin
Iain De Caestecker isPrivate Morton Chase
Private Morton Chase
Dominic Applewhite isPrivate First Class Jacob Rosenfeld
Private First Class Jacob Rosenfeld
Jacob Anderson isPrivate First Class Charlie Dawson
Private First Class Charlie Dawson
Udostępniono4

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

The Turning 2020
Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów
Król 2019
Śmierć nadejdzie dziś 2
Pełzająca śmierć (Crawl)
Avengers: Koniec gry
Spider-Man: Daleko od domu
Dragon Ball Super: Broly
Niewidzialny człowiek 2020
3022
Men in Black: International
Dark Web: Usuń znajomego