Osierocony Brooklyn - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Osierocony Brooklyn

Osierocony Brooklyn

144 Min.R
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Osierocony Brooklyn online?

Przedstawiamy Wam Lionela Essroga. Ludzie nazywają go także Brooklyn, a czasem Freakshow. To nowojorski handlarz bronią, który w latach 50. prowadził swój interes. Dodgersi są nadal na Brooklynie, choć Walter O’Malley grozi przeniesieniem ich do Kalifornii. Widać klimat tamtych lat. Zaczynając od samochodów, kończąc na modzie i muzyce. Ale Lionel, grany przez Edwarda Nortona, który także napisał i wyreżyserował cały film Osierocony Brooklyn jest bardzo wrażliwą postacią. Osierocony Brooklyn jest luźno zaadaptowany z powieści Jonathana Lethema.

Ten film jest dziełem miłości ze strony pisarza, producenta i reżysera Edwarda Nortona, być może tak kochającym, jak i pracochłonnym. Osierocony Brooklyn to adaptacja bestsellerowej powieści Jonathana Lethema o nowojorskim prywatnym detektywie z syndromem Tourette’a. Norton opracowuje ją na ekranie od czasu jej publikacji w 1999 roku i dobrze jest widzieć, jak pokonuje linię mety. Tyle przygotować do wydania tego filmu, że możemy spodziewać się czegoś pięknego. Jestem wręcz przekonany, że film będzie milion razy lepszy od kolejnej przeróbki Nadzwyczajni 2019.  Ma pewne problemy ze sobą. Podobnie jak Tomasz Chada w filmie Proceder. Fizycznym drganiom i tikom Lionela często towarzyszą wybuchy słów, które są bardziej poetyckie niż wulgarne.

Ciekawe czy widzą będzie się podobać ta produkcja

Niezależnie od swoich wad, jest to znaczący i charakterystyczny dramat. W przeciwieństwie do wszystkiego, co dzieje się obecnie w kinie. Choć oczywiście podobny do wielu filmów z przeszłości, takich jak Wielki sen lub Sokół maltański. Reżyser dodał element teraźniejszości i zaskoczenia. Elementy, który dobrze wpływa na samą produkcję. Widać, że dopracował w niej każdy szczegół. Miłośnicy powieści Lethem mogą być zaskoczeni tym, co Norton z nią zrobił. Cofnął się w czasie i radykalnie rozszerzył jego zakres, zastępując skromność, ironię i urok poważnymi, czasem przesadnymi ambicjami. Ale twórcy nie są winni twórczości literackiej. Osierocony Brooklyn to bardzo inteligentny film, najeżony pomysłami na temat historii, polityki i sztuki.

Lepsza jakość jest na CDA czy na Zalukaj?

Norton podjął decyzję o zmianie ustawienia oryginalnej powieści z końca lat 90. i przeniesieniu jej do lat 50. XX wieku. Istnieje wiele pięknych, klasycznych samochodów, oczyszczonych i wypolerowanych do blasku salonu, ponieważ takie samochody są zwykle w filmach. W prawdziwym życiu wygląda to zupełnie inaczej. W pewien sposób żałowałem, że Norton nie zachował oryginalnego otoczenia. Ale być może jest to rodzaj efektu fałszowania, który Norton chciał zminimalizować. Jak to będzie wyglądać to zobaczymy już niedługo. Moim zdaniem najlepsza jakość będzie na stronie Filiser Online.

Partytura muzyczna z echami Elmera Bernsteina pochodzi od Daniela Pembertona, a uzupełnia ją świeża, precyzyjna interpretacja klasycznych jazzowych klasyków Wyntona Marsalisa. Duża obsada, grająca rozległy przekrój populacji metropolii, jest niezwykłą kolekcją talentów. Aktorzy szybują w momentach intymnych, absurdalnych, przerażających i przejmujących. Jesienne obrazy zebrał wielki autor zdjęć Dick Pope. Reżyser wykonał to perfekcyjnie i film zasługuje na oklaski.

Osierocony Brooklyn
Osierocony Brooklyn
Osierocony Brooklyn
Oryginalny tytuł Motherless Brooklyn
Ranking IMDb 7.3 2,939 głosów
Ranking TMDb 8 8 głosów

Reżyser

Obsada

Edward Norton isLionel Essrog
Lionel Essrog
Gugu Mbatha-Raw isLaura Rose
Laura Rose
Alec Baldwin isMoses Randolph
Moses Randolph
Bobby Cannavale isTony Vermonte
Tony Vermonte
Willem Dafoe isPaul Randolph
Paul Randolph
Bruce Willis isFrank Minna
Frank Minna
Leslie Mann isJulia Minna
Julia Minna
Ethan Suplee isGilbert Coney
Gilbert Coney
Josh Pais isWilliam Lieberman
William Lieberman
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Green Book
Biały, biały dzień
The Banker 2020
Faworyta 2018
The Professor
Proxima
Tolkien
Creed 2
Cóż za piękny dzień
The Courier 2019
Dogonić marzenia 2019
Futro z misia