To właśnie dzięki nam

113864 użytkowników

znalazło ulubiony film lub serial

DOŁĄCZ DO NAS TERAZ!

Ostatnia góra 2019

ONLINE HD 15469 Wyświetleń

  Ostatnia góra 2019

  Ostatnia góra 2019

  Oct. 04, 2019Poland83 Min.PG
  Twoja ocena: 0
  6 1 głos
  what going on?

  Opis

  To nazywa się wytrwałość

  To miało być tylko uwiecznienie pięknych chwil.  Kamery dołączone do wyposażenia towarzyszącego członkom krajowej wyprawy na K2 miały zarejestrować pierwsze wejście na ośmiotysięcznik. Ale nagrali także dramatyczną akcję ratunkową Tomasza Mackiewicza i Elise Revol na Nanga Parbat. Premiera filmu dokumentalnego Ostatnia góra odbędzie się na festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Dla tych co lubią sport i filmy dokumentalne to polecam zerknąć na film Diego Maradona. To bardzo ciekawy festiwal. Wspaniały i jednocześnie wzruszający film, który warto obejrzeć. Powiedziałbym nawet, że jest to jeden z trzech filmów w tym roku, które nawet trzeba obejrzeć. Pierwszy z nich to komedia (Nie)znajomi.

  Ten film dokumentalny pokazuje, jak taka podróż wygląda od wewnątrz. Zwraca uwagę na wszystkie trudności, kryzysy, awarie pogodowe. Na naszych oczach dzieją się trudne sytuacje, które pokazują, że człowiek jest tylko człowiekiem i nie jest w stanie całkowicie pokonać żywiołu gór. Pokazuje słabości ludzkie i ich uczucia, a także wytrwałość i zawziętość. Wracając do tego co pisałem wyżej powiem jeszcze o kolejnym filmie, który trzeba obejrzeć oprócz filmu Ostatnia Góra. Jest to oczywiście film Joker, na który czeka tak wiele fanów.

  Cały film Ostatnia góra ma miejsce podczas zimowej wyprawy na K2, czyli drugi najwyższy szczyt na Ziemi. Grupa kilku alpinistów próbuje wykonać historyczną zimową wspinaczkę na wspaniały ośmiotysięcznik. Powoli, w niezwykle trudnych warunkach, coraz więcej zespołów przygotowuje się do drogi. Wspinają się i docierają do kolejnych obozów na różnych wysokościach. Ta rutyna wyprawy zostaje przerwana przez tragedię na pobliskim szczycie w Nanga Parbat. W wyniku lekkomyślnych działań Adam Bielecki i Denis Urubko ratują Elisabeth Revol. Zobaczycie tragiczne rzeczy, których nikt nie jest w stanie przewidzieć.

  Gdzie oglądać cały film Ostatnia Góra 2019 online?

  Niestety jej partner Tomasz Mackiewicz na zawsze pozostanie pod Nanga Parbat. Ratownicy wracają na górę K2 i wznawiają wspinanie. Jednak upływ czasu i rosnące trudności pokazują różnice charakterów w grupie. Dodatkowe napięcie przynoszą media, które przekształcają tragedię w górach w atrakcyjny spektakl. Niestety ale media lubią podkolorowywać takie sytuację. Widzimy, jak w niezwykle trudnych warunkach kolejne drużyny próbują dotrzeć do następnych obozów. Droga na szczyt jest niewiarygodnie trudna, warunki mogą się zmienić w ułamku sekundy. W jednej chwili świeci słońce, po chwili może spaść lawina.

  Nie ma widocznej ścieżki do przebycia, musisz ją przygotować sam. Trzeba wieszać liny i inne przyrządy,  zabezpieczając przejście innym drużynom. W rzeczywistości każdy krok może zabić, więc trzeba dwa razy upewnić się zanim się go zrobi. Za kulisami pokazano, jak ważna jest komunikacja całego zespołu, ciągłe monitorowanie zmieniających się warunków i określanie przebiegu zdarzeń. Wszystko to wymaga wielu poświęceń ze strony uczestników i nie jest to takie proste jak przedstawiają to media.

  Ostatnia góra 2019
  Oryginalny tytuł Ostatnia góra
  Ranking IMDb 7.4 50 głosów
  Ranking TMDb 9 1 głosów

  Reżyser

  Obsada

  Udostępniono63
  Komentarze (46)
  Marysia Wójtowicz
  Nie do końca przekonał mnie ten film, ale dla zabicia czasu jak najbardziej ok.
  Wiktoria Bieniek
  Świetny film, znajoma mi poleciła i nie zawiodłam się!
  Laura Piotrowska
  Lepiej oglądać z lektorem czy z napisami?
  Maja Dudzik
  Oczywiście, że z napisami! Przecież lektor zagłusza dosłownie wszystko!
  Mariusz Ponikowski
  Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem
  Justyna Musiał
  Jedna z lepszych produkcji jakie ostatnio widziałam!
  Patrycja Chowaniec
  Ciekawy film! ale nie będę spoilerowała!
  Robert Balcerzak
  Warto obejrzeć ten film, czy to strata czasu?
  Michał Wiktowski
  Tak, aczkolwiek każdy ma inny gust filmowy. Ja natomiast szczerzę mogę polecić ten film
  Danuta Tyreńska
  Rejestracja zajęła dosłownie 30 sekund

  Tytuły, które mogą Cię zainteresować

  Gra o Tron: Ostatnia warta
  Skandal. Ewenement Molesty
  Tony Halik
  Maddy 2020
  Made in Senegal
  Rosyjska Piątka
  Zabawa w chowanego
  Showbiz Kids
  Pavarotti
  Wojtyła. Śledztwo 2020
  Sekretna miłość 2020
  Hakowanie świata 2019