Ostatnia góra 2019 - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Ostatnia góra 2019

Ostatnia góra 2019

83 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

To nazywa się wytrwałość

To miało być tylko uwiecznienie pięknych chwil.  Kamery dołączone do wyposażenia towarzyszącego członkom krajowej wyprawy na K2 miały zarejestrować pierwsze wejście na ośmiotysięcznik. Ale nagrali także dramatyczną akcję ratunkową Tomasza Mackiewicza i Elise Revol na Nanga Parbat. Premiera filmu dokumentalnego Ostatnia góra odbędzie się na festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Dla tych co lubią sport i filmy dokumentalne to polecam zerknąć na film Diego Maradona. To bardzo ciekawy festiwal. Wspaniały i jednocześnie wzruszający film, który warto obejrzeć. Powiedziałbym nawet, że jest to jeden z trzech filmów w tym roku, które nawet trzeba obejrzeć. Pierwszy z nich to komedia (Nie)znajomi.

Ten film dokumentalny pokazuje, jak taka podróż wygląda od wewnątrz. Zwraca uwagę na wszystkie trudności, kryzysy, awarie pogodowe. Na naszych oczach dzieją się trudne sytuacje, które pokazują, że człowiek jest tylko człowiekiem i nie jest w stanie całkowicie pokonać żywiołu gór. Pokazuje słabości ludzkie i ich uczucia, a także wytrwałość i zawziętość. Wracając do tego co pisałem wyżej powiem jeszcze o kolejnym filmie, który trzeba obejrzeć oprócz filmu Ostatnia Góra. Jest to oczywiście film Joker, na który czeka tak wiele fanów.

Cały film Ostatnia góra ma miejsce podczas zimowej wyprawy na K2, czyli drugi najwyższy szczyt na Ziemi. Grupa kilku alpinistów próbuje wykonać historyczną zimową wspinaczkę na wspaniały ośmiotysięcznik. Powoli, w niezwykle trudnych warunkach, coraz więcej zespołów przygotowuje się do drogi. Wspinają się i docierają do kolejnych obozów na różnych wysokościach. Ta rutyna wyprawy zostaje przerwana przez tragedię na pobliskim szczycie w Nanga Parbat. W wyniku lekkomyślnych działań Adam Bielecki i Denis Urubko ratują Elisabeth Revol. Zobaczycie tragiczne rzeczy, których nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Gdzie oglądać cały film Ostatnia Góra 2019 online?

Niestety jej partner Tomasz Mackiewicz na zawsze pozostanie pod Nanga Parbat. Ratownicy wracają na górę K2 i wznawiają wspinanie. Jednak upływ czasu i rosnące trudności pokazują różnice charakterów w grupie. Dodatkowe napięcie przynoszą media, które przekształcają tragedię w górach w atrakcyjny spektakl. Niestety ale media lubią podkolorowywać takie sytuację. Widzimy, jak w niezwykle trudnych warunkach kolejne drużyny próbują dotrzeć do następnych obozów. Droga na szczyt jest niewiarygodnie trudna, warunki mogą się zmienić w ułamku sekundy. W jednej chwili świeci słońce, po chwili może spaść lawina.

Nie ma widocznej ścieżki do przebycia, musisz ją przygotować sam. Trzeba wieszać liny i inne przyrządy,  zabezpieczając przejście innym drużynom. W rzeczywistości każdy krok może zabić, więc trzeba dwa razy upewnić się zanim się go zrobi. Za kulisami pokazano, jak ważna jest komunikacja całego zespołu, ciągłe monitorowanie zmieniających się warunków i określanie przebiegu zdarzeń. Wszystko to wymaga wielu poświęceń ze strony uczestników i nie jest to takie proste jak przedstawiają to media.

Ostatnia góra 2019
Oryginalny tytuł Ostatnia góra
Ranking IMDb 7.4 31 głosów
Ranking TMDb 9 1 głosów

Reżyser

Obsada

Udostępniono63

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Sekretna miłość 2020
Gra o Tron: Ostatnia warta
Showbiz Kids
Andrés Iniesta, The Unexpected Hero
Tylko Nie Mów Nikomu
Hakowanie świata 2019
Apollo 11
Pavarotti
Maddy 2020
Zabawa w chowanego
Ikar. Legenda Mietka Kosza
Najświętsze serce
×
Życzymy miłego seansu!