Pan T. 2019 - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Pan T. 2019

Pan T. 2019

PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

ogladaj online

Gdzie oglądać cały film Pan T. 2019 online?

Cały film Pan T. otwiera tablicę z napisem, że nie jest to film biograficzny. Moda panuje w Polsce, do tworzenia filmów osadzonych w przeszłości i opowiadających smutne historie o ciekawych ludziach. Tutaj nie jest tak do końca. Całość inspirowana jest pracą Leopolda Tyrmanda, ale twórcy filmu nie zgodzili się z synem na temat praw autora do dziennika. W tym przypadku możemy polegać tylko na materiale źródłowym. Dzienniki te napisał nie Tyrmand, ale reżyser to Marcin Krzyciukowicz. Zdecydowanie bardziej mi się podobał ten film niż Jumanji: Następny poziom.

Polskie produkcje zaczynają doganiać te Amerykańskie. Włosy czesane błyszczącą żelatyną, czarne okulary zakrywające nie tylko oczy zmęczone po nocnym życiu, ale także pełne doskonałego wyglądu. Chuda twarz z pięknie pomarszczonymi policzkami, która podkreśla raczej smukłe usta. Wzniosły kołnierz czarującej peleryny dopełnia wygląd zbladłego faceta, którego nazwiska nawet reżyser obawia się nie wspomnieć. I choć wszyscy go znają, zatrzymują się pod pseudonimem Pan T. Ponieważ pan T. jest znudzonym znanym pisarzem Casanovą, ale także żywą ikoną, która spaceruje ulicami w centrum miasta. Film jest bardzo ciekawy, przypomina mi czasami film Oficer i szpieg.

Podoba Wam się ta Polska produkcja?

Fabuła filmu rozgrywa się w Warszawie w 1953 roku, a jej głównym bohaterem jest oczywiście Pan T. To znany pisarz, który mieszka w hotelu dla pisarzy. Mężczyzna zarabia na życie ucząc absolwenta szkoły średniej, z którym ma on związek wykraczający daleko poza wykłady i naukę języka polskiego. Jednak nasz bohater napotka nie tylko skomplikowane relacje z otaczającymi go ludźmi. Bohater będzie podejrzany o wysadzenie pałacu kultury i nauki. Zaczyna robić się ciekawie, prawda? To tak samo jak rozwija się fabuła w serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku.

Co więcej, inspiracja i stylizacja jest również dobrym uzasadnieniem pseudonimów filmowych, które zastąpiły Tyrmanda prawdziwymi osobowościami przyjaciół i znajomych opisanymi w jego słynnej pracy. Przyczyni się to również do prawdopodobnie najciekawszej rozgrywki, w jaką reżyser grał z przeglądarkami ekranu, a jednocześnie spróbuje uchwycić i odkryć prawdziwe tożsamości kreacji na ekranie. I tak Zbyszek, grany przez Jacka Braciaka, jest prawdziwym Zbyszkiem, tyle że Herbert i Kisiel, którzy pojawiają się na chwilę u głównego bohatera, to oczywiście Stefan Kisielewski. To samo dotyczy nowo utworzonego Tygodnia Inteligencji Katolickiej, znanego nam jako Tygodnik Powszechny.

No to zaczynamy seans

Ogromną zaletą tego filmu, oprócz wspaniałej obsady w skład której wchodzą Sebastian Stankiewicz, Maria Sobocińska i Wojciech Mecwaldowski, jest sposób, w jaki powstał świat socjalistycznej Polski. Świat, w którym nawet z niewielkim budżetem możliwe było stworzenie bardzo interesującego filmu od strony wizualnej. Najbardziej zaskakująca jest jednak gra różnymi konwencjami i żonglowanie gatunkami. Przejście od dramatu do komedii jest niezwykle płynne, a te elementy komediowe są wyjątkowo udane. Od strony technicznej film jest wręcz idealny. Nic nie możemy zarzucić reżyserowi ani producentom. Bardzo przyjemnie się go ogląda, a co za tym idzie człowiek się nie musi męczyć jak przy niektórych filmach.

Oryginalny tytuł Pan T.
Ranking IMDb 6.1 185 głosów
Ranking TMDb 7.7 3 głosów

Reżyser

Obsada

Maria Sobocińska ismaturzystka Dagna
maturzystka Dagna
Jerzy Bończak isBolesław Bierut
Bolesław Bierut
Anna Ilczuk ispani dyrektor wydawnictwa
pani dyrektor wydawnictwa "Nowy Czytelnik"
Katarzyna Gniewkowska ispani redaktor wydawnictwa
pani redaktor wydawnictwa "Iskry"
Katarzyna Warnke isżona Kazia
żona Kazia
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

×
Życzymy miłego seansu!