What's happening?

Parasite 2019 ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL NAPISY ENG

Aktualnie oglądający użytkownicy - 105

Parasite 2019

Parasite 2019 online

May. 30, 2019South Korea132 Min.R
Twoja ocena: 0
7.9 24 głosy

Reżyser

Bong Joon-ho
Reżyser

Obsada

Song Kang-ho isKim Ki-taek
Kim Ki-taek
Lee Sun-kyun isPark Dong-ik
Park Dong-ik
Cho Yeo-jeong isYeon-kyo ( Mr. Park's wife )
Yeon-kyo ( Mr. Park's wife )
Choi Woo-shik isKi-woo ( Ki-taek's son )
Ki-woo ( Ki-taek's son )
Park So-dam isKi-jung ( Ki-taek's daughter )
Ki-jung ( Ki-taek's daughter )
Lee Jung-eun isMoon-gwang
Moon-gwang
Chang Hyae-jin isChung-sook ( Ki-taek's wife )
Chung-sook ( Ki-taek's wife )
Jung Ji-so isDa-hye ( Mr. Park's daughter )
Da-hye ( Mr. Park's daughter )
Jung Hyeon-jun isDa-song ( Mr. Park's son )
Da-song ( Mr. Park's son )

Koreańskie arcydzieło? Czy może wręcz odwrotnie?

Po powrocie do ojczyzny po serii międzynarodowych występów, południowokoreański autor Bong Joon-ho rozpoczyna pracę. Jest to trwający atak na styl życia bogatych i bezwstydnych ze swoim filmem, czyli Parasite. W poprzednich utworach opartych na gatunkach, takich jak The Host, Snowpiercer i Okja, Bong wykorzystał soczysty alegoryczny potencjał science-fiction. Wykorzystał go do krytyki niesprawiedliwej natury kapitalizmu i hierarchii klas. Jeżeli lubicie takie klimaty to pewnie oglądaliście już film Zakonnica 2018 online CDA.  Jestem tego wręcz pewny.

Tym razem film Parasite 2019 ma trochę inny charakter. Aczkolwiek przyprawiony jest mrocznymi satyrami i elementami thrillera. Niezależnie od konotacji horroru w tym obosiecznym tytule, moralnie wadliwe potwory w pasożytach są całkowicie ludzkie. Kolejnym ciekawym Horrorem może być To: Rozdział 2 CDA. Bong nazywa swój film czymś zupełnie innym i nowym.

Cały film Parasite 2019 był z łatwością moim najbardziej oczekiwanym filmem nie tylko w tym miesiącu, ale w pierwszej połowie 2019 roku. Miałem ogromne nadzieje i oczekiwania z powodu listy obsady i reżysera. I krótko mówiąc, nie zawiodłem się. Zwiastuny filmu pozostawiły mnie zdziwionym, co do tego, czym będzie film, ponieważ dało to bardzo mało informacji na temat założenia filmu. Ciekaw jestem opinii innych o tym filmie. Azjatyckie klimaty mi się bardzo podobają. Aczkolwiek zachwycił mnie też inny film. Jest to oczywiście Alita: Battle Angel CDA. Też Wam się podoba?

Gdzie obejrzeć cały film Parasite 2019 lektor CDA?

Film skupia się na zubożałej rodzinie, która wymyśla chytry plan, by wzmocnić swoje ponure perspektywy. Cały film Parasite pojawia się trochę za wcześnie po tematycznie podobnych japońskich dramatopisarzach Hirokazu Kora-Edy, który zdobył Złotą Palmę w Cannes rok temu. Bardziej bryzgający, uproszczony film Bonga prawdopodobnie wywoła niepochlebne podobieństwa, ale są też bogatsze echa kinowe. Czasami fabuła przypomina trailery z filmu Joker 2019 lektor CDA. Oczywiście bez sensu jest porównywać te dwa filmy.

Tym, co sprawiło, że oczekiwanie na Parasite 2019 jeszcze bardziej wzrosło, był fakt, że zdobył nagrodę na festiwalu filmowym w Cannes w 2019 roku. Najwyższą nagrodę możliwą do zdobycia podczas tego wydarzenia. Był to nie tylko pierwszy koreański film, który zdobył nagrodę, ale publiczność wydała owację na stojąco przez ponad 8 minut po zakończeniu pokazywania filmu. Jest to niesamowity wyczyn sam w sobie, ponieważ publiczność była wypełniona zagranicznymi gwiazdami filmowymi, reżyserami, producentami i krytykami, a zdobycie uznania od tak zróżnicowanej publiczności musiało być niezapomnianym momentem. Jednym słowem nazwałbym to koreańskim arcydziełem.

Jednak Korea też potrafi nagrywać

Podobnie jak większość prac Bonga, Parasite 2019 jest niewyraźnie wykreślany i ma ciężki opis w swoim komentarzu społecznym. W dużej mierze naturalistyczne traktowanie tutaj może również zrazić niektórych fanów. Premiera miała miejsce 30 maja w Korei Południowej, gdzie Bong ma niezmiennie mocne osiągnięcia handlowe, a kolejne terytoria mają się pojawić w czerwcu. Niedługo po tym film powinien trafić do polskich kin. Takich jak Cinema City czy Multikino.

Wszyscy członkowie rodziny Ki-Taek są bezrobotni i prowadzą ciężkie życie, ale jedna rzecz, którą mają, to wspaniałe relacje między sobą. Kiedy najstarszy syn rodziny, Ki-Woo, jest związany z pracą nauczyciela przez swojego przyjaciela, rodzina znajduje nadzieję. Nadzieję na lepsze życie. Kiedy Ki-Woo przyjeżdża do domu studenta, ma rozpocząć naukę, a rodzina ucznia staje się niezwykle bogata. A wraz z postępem relacji między Ki-Woo, a bogatą rodziną zaczynają się dziać dziwne i niewyobrażalne wydarzenia. Jak zawsze kiedy nagle pojawiają się ogromne pieniądze.

Na scenie otwierającej Bong tworzy surowy wizualny kontrast między nierównymi kastami społecznymi, które tutaj grają. Rozczochrany patriarcha Ki-taek (Song Kang-ho) i jego rodzina tłoczą się w zapadniętym, zagraconym, zaatakowanym przez robaki mieszkaniu. Ki-taek, jego żona Chung-sook (Chang Hyae-jin), syn Ki-woo (Choi Woo-shik) i córka Ki-jung (Park So-dam) są wszyscy bez grosza przy duszy i bezrobotni. Są niezdolni nawet do utrzymania niskiego poziomu życia. Ich wspólna praca to składanie kartonowych pudełek do pizzy. Jednak bez pecha nie mieliby szczęścia. Ale czy to szczęscie jest prawdziwe? Czy faktycznie pieniądze są potrzebne do szczęścia? Tę kwestię już zostawię Wam do refleksji.

Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Oryginalny tytuł 기생충
Ranking IMDb 8.6 471,894 głosów
Ranking TMDb 8.7 373 głosów
53 Komentarze
Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji.

Marysia Wójtowicz
Mogę oglądać ulubione filmy online na laptopie i telefonie kiedy chce! super opcja. Wieczorami czasami serwery są przeciążone dlatego rejestracja jest konieczna, ale na szczęście to szybka akcja

Wiktoria Bieniek
OMG! Świetnie, uwielbiam te strone, na początku nie chciałam się rejestrować, ale teraz nie żałuje. Świetne produkcje i premiery!

Laura Piotrowska
Jakość 4k czy jakość HD. Ja szczerze nie widzę różnicy ale polecam. Cały film Parasite 2019 online na duży plus.

Maja Dudzik
Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.

Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!

Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widziałem!

Patrycja Chowaniec
Niesamowite zakończenie! ale nie będę spoilerował Film Parasite 2019 online wymiata!

Robert Balcerzak
Czy rejestracja jest na pewno darmowa?

Michał Wiktowski
Tak, właśnie się zarejestrowałem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwie film Parasite 2019 nie za bardzo mi siadł. Nie moje gusta.

Danuta Tyreńska
Dokładnie tak, rejestracja zajęła dosłownie minutę. Znalazłam swoje ulubione filmy i seriale. Przez to wszystko zaczęłam woleć oglądać filmy w domu niż w kinie.

Joanna Kasperczyk
Oceniam film Parasite 2019 na mocne 7. Niestety ja wolę oglądać w filmy w kinie, niż w domu na sofie..

Damian Makowski
Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo. Niestety napisy w mojej wersji były trochę przyśpieszone.
Udostępniono217