To właśnie dzięki nam

113864 użytkowników

znalazło ulubiony film lub serial

DOŁĄCZ DO NAS TERAZ!

Parasite 2019

Parasite 2019

Parasite 2019

May. 30, 2019South Korea132 Min.R
Twoja ocena: 0
7.9 24 głosy
what going on?

Opis

Koreańskie arcydzieło? Czy może wręcz odwrotnie?

Po powrocie do ojczyzny po serii międzynarodowych występów, południowokoreański autor Bong Joon-ho rozpoczyna pracę. Jest to trwający atak na styl życia bogatych i bezwstydnych ze swoim filmem, czyli Parasite. W poprzednich utworach opartych na gatunkach, takich jak The Host, Snowpiercer i Okja, Bong wykorzystał soczysty alegoryczny potencjał science-fiction. Wykorzystał go do krytyki niesprawiedliwej natury kapitalizmu i hierarchii klas. Jeżeli lubicie takie klimaty to pewnie oglądaliście już film Zakonnica 2018 online CDA.  Jestem tego wręcz pewny.

Tym razem film Parasite 2019 ma trochę inny charakter. Aczkolwiek przyprawiony jest mrocznymi satyrami i elementami thrillera. Niezależnie od konotacji horroru w tym obosiecznym tytule, moralnie wadliwe potwory w pasożytach są całkowicie ludzkie. Kolejnym ciekawym Horrorem może być To: Rozdział 2 CDA. Bong nazywa swój film czymś zupełnie innym i nowym.

Cały film Parasite 2019 był z łatwością moim najbardziej oczekiwanym filmem nie tylko w tym miesiącu, ale w pierwszej połowie 2019 roku. Miałem ogromne nadzieje i oczekiwania z powodu listy obsady i reżysera. I krótko mówiąc, nie zawiodłem się. Zwiastuny filmu pozostawiły mnie zdziwionym, co do tego, czym będzie film, ponieważ dało to bardzo mało informacji na temat założenia filmu. Ciekaw jestem opinii innych o tym filmie. Azjatyckie klimaty mi się bardzo podobają. Aczkolwiek zachwycił mnie też inny film. Jest to oczywiście Alita: Battle Angel CDA. Też Wam się podoba?

Gdzie obejrzeć cały film Parasite 2019 lektor CDA?

Film skupia się na zubożałej rodzinie, która wymyśla chytry plan, by wzmocnić swoje ponure perspektywy. Cały film Parasite pojawia się trochę za wcześnie po tematycznie podobnych japońskich dramatopisarzach Hirokazu Kora-Edy, który zdobył Złotą Palmę w Cannes rok temu. Bardziej bryzgający, uproszczony film Bonga prawdopodobnie wywoła niepochlebne podobieństwa, ale są też bogatsze echa kinowe. Czasami fabuła przypomina trailery z filmu Joker 2019 lektor CDA. Oczywiście bez sensu jest porównywać te dwa filmy.

Tym, co sprawiło, że oczekiwanie na Parasite 2019 jeszcze bardziej wzrosło, był fakt, że zdobył nagrodę na festiwalu filmowym w Cannes w 2019 roku. Najwyższą nagrodę możliwą do zdobycia podczas tego wydarzenia. Był to nie tylko pierwszy koreański film, który zdobył nagrodę, ale publiczność wydała owację na stojąco przez ponad 8 minut po zakończeniu pokazywania filmu. Jest to niesamowity wyczyn sam w sobie, ponieważ publiczność była wypełniona zagranicznymi gwiazdami filmowymi, reżyserami, producentami i krytykami, a zdobycie uznania od tak zróżnicowanej publiczności musiało być niezapomnianym momentem. Jednym słowem nazwałbym to koreańskim arcydziełem.

Jednak Korea też potrafi nagrywać

Podobnie jak większość prac Bonga, Parasite 2019 jest niewyraźnie wykreślany i ma ciężki opis w swoim komentarzu społecznym. W dużej mierze naturalistyczne traktowanie tutaj może również zrazić niektórych fanów. Premiera miała miejsce 30 maja w Korei Południowej, gdzie Bong ma niezmiennie mocne osiągnięcia handlowe, a kolejne terytoria mają się pojawić w czerwcu. Niedługo po tym film powinien trafić do polskich kin. Takich jak Cinema City czy Multikino.

Wszyscy członkowie rodziny Ki-Taek są bezrobotni i prowadzą ciężkie życie, ale jedna rzecz, którą mają, to wspaniałe relacje między sobą. Kiedy najstarszy syn rodziny, Ki-Woo, jest związany z pracą nauczyciela przez swojego przyjaciela, rodzina znajduje nadzieję. Nadzieję na lepsze życie. Kiedy Ki-Woo przyjeżdża do domu studenta, ma rozpocząć naukę, a rodzina ucznia staje się niezwykle bogata. A wraz z postępem relacji między Ki-Woo, a bogatą rodziną zaczynają się dziać dziwne i niewyobrażalne wydarzenia. Jak zawsze kiedy nagle pojawiają się ogromne pieniądze.

Na scenie otwierającej Bong tworzy surowy wizualny kontrast między nierównymi kastami społecznymi, które tutaj grają. Rozczochrany patriarcha Ki-taek (Song Kang-ho) i jego rodzina tłoczą się w zapadniętym, zagraconym, zaatakowanym przez robaki mieszkaniu. Ki-taek, jego żona Chung-sook (Chang Hyae-jin), syn Ki-woo (Choi Woo-shik) i córka Ki-jung (Park So-dam) są wszyscy bez grosza przy duszy i bezrobotni. Są niezdolni nawet do utrzymania niskiego poziomu życia. Ich wspólna praca to składanie kartonowych pudełek do pizzy. Jednak bez pecha nie mieliby szczęścia. Ale czy to szczęscie jest prawdziwe? Czy faktycznie pieniądze są potrzebne do szczęścia? Tę kwestię już zostawię Wam do refleksji.

Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Parasite 2019
Oryginalny tytuł 기생충
Ranking IMDb 8.6 471,894 głosów
Ranking TMDb 8.7 373 głosów

Reżyser

Bong Joon-ho
Reżyser

Obsada

Song Kang-ho isKim Ki-taek
Kim Ki-taek
Lee Sun-kyun isPark Dong-ik
Park Dong-ik
Cho Yeo-jeong isYeon-kyo ( Mr. Park's wife )
Yeon-kyo ( Mr. Park's wife )
Choi Woo-shik isKi-woo ( Ki-taek's son )
Ki-woo ( Ki-taek's son )
Park So-dam isKi-jung ( Ki-taek's daughter )
Ki-jung ( Ki-taek's daughter )
Lee Jung-eun isMoon-gwang
Moon-gwang
Chang Hyae-jin isChung-sook ( Ki-taek's wife )
Chung-sook ( Ki-taek's wife )
Jung Ji-so isDa-hye ( Mr. Park's daughter )
Da-hye ( Mr. Park's daughter )
Jung Hyeon-jun isDa-song ( Mr. Park's son )
Da-song ( Mr. Park's son )
Udostępniono217
Komentarze (46)
Marysia Wójtowicz
Nie do końca przekonał mnie ten film, ale dla zabicia czasu jak najbardziej ok.
Wiktoria Bieniek
Świetny film, znajoma mi poleciła i nie zawiodłam się!
Laura Piotrowska
Lepiej oglądać z lektorem czy z napisami?
Maja Dudzik
Oczywiście, że z napisami! Przecież lektor zagłusza dosłownie wszystko!
Mariusz Ponikowski
Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem
Justyna Musiał
Jedna z lepszych produkcji jakie ostatnio widziałam!
Patrycja Chowaniec
Ciekawy film! ale nie będę spoilerowała!
Robert Balcerzak
Warto obejrzeć ten film, czy to strata czasu?
Michał Wiktowski
Tak, aczkolwiek każdy ma inny gust filmowy. Ja natomiast szczerzę mogę polecić ten film
Danuta Tyreńska
Rejestracja zajęła dosłownie 30 sekund

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Dziedzictwo. Hereditary
Gniazdo zła
The Banker 2020
Po omacku
Nie tak miało być
Śniegu już nigdy nie będzie
Gorący temat
W deszczowy dzień w Nowym Jorku
Judy
The Outpost
Ant-Man i Osa
Downton Abbey