Piłsudski 2019 - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Piłsudski 2019

Piłsudski 2019

107 Min.PG
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Nieznana historia Józefa Piłsudskiego

Twórcy filmu o Józefie Piłsudskim zapowiadają, że nie będzie aktualne doskonała biografia Marszałka, lecz opowieść o pracowniku skomplikowanym, natchnionym i odpornym; o jego życiowych priorytetach i desperackiej potrzebie działania. „Piłsudski” liczy istnieć relacją pełną zwrotów akcji, z regularnym bohaterem, który proste mieszkanie podporządkował rywalizacji o niepodległą Polskę. Natomiast jak wiecie był to wspaniały człowiek.

Rok 1901 rok, szpital psychiatryczny w rosyjskim zaborze. Którymkolwiek spośród pacjentów jest więzień polityczny – Józef Piłsudski. Polskie podziemie niepodległościowe przygotowuje ucieczkę znanego już działacza. Piłsudski zostaje uwolniony, nie informacje mu będzie a rodzinne szczęście u boku żony. Kolejne gorące lata wzbogacone będą rewolucyjnymi wydarzeniami, przemocą i zdradą. Piłsudski musi poruszać na miękkim gruncie ? między zachowawczą biernością Polskiej Gry Socjalistycznej i agresją wobec zaborców, skutkującą odwetem. Zbliża się rok 1914, i wraz spośród przed możliwość na samodzielną Polskę.

Ciekawa akcja filmu

Akcja realizuje się w 1901 roku, w szpitalu psychiatrycznym w zaborze rosyjskim. Drinkom z pacjentów jest osadzony polityczny – Józef Piłsudski. Czyli nasz wspaniały generał. Polskie podziemie niepodległościowe układa jego ucieczkę. Piłsudski powraca do stare. Mimo grożącego mu niebezpieczeństwa wraz z Walerym Sławekiem, Witoldem Jodko-Narkiewicz, Aleksandrem Sulkiewiczem oraz Aleksandrem Prystorem rozpoczyna bezkompromisową walkę o wyzwolenie ojczyzny.

W roku, w jakim Polska świętuje 100-lecie niepodległości, zaczęto działalności nad filmem „Piłsudski” rozmawiającym o silnych losach Józefa Piłsudskiego. W pierwszą rolę zdobywa się Borys Szyc, którego ważne zakulisowe zdjęcia w postaci Pierwszego Marszałka Polski wzbudziły mieszane uczucia zarówno miłośników filmu, kiedy i sprawie. Na dobro wykazałoby się, iż owo, co spoglądali na cyklu przygotowań, bardzo dzieli się z wyniku końcowego. Borys Szyc jako Józef Piłsudski okazuje się naprawdę sprawnie i wyjątkowo podobnie do modelu. Czyli jak na Borysa przystało.

Piłsudski 2019
Piłsudski 2019
Oryginalny tytuł Piłsudski
Ranking IMDb 5.1 162 głosów
Ranking TMDb 4.9 8 głosów

Reżyser

Michał Rosa
Reżyser

Obsada

Borys Szyc isJózef Piłsudski
Józef Piłsudski
Magdalena Boczarska isMaria Piłsudska
Maria Piłsudska
Jan Marczewski isWalery Sławek
Walery Sławek
Maria Dębska isAleksandra Szczerbińska
Aleksandra Szczerbińska
Józef Pawłowski isAleksander Sulkiewicz
Aleksander Sulkiewicz
Tomasz Schuchardt isAleksander Prystor
Aleksander Prystor
Kamil Szeptycki isKazimierz Sosnkowski
Kazimierz Sosnkowski
Eliza Rycembel isWanda Juszkiewiczówna
Wanda Juszkiewiczówna
Marcin Hycnar isWitold Jodko-Narkiewicz
Witold Jodko-Narkiewicz
Udostępniono2

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

The Best of Enemies
Ukryte życie
Król 2019
Dwóch papieży
Operacja bracia
Midway 2019
Sully
I młodzi pozostaną
Pierwszy człowiek
Maria, królowa Szkotów
Hamilton
Obywatel Jones