Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

143 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
9.1 11 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły?

Piękna dziewczyna, zadufana przez dusznego komodora, potajemnie sosna dla skromnego kowala, który równie ją zachwyca. Widmowy galeon pełen „nieumarłych” piratów składa wizytę w poszukiwaniu złotego dublonu potrzebnego do odwrócenia klątwy. I ekstrawagancki, zdobiony klejnotami, wysiedlony kapitan Jack Sparrow, były członek załogi piratów, wieje do portu, aby ukraść statek („dowodzenie”, argumentuje, lub „pożyczanie bez pozwolenia”). To właśnie piękny film Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły.

Misja Sparrowa zostaje zepchnięta z kursu przez lekkomyślną córkę gubernatora, Elizabeth Swann. Nikczemnej załogi najbardziej przerażającego statku na morzu, Czarnej Perły. Nasz nieprawdopodobny bohater jest jedynym, który wie, gdzie znajduje się statek widmo, po tym, jak został jego kapitanem. Zanim jego były kapitan Barbossa zorganizował bunt i opuścił Sparrowa, aby umrzeć na bezludnej wyspie. Sparrow pomaga młodemu Willowi Turnerowi, kowalowi, który kocha Elżbietę od młodości. Wysoce zmotywowany duet jest zdeterminowany. Nic ich nie powstrzyma przed odzyskaniem ich skarbów. Nawet wtedy, gdy dowiadują się, że ich przeciwników nie można zabić ponieważ są już martwi. Umieszczeni pod straszną klątwą przez pogańskich bogów za ich nienasyconą chciwość. Oczywiście powstała też druga część, czyli Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka. Też świetny film.

To właśnie Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Piracki kodeks daje bezlitosnym piratom możliwość okazania łaski jeńcom. Choć trochę gburowaty i rozkoszny, Gov Swann jest oczywiście kochającym, troskliwym (i niewytłumaczalnie samotnym) ojcem, który umieszcza szczęście swojej córki wysoko na skali priorytetowej. Zapytany przez Sparrowa, jak daleko chce iść, by uratować porwaną Elżbietę, Turner bez wahania odpowiada: „Umarłbym za nią”. Udowadnia, że ​​jest człowiekiem swego słowa, gdy wielokrotnie stawia swoje życie na linii kobiety, którą kocha.

Przepiękny okręt, czyli Czarna Perła

Czarna Perła otacza wiele zabobonnego strachu. Opisanego przez jednego marynarza w cichych szeptach, jak: „statek z czarnymi żaglami, załogowany przez przeklętych i prowadzi go człowieka tak zły, że piekło wypluwa go z powrotem”. Kontekst historii, to nie przesąd. Kapitan Barbossa mówi uwięzionej Elżbiecie o tym, jak gniewni bogowie pogańscy atakują skradzioną skrzynię złota Azteków. Każdy śmiertelnik, który usunął więcej niż jedną sztukę, zostałby ukarany na wieki. On i jego chciwa załoga sprowadzili na siebie klątwę, Wydali wszystkie monety, a teraz są uwięzieni w królestwie nieumarłych. Są skazani dopóki każda moneta nie zostanie zwrócona, a krew z pewnej linii piratów rozleje się na nią.

Chrześcijańskie rodziny poszukujące współczesnych przypowieści znajdą podobieństwo między wymogiem krwi pogańskich bogów, by podnieść klątwę Czarnej Perły na Boże wymaganie, aby Jego własny krwawy ofiara podniosła przekleństwo grzechu i śmierci od ludzkości. Ale te wody szybko się mulą, a ta lekcja jest w większości przesłonięta symbolami zła, które ją otaczają.

Co o tym myślicie?

W kryjówce piratów toczy się mnóstwo gonitw. Piraci bawią się z cycatymi damami, zachęcając Sparrowa, by zauważył: „Gdyby każde miasto na świecie było podobne do tego, żaden człowiek nigdy nie poczułby się niechciany”. Jednak marynarz zasypany rumem nawet nie zauważa, kiedy kobieta wielokrotnie ją podnosi spódnice za jego głową. Barbossa mówi o marszczeniu skarbów na kobietach. Przekleństwo pozostawiło go i jego ludzi z żądzą tak silną, że „cała przyjemna firma na świecie nie jest w stanie tego ugryźć”. Później tęskni za „ciepłem ciała kobiety”.

Zarówno kobiety w społeczeństwie, jak i pirackie zabawki ujawniają wiele rozszczepień wspólnych dla tego okresu. Elizabeth odsłania skromną bieliznę przed załogą piracką. Pirat ratuje kobietę przed utonięciem, który odrywa jej sukienkę i gorset, aby umożliwić jej oddychanie. Scena jest bardziej sensacyjna niż seksualna. Elizabeth ciągnie rękę Turnera za pierś, a potem kładzie ją na medalionie, który ma na szyi.

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Oryginalny tytuł Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Ranking IMDb 8.0 961,424 głosów
Ranking TMDb 7.7 12,227 głosów

Reżyser

Obsada

Johnny Depp isCaptain Jack Sparrow
Captain Jack Sparrow
Geoffrey Rush isCaptain Hector Barbossa
Captain Hector Barbossa
Orlando Bloom isWill Turner
Will Turner
Keira Knightley isElizabeth Swann
Elizabeth Swann
Jack Davenport isCommodore James Norrington
Commodore James Norrington
Jonathan Pryce isGovernor Weatherby Swann
Governor Weatherby Swann
Kevin McNally isJoshamee Gibbs
Joshamee Gibbs
Zoe Saldana isAnamaria
Anamaria
Udostępniono30

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Kursk 2018
Sekretne życie zwierzaków domowych 2
Zabójcze maszyny
Enemy Lines 2020
Koty (Cats) 2019
Doktor Dolittle 2020
Spider-Man: Daleko od domu
Aniołki Charliego 2019
Plan ucieczki 2: Hades
Bad Boys for Life 2020
Jurassic World: Upadłe królestwo
Głębia strachu (Underwater)