Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

137 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
4.3 4 głosy
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach?

Ekstrawagancki i często pijany kapitan Jack Sparrow po raz kolejny zostaje uwięziony w porcie bez statku. Oczywiście, chciałby móc odzyskać ręce na ukochanej Czarnej Perle, ale cóż, każdy statek w burzy, aby przekręcić zdanie. I wydaje się, że wokół tego mielącego, mniej niż nieustraszonego poszukiwacza przygód panuje burza. Władze z jakiegoś powodu gonią go po ulicach Londynu. I krążą plotki, że ktoś podszywa się pod niego i zakłada załogę. To nie wytrzyma! Jedyną osobą uprawnioną do podszywania się pod kapitana Jacka Sparrowa jest sam Jack Sparrow! Taka to właśnie jest wspaniała część Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach.

Po konfrontacji z intruzem Jack odkrywa, że ​​jest nią. Konkretnie, jest Angelica, gorącym krwawym byłym płomieniem. Ale po kilku krzyżówkach i kilku krzyżujących się mieczach, Jack jest przekonany … cóż, shanghaied pomaga swemu pięknemu ex. Angelica i jej ojciec, kapitan Blackbeard, widzicie, wyruszają, by znaleźć Fontannę Młodości. I nie są sami. Wydaje się, że robak gryzie każdego, aby zlokalizować legendarną źródło Ponce de León. Długoletni rywal Jacka, kapitan Barbossa, stał się korsarzem korony Anglii. A król Hiszpanii wysłał swoją potężną siłę, by dołączyć do polowania. Wszyscy ścigają się, by zdobyć mistyczne wody wiecznego życia. Muszą najpierw znaleźć dwa magiczne wyzwania i jedną łzę z syreny. Ale łzy syren nie są tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Pozytywne zagrywki

Jack ratuje życie Angeliki, aczkolwiek za pomocą dwulicowych środków. A kiedy dowiaduje się, że rytuał Fontanny Młodzieży rzeczywiście będzie czyimś życiem, mówi: „Uważam, że moje pragnienie fontanny znacznie się zmniejszyło”. Cofa się przed uczestnictwem, dopóki nie zostanie zmuszony. Jack przekazuje także swój cenny kompas byłemu pierwszemu koledze Gibbsowi, aby pomóc człowiekowi uciec z uścisku Czarnobrodego. Wierni fani i tak czekają na ogłoszoną już i to chyba ostatnią część. Mowa oczywiście o filmie Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara.

Ze względu na Angelikę jest oczywiste, że ma ona serce pełne współczucia pod zewnętrzną powierzchnią. Błaga o życie misjonarza przed bezwzględnym Czarnobrodym. A kiedy nadejdzie czas, ona jest gotowa umrzeć, aby uratować ojca, chociaż niepokoi go jego niegodziwość. Ten misjonarz, imieniem Filip, jest bardzo troskliwą duszą. Sięga do Czarnobrodego i innych. A kiedy syrenka cierpi, porusza się, pomagając, dając jej koszulę, by zasłonić jej nagość, a później walcząc, ciężko ranną, o uwolnienie jej. Prosi ją, by wybaczyła mu, że pomaga Czarnobrodemu ją złapać.

Ciekawe istoty

Podobnie jak w poprzednich wpisach franczyzowych, ciemna duchowość jest pokropiona w całej opowieści. Na przykład wszyscy oficerowie Czarnobrodego chodzą martwych zombie. I choć nigdy nie wyjaśniono, miecz kapitana jest nasycony mocą, która może spowodować, że liny jego olinowania skręcą się na jego rozkaz. Czarnobrody łączy również lalkę voodoo, która ma magiczny związek z Jackiem. Magiczne butelki mieszczą prawdziwe statki, które zostały zminiaturyzowane – ich załogi są nadal nienaruszone. Czarnobrody otrzymuje proroctwo, że zostanie zabity przez jednonogiego mężczyznę. Syrenki pół kobiety / połowy ryb są również nadprzyrodzone. I widzimy, jak przemieniają się z niewinnie wyglądających piękności w zabójców wampirów. Po podciągnięciu na ląd ich ogony stają się nogami.

Jak wspomniano, wykorzystanie Fontanny Młodzieży obejmuje zarówno odbiorcę odmłodzenia, jak i ofiarę, która musi stracić pozostałe lata życia. A kiedy król Anglii ślubuje znaleźć to przed Hiszpanami, woła: „Nie będę miał… katolika zyskać życie wieczne”. Następnie, gdy Hiszpan po raz pierwszy zobaczy fontannę, ogłasza: „Tylko Bóg może dać życie wieczne, a nie pogańską wodę!”. Otaczając tę ​​pogańską strukturę ofiarną, film porusza pytania Boga i wiary. Podobno Angelica miała kiedyś wstąpić do klasztoru, zanim poznała Jacka. A ona mówi ojcu: „Każda dusza może być zbawiona”. Filip wyraża to samo uczucie.

Jack przekręca jednak ideę prawdziwego zbawienia w przekonanie, że własny ofiarny czyn człowieka może oczyścić jego duszę. Kiedy Czarnobrody unosi swój statek, by zabić człowieka w wodzie poniżej, Philip błaga o życie ofiary. Czarnobrody drwi z misjonarza: „Dlaczego nie modlisz się, aby ten człowiek został uwolniony od zła?” Po znalezieniu tego, co ich zdaniem jest martwym ciałem w sieciach, krzyżują się dwaj marynarze. Angelica i Philip noszą krzyże na szyi. Barbossa przysięga na „bogów morza i nieba”.

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Oryginalny tytuł Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
Ranking IMDb 6.6 446,105 głosów
Ranking TMDb 6.4 8,464 głosów

Reżyser

Rob Marshall
Reżyser

Obsada

Johnny Depp isCaptain Jack Sparrow
Captain Jack Sparrow
Penélope Cruz isAngelica Teach
Angelica Teach
Ian McShane isCaptain Edward
Captain Edward "Blackbeard" Teach
Kevin McNally isJoshamee Gibbs
Joshamee Gibbs
Geoffrey Rush isCaptain Hector Barbossa
Captain Hector Barbossa
Sam Claflin isPhilip Swift
Philip Swift
Greg Ellis isLieutenant Theodore Groves
Lieutenant Theodore Groves
Damian O'Hare isLieutenant Gillette
Lieutenant Gillette
Udostępniono6

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Szybko i Wściekle
Gołąbeczki
Życzenie śmierci
Niezgodna
Zaklinaczka
Pierwsza Noc Oczyszczenia
Wszystkowidząca 2
Mowgli: Legenda Dżungli
Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 2
Gwiezdne Wojny: Część IV – Nowa Nadzieja
Death Race: Anarchia
Terminator: Mroczne przeznaczenie