Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Jack Sparow powraca w wielkim stylu...150 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
8.6 8 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka?

Po aresztowaniu gołąbków Willa Turnera i Elizabeth Swann za podżeganie do ucieczki kapitana Jacka Sparrowa (która zakończyła pierwszy film Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły), złośliwy Lord Beckett z East India Trading Company oferuje umowę. Brzmi ona: Znajdź pirata i zwróć go nam i, co ważniejsze, mistyczny kompas ze skarbem, który posiada. Bez żadnej innej opcji Will wyrusza na poszukiwanie dziwacznego pirata, obiecując, że wróci i uwolni swoją miłość. Zafascynowani jesteście filmem Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka?

Tymczasem Jack, który został schwytany przez grupę kanibali, którzy myślą, że jest bogiem, poszedł za czymś własnym. Czyli kluczem do legendarnej szafki pirata Davy’ego Jonesa. Klucz odblokowuje skrzynię nie zawierającą łupu, a jedynie wciąż bijące serce straszliwego morskiego marudera. Według Jacka, ktokolwiek zdobędzie serce Jonesa, będzie kontrolował pół-kalmara, sam pół-człowieka – i jego załogę nieumarłych, rządzących morzem dusz, w tym przeklętego ojca Willa, Billa Turnera.

Will chce Jacka, żeby mógł uciec z szubienicy. Chce także, aby serce uwolniło duszę jego ojca. Jack chce Willa, aby uregulować dług z Jones. Jones chce Jacka, którego czas knowania jako żywy oszust się skończył. Lord Beckett chce Jacka i kompasu, co ostatecznie prowadzi do klatki piersiowej. Były narzeczony Elżbiety, komandor Norrington, chce zemsty na Jacku i ma nadzieję zdobyć uznanie Lorda Becketta. Wiele osób czekało natomiast na Piraci z Karaibów: Na krańcu świata. To ich bardzo zaskoczyło.  A Elizabeth po prostu chce się ożenić – a przynajmniej tak się wydaje. Porozmawiaj o swoim splątanym i zniekształconym polowaniu na skarby.

Bohaterowie dadzą radę

Główni bohaterowie często umieszczają swoje życie na linii ratowania siebie nawzajem. Głównymi ofiarami bezinteresownych działań są Will Turner i jego ojciec. Niejednokrotnie Bootstrap próbuje interweniować i oszczędzić karę syna. Po tym, jak zrobi wszystko, aby Will nie poniósł tego samego potwornego losu co on. Jego syn obiecuje wrócić i uratować go. „Nie opuszczę cię”, przysięga.

Elżbieta potwierdza swoją wiarę w Willa na jego twarz, a potem mówi ojcu: „Jest lepszym człowiekiem, niż mu się przypisuje”. Chociaż ostatecznie z ukrytych motywów, ona również twierdzi, że Jack, w swoim rdzeniu, jest dobrym człowiekiem. „Wierzę w ciebie”, mówi mu, argumentując, że po prostu z powodu ciekawości kapitana, skończy on dobrze. Później, kiedy (do pewnego stopnia) to robi, dziękuje mu. Elżbieta również okazuje życzliwość swojemu byłemu narzeczonemu – po powaleniu go.

Ojciec Elżbiety mówi Lordowi Beckettowi, że „jest gotów przyjąć każdą cenę”, by uratować córkę i ukraść ją, gdy pozna straszną tajemnicę. Podczas odosobnionego incydentu Jack umieszcza bezpieczeństwo swojej załogi przed osobistymi korzyściami i każe im opuścić statek. Gdy jego pierwszy partner pyta go, czy jest pewien, że chce stracić swoją ukochaną Black Pearl, nietypowo odpowiada: „Ona jest tylko statkiem, kolego”.

Pirackie szanty

Niewygodny pirat jest wyśmiewany za próbę zwrócenia się ku chrześcijaństwu (choć jest to zniekształcona wersja). Uznaje „boską opatrzność” za uwolnienie z więzienia i inteligencję przyjaciela. Jednakże, gdy ten towarzysz wskazuje, że piracki biblijny pirat nie może właściwie czytać, prostackie powody: „To Biblia – zyskujesz uznanie za próbę”. W różnych momentach reszty filmu duet i inni tworzą krzyżowe znaki i odnoszą się do kradzieży statku jako „ratowania dusz”. Krzyże są pokazane na kilku grobach. Krzyżujący się więzień staje w obliczu egzekucji z odważnością, nawet jeśli Davy Jones drwi z niego, zanim go zabije. „Życie jest okrutne – dlaczego życie pozagrobowe ma być inne”, głosi swoim więźniom i załodze. Ohydny pirat gra Boga, gdy oferuje jeńcom ucieczkę od wiecznego potępienia.

Wyspowi kanibale wierzą, że Jack jest bogiem w ludzkiej postaci. Wyruszyli, aby uwolnić go od ciała przez pieczenie i jedzenie. Żeglarze wierzą, że ich statek jest przeklęty przez ducha dziewiczej narzeczonej i mówi się o konsultacji z duchem. Podczas swojego długiego czasu na ekranie kapłanka voodoo mówi o „dotyku przeznaczenia” i używa zestawu szponów kraba jako kości determinującej przeznaczenie.

Postacie obstawiają swoje dusze, a Davy Jones mówi Jackowi, że „jedna dusza nie jest równa innej”. W chrystologiczny sposób Will bierze serię batów po niesprawiedliwym oskarżeniu. Mężczyzna go bije? Jego ojciec, który po tym, jak sam złożył karę, przechodzi przez czyn. (W tym czasie łzy spływają mu po policzkach, a później wyjaśnia Willowi, że to nieszczęśliwe wydarzenie było „aktem współczucia”, który ostatecznie był dla jego dobra.)

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Oryginalny tytuł Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Ranking IMDb 7.3 611,326 głosów
Ranking TMDb 7.2 9,287 głosów

Reżyser

Obsada

Johnny Depp isCaptain Jack Sparrow
Captain Jack Sparrow
Orlando Bloom isWill Turner
Will Turner
Keira Knightley isElizabeth Swann
Elizabeth Swann
Stellan Skarsgård isWilliam
William "Bootstrap Bill" Turner
Bill Nighy isCaptain Davy Jones
Captain Davy Jones
Jack Davenport isJames Norrington
James Norrington
Kevin McNally isJoshamee Gibbs
Joshamee Gibbs
Jonathan Pryce isGovernor Weatherby Swann
Governor Weatherby Swann
Udostępniono10

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Pitbull. Niebezpieczne kobiety
Black and Blue
Zew krwi 2020
Zagubiona kula
Pitbull. Nowe porządki
Midway 2019
Iron Sky. Inwazja
Men in Black: International
Magic Camp
Bayala i ostatni smok
Guns Akimbo
Więzień labiryntu: Lek na śmierć