Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

129 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
8.4 14 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Gdzie oglądać cały film Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara?

Powiedzmy, że jest starszy. Ta wiecznie podchmielona rzecz wciąż zmaga się z tymi samymi problemami, które zawsze miał. Za tym chwiejnym machnięciem ręki i pół-czarującym złotym zębem uśmiecha się piracki kapitan, który ma trudności z osiągnięciem… czegokolwiek. W końcu możemy przedstawić Wam długo wyczekiwany film – Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. Czy Jack Sparrow utrzyma poziom? To trochę tak jakby król wrócił do filmu Władca Pierścieni.

Jack wciąż nie może znaleźć swojej niechlujnej załogi nawet jednego złotego dublonu. A jego ukochany galeon, Czarna Perła, został magicznie skurczony do małego skiffa w butelce, którą nosi w kieszeni płaszcza. Prawdę mówiąc, naprawdę można nazwać go kapitanem. Ale jest jedna rzecz, której nikt nie może wątpić: Jack zrobił wielu wrogów. A jeden z nich – pewien zombie, kapitan Armando Salazar – prowadzi swoją gnijącą załogę przeklętych marynarzy, by znaleźli tego kapitana o imieniu Sparrow.

Jak głosi legenda, wiele lat temu Jack o świeżej twarzy oszukał polującego na piratów Salazara, by płynął do Trójkąta Diabła. Tam on i jego załoga zeszli na dół i zostali uwięzieni w straszliwej wiecznej męce: ich martwa skóra może się rozpuścić, a ich statek może się rozpadać na pleśniejącą zgniliznę, ale żyją bez przerwy. Teraz jednak Salazar został cudownie uwolniony z granic Trójkąta. I powoli przeczesuje morza, niszczy statki i zawsze zostawia jednego ocalałego, by rozpowszechniał wiadomość, że on i jego martwa załoga nadchodzą. Przyjeżdżają po kapitana Jacka Sparrowa.

Nieumarli piraci

Jak powstrzymać przeklętą grupę morderców, którzy chcą twojego serca na szczupaku? Cóż, to trudne. Polega na czymś zwanym Trójzębem Posejdona – magicznym obiekcie, który podobno kontroluje wszystkie moce oceanu. Oczywiście podobno jest to nie do opisania. W rzeczywistości mapa, która może doprowadzić kogoś do wspomnianego nieodkrytego skarbu, podobno jest czymś, czego nikt nie może przeczytać.

To wiele plotek w ślepych zaułkach. Ale nie obawiaj się, fani Jacka Sparrowa: Henry Turner (syn Willa Turnera i Elizabeth Swann) przez całe życie szukał Trójzębu. I znalazł Carinę, która skupia się na astronomii i szuka tego skarbu. Razem Jack, Henry i Carina wyruszają na szaloną przygodę na pełnym morzu, którą wielu kiedyś opowiedzą bajki o…

… Jeśli to znaczy, że Jack może pozostać trzeźwy, wyprostowany i w jednym kawałku wystarczająco długo, aby go przetrwać.

Co myślicie o filmie Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara?

Zarówno Henry, jak i Carina desperacko próbują połączyć się ze swoimi obcymi ojcami. Henry chce złamać klątwę, która wiąże jego ojca; nawet jako chłopiec ryzykuje życiem, aby to zrobić. A cel uwolnienia ojca od tej duchowej niewoli nadal motywuje go w dorosłości. Osierocona Carina poświęca się badaniom oceanicznym swojego zaginionego ojca, aby połączyć się z nim. W obu zestawach relacji rodzic-dziecko jesteśmy świadkami stopnia pojednania i odkupienia, z ofiarną miłością na wystawie po drodze.

Obfitują w przesądy piratów. Kształtują się w formie kilku klątw, w tym klątwy, która przechwytuje kapitana Salazara i jego załogę. Ci marynarze są wszelkiego rodzaju zombie, z gnijącą skórą i rozpadającymi się częściami. W innych przypadkach rozkładające się ofiary mogą mieć dolną szczękę lub wolną rękę, która unosi się w powietrzu z podobizną duchów. Ci upiorni żeglarze mogą biegać po powierzchni oceanu. Magicznie ożywiają gnijące rekiny, które wysyłają, aby zabić Jacka.

Piracie przesądy

Ponieważ potrafi czytać mapy gwiazd, niektórzy nazywają Carinę czarownicą. W rzeczywistości niektórzy brytyjscy urzędnicy chcą ją powiesić za swoje umiejętności. Nieważne, że Carina nie jest czarownicą. Ale jest inna wytatuowana kobieta, która twierdzi, że ma moc czarownicy. Carina uderza kapłana w twarz drzwiami celi podczas ucieczki. Gdzie indziej w całym filmie rozgrywają się różne magiczne wydarzenia.

Carina ma na sobie dopasowaną, nisko skrojoną sukienkę. Rozbiera się do bielizny, zanim zanurzy się w wodzie. „Widziałem jej kostki”, w tym momencie Henry (Brenton Thwaites) gniewa się. Na co Jack odpowiada: „Widziałbyś o wiele więcej, gdybyś zamknął swoją dziurkę od ciasta”. Później Carina i Henry całują się. Kolejne małżeństwo obejmuje i całuje. Po tym jak Jack wypija się z otwartego sejfu, za nim pojawia się żona miejscowego urzędnika, sprawiając wrażenie, że spędzili razem noc.

Jack Sparrow i jego żarty

Podwójne żartobliwe dowcipy odnoszą się do męskich „kul armatnich”. Kariera Cariny jako „astronoma” i „horologa” również chichocze. Walki na miecze, impalacje, wybuchy broni, bicie pięści i wybuchy są powszechne w całym filmie. Kule armatnie i ostre kamienie rozdzierają statki. I otwarty dziobowy dziób rozpadającego się statku kapitana Salazara wydaje się „jeść” przeciwstawne statki morskie – zostawiając je potem jako roztrzaskane i płonące stosy śmieci.

Krew kapie przez pokład statku do znajdujących się poniżej cel więziennych, sugerując ilość niewidzialnej rzezi dzieje się powyżej. Henry zostaje trafiony w usta kolbą muszkietu. Jack jest przypięty do gilotyny i widzi kilka odciętych głów w koszu pod nim. Carina ma pętlę wisielca na szyi. Ciała zatapiają się w oceanie. Mężczyzna spada z góry i wbija miecz w plecy innej osoby. Dwóch walczących pada na śmierć z dużej wysokości.

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Oryginalny tytuł Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
Ranking IMDb 6.6 223,208 głosów
Ranking TMDb 6.5 6,610 głosów

Reżyser

Obsada

Johnny Depp isCaptain Jack Sparrow
Captain Jack Sparrow
Brenton Thwaites isHenry Turner
Henry Turner
Kaya Scodelario isCarina Smyth
Carina Smyth
Javier Bardem isCaptain Armando Salazar
Captain Armando Salazar
Geoffrey Rush isCaptain Hector Barbossa
Captain Hector Barbossa
Kevin McNally isJoshamee Gibbs
Joshamee Gibbs
David Wenham isScarfield
Scarfield
Orlando Bloom isWill Turner
Will Turner
Udostępniono32

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

21 mostów
Rambo: Ostatnia krew
Botoks
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2
Noelle 2019
Batman: Hush
Seria Niezgodna: Wierna
Mamma Mia! Here We Go Again
Selfie Dad
Tajni i fajni
Na bank się uda
Green Book