Podróż w niepamięć - OGLĄDAJ ONLINE

JĘZYK POLSKI NAPISY ENG
Podróż w niepamięć

Podróż w niepamięć

128 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
2 2 głosy
Komentowanie wyłączone.

Opis

Chcielibyście odbyć taką podróż?

Nic dziwnego, że Warner Bros do ostatniej chwili powstrzymał rodzinny dramat Podróż w niepamięć. Aktor i filmowiec Til Schweiger przerobił swój amerykański film z 2014 roku Honig im Kopf co tłumaczy się jako Honey in the Head. Teoretycznie pomysł wielkiego aktora, takiego jak Nick Nolte, który gra dziadka zagubionego we mgle choroby Alzheimera, jest intrygującym wyborem. A kiedy ekstrawagancko nazwany Amadeusz, niedawny wdowiec i były weterynarz na rozdrożu, trzykrotnie nominowany do Oscara wdziera się w rolę bez żadnych przekonań. Zdecydowanie wolę inne dramaty i szczerzę polecę Wam film Kwiaty Miłości.

Gdzie oglądać cały film Podróż w niepamięć?

W miniony weekend oglądałem kilka filmów, w tym najnowszy film Tila Schweigera Podróż w niepamięć. Drugi to był film Nowe oblicze Greya, który oglądałem z żoną. Ten pierwszy jednak to remake jego udanej niemieckiej wersji z 2014 roku. Z gwiazdorską obsadą, w tym Nickiem Nolte, Emily Mortimer i Mattem Dillonem. Schweiger wykorzystuje humor i absurdalne poczucie zaprzeczenia, by zbadać niszczycielską liczbę ofiar choroby Alzheimera, która dotyczy rodziny. Filmy takie jak Motyl Still Alice i Daleko od niej podchodzą do tego tematu przez poważniejszy obiektyw, bo ta choroba to nie żart. Oba te filmy były znacznie silniejsze niż cały film Podróż w niepamięć w okropnym smutku, który przedstawili. Zamiast tego filmy Schweigera podążają odważnie inną, artystyczną drogą. Dodają absurdu i trochę humoru do mrocznej i trudnej choroby, ponieważ humor też tu jest potrzebny.

Niestety, nie wszystko da się rzucić w niepamięć

Jeśli to podejście miało na celu powtórzenie spustoszenia wywołanego przez kolejkę górską choroby, to dobrze, ale absurdalnie szeroki ton w tonie gorączki zbyt często utrudnia ciężką pracę Nolte. Bohater Amadeusz jest ostatecznie bardziej rozwiniętą charakterystyką niż postać z krwi i kości. Zobacz ten film jako lekcja w przedstawianiu choroby Alzheimera i sposobu jak sobie z nią radzić.

Podróż w niepamięć
Oryginalny tytuł Head Full of Honey
Ranking IMDb 3.4 679 głosów
Ranking TMDb 6.6 8 głosów
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Sala samobójców. Hejter
Witajcie w Marwen
Zieja 2020
Downton Abbey
Nic nie ginie
Dzięki Bogu
Underdog 2019
Cisza 2019
Mroczne wody
Koniara (Horse Girl)
Mrok 2018
Małe kobietki