Portret kobiety w ogniu - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Portret kobiety w ogniu

Portret kobiety w ogniu

119 Min.
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Kolejny inspirujący film

Céline Sciamma wniosła do Cannes niezwykle elegancki, enigmatyczny dramat, który wywołuje dreszcze przyjemności estetycznej i strachu. Podobnie jak działa to w filmie Trzy kroki od siebie. W tej nowej historii pokazuje głęboko satysfakcjonujące opanowanie klasycznego stylu w połączeniu ze współczesnym realizmem społecznym. Realizmem, który reżyserka pokazała także w takich filmach jak Girlhood i Tomboy. Jakbym miał to skomentować jednym słowem to wybrałbym słowo – szaleństwo. Oczywiście piękne szaleństwo.

Cały film Portret kobiety w ogniu reżyserki Céline Sciamma sugeruje, że jej subwersyjnie uwodzicielski film skupi się na temacie tytułowego obrazu. Czyli XVIII-wiecznej kobiety, która odmawia pozowania, wbrew aranżowanemu małżeństwu, w które jest zmuszana. Gdy jest to tak samo jak portret odpowiedzialnego artysty. Miłosna historia jak w filmie After CDA. Jak trafnie, gdy weźmie się pod uwagę, że Sciamma, scenarzystka i reżyserka filmu Lilie wodne. Z uwielbieniem stworzyła ten projekt dla gwiazdy tego filmu czyli Adèle Haenel. Aktorki,  która oczarowuje widzów tym wszystkim, co ukryte jest za jej uśmiechem Mona Lisy. Uwierzcie, że umie solidnie czarować i uwodzić.

Są błyski prawdziwego strachu. Tytuł odnosi się do osobnego obrazu, który Marianna namalowała Héloïse w niesamowicie surowym krajobrazie, niektóre płomienie płynęły z rąbka jej sukni. Biorąc pod uwagę jej skłonność do niszczenia pracy, którą uważa za nieprzyjemną, a może jako dowód zakazanego pożądania, tytuł ma w rzeczywistości niejasną dwuznaczność. Czy to portret, czy też dama, która zostanie spalona? Dokładny moment w świecie rzeczywistym, na którym opiera się ten obraz, jest niesamowity i niepokojący.Co więcej, Marianne wciąż ma wizje Héloïse w swojej ofiarnej sukni ślubnej i jest straszniejsza niż jakakolwiek opowieść o duchach. Straszniejsza niż film Upiorne opowieści po zmroku online CDA. Czyli jednym słowem bardzo.

Gdzie oglądać cały film Portret kobiety w ogniu 2019 CDA?

Portret kobiety w ogniu to jeden z czterech filmów kobiecych, które mają swoją premierę w konkursie na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. Film odważa się bezpośrednio poruszyć pytania dotyczące płci, które zdawały się ostatnio miażdżyć przemysł filmowy. Poszerzają swoją uwagę na temat kobiecej miłości. Chociaż ten wspaniały, powolny romans lesbijek działa wystarczająco silnie na poziomie powierzchni, nie można zignorować faktu, że tak prawdą jak teraz, że świat wygląda inaczej. Moim zdaniem homoseksualizm stał się za bardzo pokazywany. Za dużo tego wszystkiego jest w mediach, serialach czy filmach. Jest nawet w filmie Green Book. Po prostu to jakaś paranoja.

Marianne i Héloïse należycie wychodzą na spacery, a Marianne intensywnie i ukradkiem przygląda się twarzy swojej kochanki. Zapamiętując ją, aby malować ją na osobności na papierze. Jednak Héloïse zdaje sobie sprawę z tych intymnych spojrzeń i być może zaczyna je błędnie interpretować. A może ona ich nie interpretuje? Wkrótce Marianne zaczyna się niepokoić zaniechaną, niedokończoną pracą swojego poprzednika. Złamane serce z powodu niedokończonego obrazu czy nie udanej miłości? To już zostawię Wam do refleksji.

Czy film poradzi sobie w kasach kin?

Zwróć szczególną uwagę na to, jak Sciamma ujawnia Héloïse. Najpierw poprzez wskazówki do jej postaci, a następnie wizualnie układankę złożoną w całość. Blond loki dostrzegły pod płaszczem z kapturem lub płatek ucha widziany z boku. To niemal kubistyczny sposób przedstawiania kogoś na ekranie, podczas gdy Marianna wydaje się być oczami. Jedną z cudownych rzeczy w Noémie Merlant, aktorce, która gra malarkę są jej nadnaturalnie duże tęczówki. Są bardzo ciekawe i pochłaniające naszą uwagę. Można się zakochać w tych oczach.

Sciamma łączy erotykę z mózgiem. Dyskusja na temat mitu Orfeusza i Eurydyki dotyczy tego, w jaki sposób Orfeusz mógł odwrócić się, by fatalnie spojrzeć na swoją miłość. Czy to możliwe, jak myśli Marianne, że miałapogląd kochanka, a nie artysty? To, że pragnął namiętnej, autentycznej ulotnej intensywności prawdziwego obrazu, a nie tej zamrożonej lakierowanej trwałości, którą pokazują nam zdjęcia, i że jakoś zakładamy możemy zbliżyć się do monogamicznej miłości? To i wiele innych pytań nasunie się Wam drodzy widzowie po obejrzeniu tego ciekawego filmu.

Portret kobiety w ogniu
Portret kobiety w ogniu
Portret kobiety w ogniu
Portret kobiety w ogniu
Portret kobiety w ogniu
Oryginalny tytuł Portrait de la jeune fille en feu

Reżyser

Obsada

Udostępniono11

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Monos – oddział małp
Król Lew 2019
Co przyniesie jutro
Judy
Blackbird 2020
Nietykalni
Królowa Kier
Wołyń
Botoks
Gorący temat
Miłość mojego brata
Sztokholm 2019