Pralnia 2019 - OGLĄDAJ ONLINE

LEKTOR PL NAPISY PL DUBBING PL NAPISY ENG
Pralnia 2019

Pralnia 2019

96 Min.R
Twoja ocena: 0
0 0 głosów
Komentowanie wyłączone.

Opis

Netflix nie zwalnia tempa

Film Pralnia 2019 wyreżyserował Steven Soderbergh. Scenariusz napisał Scott Z Burns, zainspirowany książką Secrecy World: Inside the Panama Papers z 2017 roku. Autor tej książki, Jake Bernstein to zdobywca nagrody Pulitzera. Tworzy fikcyjny scenariusz wyrzucony z bardzo prawdziwego skandalu ujawnionego przez zrzut danych Panama Papers. W skrócie świat nieobliczalnych spółek offshore, które piorą pieniądze i pozwalają super-bogatym uniknąć podatków. Bardzo przyjemny w film w oglądaniu. Jednak ostatnio moje serce skradł inny tytuł. Mianowicie cały film Contratiempo. Ten hiszpański akcent był po prostu idealny.

Cały film Pralnia (The Laundromat) wyjaśnia tajniki ostatniego kryzysu finansowego. Film jest wizytówką wigoru Stevena Soderbergha. Film, obecnie dostępny w serwisie Netflix, przegląda kolorowe historie opowiadane przez Gary’ego Oldmana i Antonio Banderasa. Aktorów, którzy grają Jürgena Mossacka i Ramona Fonsecę, partnerów kancelarii prawnej w centrum skandalu Panama Papers. Powinny być złoczyńcami, ale Soderbergh, posługując się nimi jako pasterzami publiczności, zamienia ich w naszych mrugających przyjaciół. Prawdziwy czarny charakter w grze to chciwość ludzka. Nie jest to może tak dynamiczny film jak Bliźniak (Gemini Man) ale daje radę.  Niektórzy nazwali film bajką, ale do bajki mu daleko, a Ci którzy tak uważają niech lepiej obejrzą Czarownica 2.

Gdzie oglądać cały film Pralnia 2019 online?

Meryl Streep występuje jako Ellen, emerytowana kobieta, której mąż zginął w dziwnym wypadku. Uważa ona, że ​​nie jest w stanie pozwać ludzi winnych zaniedbania, ponieważ ich reasekuratorzy są ukryci za spółką ubezpieczeniową w Nevis. Postanawia więc wytropić złych facetów. Narracja filmu polega na uśmiechniętej parze brudnych, zgniłych łajdaków. Są to już wyżej wymienieni Ramón Fonseca (Antonio Banderas) i Jürgen Mossack (Gary Oldman). Trafili na pierwsze strony gazet dzięki swojej działalności produkującej dziesiątki tysięcy szemranych spółek na całym świecie. Robili to ze swojej bazy panamskiej.

Czy film jest dostępny też na Zalukaj lub CDA?

Fabuła zawiera wiele różnych wyimaginowanych ofiar i złoczyńców. Nigdy nie przebywając z żadną z nich wystarczająco długo, aby się tym przejmować. Chociaż jeden rozdział o afrykańskim biznesmanie granym przez Nonso Anozie trwa zaskakująco długo. Nie zdradza przy tym, dlaczego jego historia zasługuje na więcej miejsca niż ktokolwiek inny. Historia Streepa nie stanowi głównego wątku dramatycznego, ale po prostu znika w tle innych historii. Moim zdaniem bardzo ciekawy film pokazujący jak tak naprawdę działa świat.

 

Pralnia 2019
Pralnia 2019
Pralnia 2019
Pralnia 2019
Pralnia 2019
Pralnia 2019
Oryginalny tytuł The Laundromat
Ranking IMDb 6.3 12,641 głosów
Ranking TMDb 6.4 162 głosów

Reżyser

Obsada

Meryl Streep isEllen Martin / Elena
Ellen Martin / Elena
Gary Oldman isJürgen Mossack
Jürgen Mossack
Antonio Banderas isRamón Fonseca
Ramón Fonseca
Jeffrey Wright isMalchus Irvin Boncamper
Malchus Irvin Boncamper
David Schwimmer isMatthew Quirk
Matthew Quirk
James Cromwell isJoseph David Martin
Joseph David Martin
Udostępniono1

Tytuły, które mogą Cię zainteresować

Koniara (Horse Girl)
Powrót 2018
Dwunastu gniewnych ludzi
Bliźniak (Gemini Man) 2019
Bad Boys for Life 2020
Pitbull. Nowe porządki
Dzięki Bogu
Sekretne życie zwierzaków domowych 2
Capone 2020
Wasp Network
Podróż w niepamięć
Szybcy i Wściekli 5